Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet csinálni, ha egy...

Mit lehet csinálni, ha egy idősebb ember állandóan zaklat?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve kellett odaköltöznöm ebbe a főváros környéki kisebb városba, az utóbbi 1-2 hónapban van egy idősebb férfi az utcánkban, aki kipécézett magának és valahányszor elmegyek a kertje előtt, belémköt. Eleinte az volt a baja, hogy miért nem köszönök neki - hozzáteszem, mikor ő rámköszönt, én visszaköszöntem, az illető teljesen ismeretlen a számomra és én vagyok a nő, úgyhogy nem értem minek köszöngetnék vadidegen öreguraknak. Most abba kötött bele, hogy a kutyámat sétáltatom, mert "inkább gyereket nevelnének" és odáig vitte, hogy mi hülyék vagyunk, kezeltetni kéne bennünket, takarodjak onnan. Én ugyanis megkérdeztem, mégis mi baja velem, hogy mindig belémköt. A válasz kb. hogy az hogy mi "merániaiak" vagyunk, idejöttünk az ő városába, ez az utca már nem a régi, nézzem meg most is teherautók száguldoznak rajta, és mikor mondom persze ez is az én hibám, rávágja, hogy igen. Mit lehet tenni, én csak azt akarom, hogy békén hagyjon, nem tettem neki semmit, még a nevét sem tudom, csak végigsétálok az utcán, amelyben én is lakom. Komoly válaszokat szeretnék, olyantól, aki volt hasonló helyzetben vagy ért a joghoz.
2013. szept. 7. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy "merániai"? Amúgy sétálj másfele. Az ilyen gyökerekkel nem lehet mit csinálni. Valószínűleg azért mondja, hogy veszekedést provokáljon, szóval ha leállsz kérdezgetni, csak az ő malmára hajtod a vizet.
2013. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok másfele sétálni, ráadásul a buszmegálló is pont ott van a háza mellett. Én sem tudtam ezt a meráni dolgot, míg utána nem néztem, gyakorlatilag mi vagyunk az "idegenek". Amúgy nem értem, oké, hogy én eredetileg fővárosi születésű vagyok, de a párom például nem, és a családja régebben van azon a környéken, mint ez az ürge. Eddig ignoráltam és nem beszéltem vissza, de most eléggé elegem lett.
2013. szept. 7. 09:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az az ember kissé elmeszesedett agyú lett. Az olyanok nem nagyon vannak tisztában azzal, amit csinálnak. Egyszerűen haladj el előtte, és ne reagálj a szövegelésére.
2013. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig ezt tettem. Max visszaköszöntem, aztán elsétáltam, mg ő mocskolódott. De elegem van abból, hogy nem száll le rólam.
2013. szept. 7. 10:00
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mit jelent az, hogy "merániai"? "


A Bánk bánban a merániak voltak a külföldi betolakodók, gondolom ez egy hasonlat tőle az idegenre.


Amúgy itt mást nem lehet tenni, mint letojni a bácsikát. Gondolom nem komplett, mással sem tud viselkedni.

2013. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: volt már, hogy arra sétáltunk, és egy fiatal srác is arra ment. Őt békén hagyta, direkt belénk kötött.
2013. szept. 7. 10:48
 7/11 anonim ***** válasza:
valamiért kiszúrt magának. Hiába van eleged belőle, csak figyelmen kívül tudod hagyni. Talán idővel leszokik rólad. Ez ellen semmi hivatalos dolgot nem tehetsz.
2013. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nincs hozzátartozója ennek a hapsinak, egyedül lakik? Mert esetleg azokkal is lehetne beszélni, hogy lebeszéljék arról, hogy továbbra is kötözködjön.

Párod nem tudna beszélni a fejével?

Jogilag sajnos valóban nem tehetsz semmit, hatóságilag meg végképp nem. Ha teszem azt kukkolna, követne az utcán, vagy telefonon hívogatna, az komoly zaklatásnak számít, akkor már igen. De beszólogatás miatt nem tesznek semmit. Pedig ez is kellemetlen tud lenni.

2013. szept. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem veszed észre, nem nézel oda, levegőnek nézed. Ne is köszönj neki. Az a baj, hogy szóba álltál vele.
2013. szept. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ilyennel nem lehet mást csinálni csak levegőnek nézni. Tegyél be egy fülhallgatót jól tekerd fel a hangot és úgy menj el előtte, így könnyebb lesz nem reagálni a hülyeségeire, mivel azt se tudod mit mond. Ha reagálsz rá akkor ez neki marha jó szórakozássá fog válni.
2013. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!