Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A mai fiatalokkal jól ráfáztak...

A mai fiatalokkal jól ráfáztak a munkáltatók! Hála! Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

10-ből 9 megkérdezett fiatal ki akar menni külföldre!

A mai fiatalok nem fognak 100 ezer forintért dolgozni!

Ne higgyék már a munkáltatók, hogy ennyiből fognak gazdálkodni! Ha nem kapnak egy elfogatható fizetés olyan pofát nyitnak, hogy csak leshetnek! Ha meg nem tetszik akkor a legelső repülővel kihúznak külföldre ötször ennyi pénzért azt viszlát! Nem lesznek olyan meghunyászkodó beletörődők mint a szüleik!



2016. nov. 9. 12:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
És ezt a reprezentatív közvélemény kutatást a Blikkben, Indexben vagy a Bors-ban olvastad?
2016. nov. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

És arra gondoltál netán, hogy külfölödn sem kellenek a képesítés nélküli emberek MO-ról?


Mellesleg ötszörös fizetést nem kap senki azonos munkáért, emmellett külföldön a költségek is sokkal magasabbak, mint MO-on, ezért közel sem annyival több ott a jövedelem.

2016. nov. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Az egy dolog, hogy ki mit akar, az meg egy másik, hogy ebből mit tud megvalósítani. Amúgy meg nem értem, minek örülsz, ha jó szakembereket veszítünk el, az senkinek sem jó az itthonmaradottak közül.
2016. nov. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
97%
Kérdező, szeretnélek bemutatni valakinek: [link]
2016. nov. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%

"10-ből 9 megkérdezett fiatal ki akar menni külföldre!"


Anna a kilencnek milyen iskolai végzettsége van milyen szakmája van?

2016. nov. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
*Annak kihagytam véletlenül a k betűt.
2016. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Ezt némelyik munkáltató már felismerte, némelyik meg még próbál lavírozni. Én dolgozom rendesen, de nettó 100-at azért nem fogadok el, mert annyiból alap szinten nem élek meg (egyedül élek, tehát egyedül kell megoldanom, és még örülhetek, hogy nem albérletben, hanem saját lakásban, de akkor is, nemrég összeszámoltam az állandó kiadásaimat, 100.000Ft nem fedezi, pedig én még spórolós is vagyok).
2016. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy nem hagyják magukat kihasználni!

Van más lehetőségük is miért ne használnák ki?

Látják, hogy a szüleik szenvednek a szegénységtől

miért akarnák ezt maguknak? Látják, hogy nem segít rajtuk semmilyen párt sem. Megunták!

2016. nov. 9. 12:56
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező: tudom, hogy én, mint munkáltató, vagyok a legérdektelenebb ebben az egész témában, úgyhogy lopva jegyzem meg, hogy jelenleg bruttó 155 ezer forintot tudok fizetni az alkalmazottaknak fejenként, ez 200 ezer forintot jelent számomra, mint bérköltség.

7 embernek biztosítok munkaviszonyt, a bérköltség kerete havonta 1,5 mft. Ez - ha minden a papírforma szerint sikerül - azt jelenti, hogy év végére még kiosztásra kerülhet nekik 75 ezer forint kp. egyszeri juttatás (mondjuk Karácsonykor).


Most gyere, meghívlak egy ebédre, és közben emeljünk bért. Te dönthetsz: ha csak 1 embernek mondunk fel, akkor br. 30 ezer forinttal tud emelkedni mindenki fizetése, így nem ~103, hanem ~123 ezer forintot kaphatnak kézhez és feleződik az év végi juttatás. Ha 2 embert kiválasztasz, akkor 145 ezer forintra nőhet a nettójuk, viszont az adó miatt kifutottunk a bérkeretből, de rendes vagyok, és a különbözetet kifizetem zsebből, de nincs év végi "prémium".


Akkor összegezve: kirúgtam 2 embert és megszüntettem az évek alatt megszokott karácsonyi pénzüket.

5-en maradtak, így havi 80 órányi többletmunkát kell(ene) valahogy megcsinálniuk, mert az a 2 ember, akitől elég előnytelenül megváltunk, nyilván hiányzik, tehát fejenként 2 nappal többet dolgoznak ténylegesen, mert a költségkeretet ki kell termelni, és ez a bérezés 7 emberre van egalizálva, és hála az égnek van is ennyi munka. Igaz, ezért cserébe átlag 1-2 db 20 ezressel többet kapnak.

Azt most hagyjuk, hogy 2 család megélhetése rizikós lett és engem qvaanyáznak jogosan, az én anyám, szegény sok mindent elbír.


Nos én közel 30%-os létszámcsökkentést hajtottam végre a cél érdekében, és ez a kereset még mindig kutyaf@...sza a normálishoz képest. Ha minden kisvállalkozás hasonlóan jár el, akkor rád bízom, hogy mennyivel több ember lesz munkanélküli / közmunkás..., mondjuk karácsonyig.


De első körben, ebéd után, megkérlek, gyere be velem, és közöld velük a helyzetet.

2016. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
7%

#7 " Én dolgozom rendesen, de nettó 100-at azért nem fogadok el, mert annyiból alap szinten nem élek meg"


amikor egy hasonló kérdésre ilyen választ írtam, akkor azt kaptam, hogy nem kell egyedül lakni, lakótársakat kell keresni, vagy csak szobát kell bérelni. Nem kell étterembe kajálni, moziba járni, autót fenntartani. stb.stb.stb


Na ez esetben elég lesz a 100e Ft is megélhetésre.


Erről ennyit.

2016. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!