Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A fizikai munka milyen mértékb...

A fizikai munka milyen mértékben gyorsítja az öregedést?

Figyelt kérdés

Azokhoz lenne kérdésem, akik végeztek könnyű és/vagy nehéz fizikai munkát vagy valamelyik ismerősük végzett. Heti hány napot dolgoztatok, mennyi időn át, és milyen hatással volt a külsőtökre, különösképpen a bőrötökre, arcotokra, stbre? Hogy érzitek, milyen mértékben gyorsította az öregedést?


Azért érdekel, mert eddig egyáltalán nem dolgoztam és - szerintem többek között ezért - pár évvel fiatalabbnak tűnök. Viszont eléggé kell a pénz, úgyhogy el kezdtem elvállalni alkalmi munkákat és állás után nézni. Csak tudni akarom, hogy mire számítsák.


2016. nov. 10. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem érzem, hogy jobban öregített volna, mint bármi más.
2016. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A mozgás nagyon fontos az emberi szervezetnek.Én 21 évesen csináltam viszonylag nehéz fizikai munkát,a szabadban.Változatos volt,mindig más helyen,mindig mást kellett megoldani és mindig a szabadban voltunk,télen-nyáron.Nappal kellett dolgozni kora reggeltől késő délutánig és sokszor csak a vasárnap volt szabad,de elég idő volt arra hogy kipihenjem magam és a szervezetem is hozzászokott a terheléshez,mászkáláshoz.Este 9-kor általában már aludtam és reggel 5-kor már készen kellett lennem.

ABBAN AZ IDŐBEN VOLT A LEGSZEBB A BŐRÖM,TÉNYLEG HIHETETLENÜL MEGSZÉPÜLT ANNAK KÖSZÖNHETŐEN HOGY MINDIG A SZABAD LEVEGŐN VOLTAM ÉS ÁLLANDÓ MOZGÁBAN.


Az éjszakázás,oxigénhiány,mozgáshiány,kialvatlanság,alultápláltság,kevés folyadék,kávé ivás az,ami öregíti a bőrt.Ezeket kerüld el...


Munka mellett sportolj is valamit,súlyzós edzés a legjobb,az erősíti,ellenállóbbá teszi a testet.

2016. nov. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakázás,oxigénhiány,mozgáshiány,kialvatlanság,alultáplált

ság,kevés folyadék,kávé ivás az,ami öregíti a bőrt.


..és a stresszes munkavégzés bocsi ez kimaradt.Talán ez az,ami a leginkább.

2016. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A fizikai munkák között ég és föld a különbség.

Egy szupermarketben árufeltöltő ember is fizikai munkát végez, viszont ez meglehetősen könnyű és kellemes környezetben végzi, semmi baja nem lesz tőle.

Viszont aki egész életében mezőgazdasági idénymunkás, annak könnyen bánhatja a dereka és az ízületei a dolgot. A bőréről nem is beszélve, az állandó tűző napon levés miatt. Ettől lesz tipikusa olyan az ember 40-50 éves korára, hogy onnantól már tippelni sem tudod a korát.

2016. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy az bőrt és arcot öregbíteni bármelyik fizikai munka. Arra inkább a táplálkozás, a stressz van kihatással.

A fizikai munka inkább az izületeidet és a csontozatodat teszi tönkre, már ha olyan munkáról van szó, ahol állandóan cipekedni kell vagy hajolgatni vagy állni egész nap.

2016. nov. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!