Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire megterhelő egy...

Mennyire megterhelő egy tűzoltó munkája?

Figyelt kérdés
Tűzoltónak készülök.És lenne pár kérdésem.Amikor embereket kell kimenteni a roncsokból,holt testeket kihúzni,ne adj isten végtagokat vagy gyermek holt testeket kihúzni/menteni.Ilyenkor mit éreztek/hogy élitek meg? Tűzoltók válaszait várom.

2016. okt. 28. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Röviden válaszolva: nagyon!

Én nem vagyok tűzoltó, de tűzoltó családban nőttem fel és dolgoztam a katasztrófa védelemnél, speciális műszaki mentő alakulatnál.

Amiket leírtál, azok valóban nehéz lelki és fizikai megterhelést jelentenek. Nagyon nehéz feldolgozni és hajlamos a legtöbb ember a lelkére venni a látványokat, a helyzeteket. Főként azok, akinek nagy az empatikus képessége. Ez a szakma inkább javasolt a tesztoszteronhuszároknak, mint a szellemi beállítottságú embereknek.

De nem szabad elfelejteni, tűzoltó és tűzoltó között is hatalmas a különbség. Számtalan munkakör van, az irodai munkától, a kivonuló tűzoltóig. (úgy veszem ki szavaidból, hogy utóbbi szeretnél lenni)


Kiképzésen próbálnak majd felkészíteni a szőrnyű helyzetekre is. Soha nem késő és egyáltalán nem ciki menet közben úgy dönteni, nem neked való. Persze, ezt majd a tanáraid/oktatóid is eldöntik az ő részükről.


Jómagam konkrét véres helyzeteket nem láttam, de árvízi, épületomlási eseményeket igen. Már azok is megviselik az embert, amint látják, mások miként vesztik el mindenüket. Műszaki dolgozóként, több véres eset után dolgoztam. Az sem volt jó érzés! (mozgólépcső,- autó,- gyári gépbaleset, épületomlás, véres, bárdarabokkal, hajjal..)

2016. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!