Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem rég kezdtem egy új munkahe...

Nem rég kezdtem egy új munkahelyen, idősebb kollégákkal vagyok körülvéve,40-45 évesek és attól fölfele (volt aki most ment nyugdíjba) és állandóan azzal szekálnak. többi lent?

Figyelt kérdés

hogy mikor viszem a belépőt, ezt addig nem hagyják abba míg nem viszek nekik fejenként egy tálca sört?


most vagyok először olyan helyen ahol nincs is korombeli, az ezelőtti munkahelyemen csak szinte velem egy idősek voltak, és tökre nem volt ilyen hogy belépősdi,

jó fejek meg minden, de állandóan ezt naponta vagy ötször kapom célzottan vagy rejtve,


valakinek esetleg van már tapasztalata a munkahelyi belépőkkel kapcsolatban ???


:)


23/F


2016. okt. 31. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem arra célozgatnak,hogy meló után üljetek be egy sörre és az első kört te fizeted.

vagyis a leírás alapján be akarnak fogadni téged csak te nem hagyod.


a másik lehetőség,hogy "dorgálnak".

ez egy beavatási rituálé férfi társaságban mióta világ a világ.

beszólnak célozgatnak és csak akkor hagyják abba,ha visszaszólsz egy olyat,hogy vicces legyen.

az első feljegyzések erről a spártaiaktól valóak,ahol a kiképzés része volt a dorgálás és az volt a célja,hogy kiölje a fiatalokból a mimózaságot és állják a dumát a kóstolgatást ne zökkentse ki őket.


jó válasz lehetne-

-és milyen sört szerettek?

-a kőbányait.

-kár...mert én meg az ászokot,úgyhogy akkor nem kaptok sört haha.


vagy

egy tálca fejenként?az nem kevés ám,hányan vagytok?1-2-5 tálca...ennyit el sem bírok úgyhogy akkor nem kaptok sört haha.


vagy.

és mit kezdenétek annyi sörrel?itt nem tudjátok meginni,hazavinni meg nem illik,úgyhogy sajna ma sincs sör haha.

2016. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, de egy évig hallgattam ezt, mígnem egy céges összejövetelre vittem egy nagy üveg házi pálinkát. Akinek a legnagyobb volt a szája az egy év alatt a belépő miatt, annak sosem volt üres feles pohara. A végén már magával hurcibálta a poharát, hogy ne tudjak bele tölteni. Azóta nyugalom van, mostmár inkább azt emlegetik, hogy többé sosem hánytorgatják fel ennyiszer senkinek ezt. :D


Egyébként ez nem azt jelenti, hogy mindenkinek tartozol valamivel, csupán csak meginnának veled valamit. Ha lesz karácsonyi vacsorátok, vagy bármilyen céges rendezvényetek, akkor az pont tökéletes alkalom arra, hogy mindenkit "meghívj" valamire.

2016. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én még sosem dolgoztam ilyen helyen. Volt már egypár munkahelyem, de soha az életben nem voltam ilyen helyzetben. Emiatt azt hinném szivatnak, de a többiek javaslatai tetszenek szerintem vedd poénra a dolgot.
2016. nov. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én lassan 3 éve vagyok a mostani kollégáimmal, de még most is van olyan, aki bármilyen kis segítségért cserébe azt mondja, tartozom egy sörrel. Én meg ki szoktam nevetni. Ennyi.
2019. márc. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi a szent szar az a belépő?! Volt már pár munkahelyem, de ilyesmivel még az életben nem találkoztam.
2019. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!