Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidő után fizetés emelés?...

Próbaidő után fizetés emelés? Ilyenkor szokott bértárgyalás lenni?

Figyelt kérdés

Úgy vettek fel, hogy mivel nem ismernek, ezért a próbaidőre x fizetés. Utána meg meglátjuk, ha már megismertek.


Szerintetek lesz emelés? Ha igen, akkor bértárgyalással, tehát hogy megkérdezik, hogy mennyire gondoltam?

Vagy egyszer csak utalják a magasabb összeget?

Hogy szokott ez lenni?


Kis cégről van szó.


2016. nov. 12. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez teljesen munkahelyfüggő. Általában egységes bér van az azonos beosztású dolgozóknak, de ezt inkább egyik munkatársadtól kellene megkérdezni. Nem szokás megkérdezni, hogy mennyit szeretnél, csak adnak valamennyit. Ha nem tetszik, akkor mehetsz egyezkedni a főnökhöz, vagy odébbállsz.
2016. nov. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd meglátod. Bértárgyalásra viszont ne számíts, ajánlanak egy összeget, és ennyi. Erről viszont új munkaszerződést fognak aláíratni, mert nem úgy megy, hogy egyszer csak az emelt fizetést utalják, ugyanis a bért is bele kell foglalni a munkaszerződésbe.
2016. nov. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez úgy működött, hogy próbaidőre megállapodtunk, és hogy majd ha letelt a próbaidő, akkor megbeszéljük. Én nagyvonalúan vártam, de nem történt semmi, és év múlva szóltam, hogy a béremelés elmaradt, úgyhogy akkor a próbaidőt leszámítva visszamenőleg szeretném, ha teljesítenék az ígéretet. Megtették.

De egyébként legalább olvasd el a szerződésed, hogy van-e erre vonatkozóan valami beleírva. Ha nincs, akkor az egész "csak" szóbeli megállapodás, semmi sem kötelezi őket semmire (sajnos).

2016. nov. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Így van, ha automatikusan nem megy, szólni kell.

Amúgy az összeget általában mindig elmondják, legkésőbb, ha felvesznek. HA meg "elfejtik", akkor nyugodtan kérdezz rá, ilyenkor már erről KELL beszélni.

Tőled is kérdeztek gondolom fizu igényt az interjún. Elmondtad.

Nekem volt, hogy kis cégnél erre az összegre bólogattak, hogy hát igen, náluk próbaidő alatt ennyi, majd több.

Hívtak hogy felvettek, elfogadtam, ÉS egyeztettem, hogy akkor konkrétan a fizu hogy fog alakulni később.

Ez fontos, mindent konkretizálni kell már az elején, különben jöhet hoppá..

Egyénként a legtöbb helyen tisztán el is mondták, hogy próbaidő alatt x összeg, utána meg ennyi lesz.


Én már eleve hajaznék, hogy sunyiznak, ha ez nem így lenne..Lásd előttem szólót: ők nem szóltak neki, és ha rajtuk múlt volna, nem is kapta volna meg. Még jó, hogy egy év után eszébe jutott.

2016. nov. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt nem kérdezték hohy mennyit szeretnék.

Mondtak egy összeget, hogy próbaidőre ennyi. Én gyorsan rávágtam, hogy jó, mert magyon örültem ennek a pozíciónak.

De ez a pénz kevés. Oké, most van máshonnan is bevételem, de nem lesz mindig.


X összeget kapok átutalva, a szerzdésben is ennyi van, a többit kp-ban kapom.

A próbaidőm már lejárt. A novemberi fizum elvileg már emelt lenne, de ugye többet nem beszéltünk erről.

Ha észben van nekik, és akarják adni, akkor csak annyi hogy zsebbe többet adnak. Nincs suerződés módosítás.


Akkor szólnom kéne?

Az a baj, hogy annyira nincs pofám ehhez.

Meg azt is tudom, hogy nem vagyok olyan szuper munkaerő, hogy fizetést emelgessenek.

Szerintetek?

2016. nov. 13. 09:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj ebből lelkiismereti kérdést. Ha így állapodtatok meg, akkor szólj, első sorban a közvetlen felettesednek, persze nem támadóan, hanem csak úgy finoman kérdezz rá. Ha azt mondja, hogy nem az ő reszortja, akkor persze feljebb menni. De ilyet nem szoktak mondani, sőt, örülnek, hogy nem kerülöd meg.
2016. nov. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokott a próbaidő után emelés lenni. Általában az év végén emelnek, de csak annyit amennyivel a minimálbér emelkedett, mert annyival kénytelenek többet fizetni. Ja és persze úgy működik, hogy behív a főnök és közli, hogy jövő hónaptól ennyi meg ennyi lesz a fizu. Nem kérdezi, hogy neked az jó-e. Ha nem elég, úgyis mondod magadtól. De ő meg mondja, hogy sajnos csak ennyit tudunk fizetni, ha nem tetszik, keress másik munkahelyet. És persze akkor úgyis elfogadod, mert mást meg nem találsz helyette.
2016. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, de pont erről szól a kérdés, hogy náluk erről volt szó, hogy utána meg visszatérnek rá..


Megkapod a fizut, legkésőbb akkor én megemlíteném a helyedben, hogy letelt a próbaidőm, szeretnél visszajelzést kérni a munkádról, hogy milyen véleménnyel vannak- ez még pozitív is. Egyúttal pedig simán megkérdezheted ezután a kérdés után, hogy volt szó a próbaidő leteltével az emelésről, és szeretnél ezzel kapcsolatban is álláspontot kérni, hogy konkretizáljátok.

Ennyi. Ez nem lelkiismereti kérdés, üzlet.


Tapasztalatom szerint (sajnos) a zsugori magyar kis cégből, aki feketézik, simán kinézem, hogy magától nem fogja neked felhozni az említett emelést. Hozd csak fel nyugodtan max ha megkapod a fizut. Aztán még lehet kellemesen csalódsz és megkapod szó nélkül. Ilyen is volt nálam.- Nem szóltak előtte, csak amikor a borítékot adták.


86%-os voltam. :)

2016. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi előző. Ez az ötlet igazán tetszik.

A következő fizu lenne az első "emelt" ősszegű.

Szerinted még ennek a megkapása előtt kéne lefolytatni ezt a beszélgetést? Vagy azután is mehet, miután ez a fizetésem is annyi, mint a többi?

2016. nov. 13. 19:44
 10/10 anonim ***** válasza:

Szívesen. Ez már csak rajtad áll, mikor hozod fel, mivel már letelt-e próbaidőd, felhozhatod bármikor erre vonatkozóan, a borítékolás előtt is. És a boríték adásnál is.

"Vagy azután is mehet, miután ez a fizetésem is annyi, mint a többi?"

Természetesen azután is, itt egyrészt bujtatva a szakmai megfelelésed miatt is fontos kérdésként tudod tálalni, hogy mennyire elégedettek veled, miben kellene fejlődnöd stb. (Hiszen ők a beléd fektetett bizalomra fogták a fizu emelését, jó tudni, milyen úton jársz)

Ezután a felvezető után pedig a fizut is említsd meg, amit említettek amikor felvettek.

2016. nov. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!