Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan reagálnátok arra,...

Ti hogyan reagálnátok arra, ha a főnökötök véleményezést kérne az egyik ismerősötökről, aki interjúzott a cégnél?

Figyelt kérdés

A sztori:

1) Az egyik ismerősöd beadja a jelentkezését a céghez, ahol te is dolgozol.

2) A cég behívja állásinterjúra, és közlik vele, hogy "majd értesítünk".

3) A főnököd odamegy hozzád, hogy mesélj erről az emberről, milyen véleménnyel vagy róla.


Ti mit mondanátok, ha nem tudjátok letagadni azt, hogy ismered az embert? Szabad egyáltalán az ilyen kérdést hárítani?


2016. nov. 19. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy adta be a jelentkezést, hogy nem te ajánlottad be? Ebben az esetben hogy derült ki, hogy ti ismeritek egymást? Esetleg az ismerős említette, hogy itt dolgozik XY haverom, aki te vagy? Ebben az esetben végig gondolnám, hogy milyen pozitívabb tulajdonságai vannak, esetleg egy-két hátrányt amolyan előnyként felhozva, tehát hogy látsz rajta javulást, ilyesmi. Ne dicsőítsd, de ne is pletykálj róla, kezdjen tiszta lappal, ha ez a vágya.


Egyébként nem tudom, hogy tehet-e ilyet hivatalosan, mármint hogy véleményt kér a háta mögött és nem ajánlólevél útján. Talán még benne van a határba. Bár a törvényre sokan tesznek munkahelyen és interjúkon van képük olyat kérdezni egy nőtől, hogy akar-e gyereket. Simán beperelhetőek ezért.

2016. nov. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként nem tudom, hogy tehet-e ilyet hivatalosan, mármint hogy véleményt kér a háta mögött és nem ajánlólevél útján."

Miért ne lehetne? A főnök egyéni döntése, hogy kit vesz fel és kit nem, az ő joga elbírálni, hogy igényt tart-e valaki munkájára.

2016. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok függ a főnök személyiségétől. Ha egyenes embernek tartod, akkor mondd el a véleményed. Ha nem, akkor lehet azt mondani, hogy sajnos nem ismerem annyira az illetőt, hogy komoly véleményt mondhassak róla.

De egy dolog az, hogy emberileg mi a véleményem valakiről vagy szakmailag milyennek ítélem meg.

Ismerek olyan embert akivel leülök sörözni eldumálunk, de az életben nem dolgoznék vele együtt.

Ennek az ellenkezőjére is van példa, amikor nem nagyon találom meg a közös hangot valakivel egy kötetlen beszélgetésben, de a munkáját kiválóra értékelem.

2016. nov. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Erősen túlreagálod a kérdést.


Szerintem teljesen érthető, hogy ha valakit fel akarok venni, akkor megkérdezem a már ott dolgozó ismerősét, hogy milyennek tartja.


Magam részéről meg azt mondanám amit gondolok. Ahogy előttem írták, van olyan, akivel jót lehet sörözni, de munkára nem ajánlanám, a másikat meg akkor is ajánlanám, ha alapvetően nem jövünk ki, mert tudom hogy a munkáját viszont maximálisan végezné.

2016. nov. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!