Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi úti pénz a reális?

Mennyi úti pénz a reális?

Figyelt kérdés

20kmre van a munkahelyem de két kolléga mondta hogy járnának velem ami azt jelenti. Hogy saját városomból megyek egy másikba ami 15km majd onnan 20-25 km a munkahely. Ez napi szinten 1 óra plusz utazás mert haza is kell ugye vinni.

Havonta kb 27napot dolgozunk a vasárnapok kivételével.

Üzemanyag költségem napi kb 1000ft kmbe még nem számoltam ki mennyi jön ki.


2016. nov. 30. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Az üzemanyag még a kevesebb, de mi a te órabéred? 1 óra plusz vezetést én nem sok emberért vállalnék, a szabadidőm nagyon nagy százalékát odadobni... Ez azért erős.
2016. nov. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

15km+25km=40km

oda-vissza: 80km


8l fogyasztással 363Ft/l gázolaj esetén 2323Ft a 80km.

6l fogyasztással 363Ft/l gázolaj esetén 1742Ft a 80km.

2016. nov. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy 1.8as vagy 1.9es honda accordja van a páromnak ami benzines.

Igazából azért tettem fel a kérdést mert ő havi 20.000 ft akar kérni összesen a 2 utastól amit én keveslek női szemmel

2016. nov. 30. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Miért a benzin pénzt számolod csak? Esetleg dobnak a közösbe majd mikor új gumik mennek az autóra? Vagy esetleg adnak bele az új féltárcsákba?

A plusz egy óra vezetésről nem is beszélve. Fejenként leraknak 40.000ft-ot és ennyi. Háztól házig vannak fuvarozva. Ha nem tetszik lehet fagyoskodni a buszmegállóban.

2016. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Annyit biztosan nem fizetnének, amiért én naponta plusz egy órát vezetnék, utaznék.

Azért van autóm, hogy gyorsan hazaérjek. Nem azért, hogy másokat fuvarozzak. Ennyi erőből mehetnél te is busszal, mert úgy sem érsz haza korábban :)

Persze más a helyzet, ha útba esik, de így nem vállalnám, pénzért sem.

2016. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Üzemanyag: a 15(x2, mert oda-vissza) km-t elfelezed köztük, ez csak az ő saruk, a 25(x2) km-t elharmadolod hármatok közt. Az első részét ők fizetik, hiszen miattuk mész másik városba, és csak onnan a munkahelyre. A második része azért mehet 3 felé, mert hárman utaztok. A mindenkori km/l [Ft] ár adott, ezt te tudod, melyik kútnál, mennyiért veszed.

Idő: a 15(x2) km ideje. A másik rész csak akkor, ha egyenes úton tőled a munkahelyre kevesebb (és vissza), mint 25 km, ekkor a többlet ideje kettőjük közt felosztható. A ráfordított idődet összegszerűen meghatározod, így megkapod, hány km/h [Ft].

2016. nov. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annyiért vállald hogy 100%-ban megtérüljön a benzin, az auto szervizelése meg rád esik. Az ugyis rád esik, ha viszel utast ha nem!
2016. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy 1000 ft-ból kijönne naponta,de ha így van akkor fejenként 1000ft az reális.Így az egyik állja a költséget a másik az órabéred.30.000Ft plussz havonta.


(de ha 2000 ft-ból jön ki naponta az út ami reálisabb akkor 1500 ft-ot kérj el naponta így 2000 a költség és 1000 az órabéred 2 főre. 27*1500=40.500Ft


Vagy neked nem éri meg vagy nekik.

2016. nov. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tavaly óta nem emelkedett, az amortizációs költség 9 Ft/km, az havi ~7000.- plusz, ami csak az ő saruk (mert csak a 15x2 km-es útra van számolva). Tehát akkor ez, plusz benzinktg, plusz ráford. idő.

Azt hiszem, az mondja jól, aki szerint a teljes benzinktg-t oszd el kettőjük közt, a ráfordított időt meg a "kopást" álld te. Mindenki örül, mindenki boldog :)

2016. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!