Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem munkahelyi program nem...

Nem munkahelyi program nem fizetett munkaidő de kötelező a megjelenés? Ez összerakható? Én nem tudom.

Figyelt kérdés

Kicsit pitinek tűnhet de érdekes. Munkahelyi karácsonyi rendezvény munkaidőn kívül megszervezve. Kilátásba volt helyezve éves prémium amit itt adtak volna át így fel se merült senkiben hogy ne jöjjön el.

A prémiumot törölték senki nem kap. Így meg a többség úgy van vele akkor mi a francnak menjen és egyre többen jelezték nem mennek.

Na jött is a főnöki írásos ukáz: megjelenés KÖTELEZŐ!

Majd utána a rendezvény nem munkaidőben van nem rendkívüli munka sőt nem is munkahelyi tevékenység voltaképp, ennek következtében nem részesülhet anyagi ellentételezésben sem.

Ez így totál rendben van, egyértelmű. Nem munkaidő, nem munkafeladat, azaz nem fizetjük oké.

És az én kérdésem: akkor hogy lehet KÖTELEZŐ? Minek alapján?

Ez egy munkahely ahova azért megyek be azért töltök ott el 5 percet is azért teszek arrébb egy darab kavicsot is mert fizetik. A pénz az amiért a munkahely az én időmre erőmre, megjelenésemre igényt tarthat.

Ha nincs pénz = nincs miről beszélni. Egyszerűen nem értelmezhető az a kijelentés hogy nem fizetek de gyere be. Aztán miért mennék be? És ha nem megyek mi lesz? Levonja? Mit-amit ki se fizet?

Kirúg? Fegyelmi? Aztán miért? Mert nem jelentem meg nem munkaidőben nem munkafeladatra?

Szóval hogy van ez?


persze nem halok bele a karácsonyi ünnepségbe, de ez a dörgedelem bicskanyitogató.

Mi az hogy kötelező? Hívjanak meg szépen és én vagy megyek vagy nem. Ahogy úri kedvem tartja.

vagy legyen a munkaidő (a fizetett!! munkaidő) része és akkor nincs apelláta.


2016. dec. 13. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Jelents beteget
2016. dec. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyire ragaszkodnak hozzá, hogy menjetek, lehet, hogy mégis csak készül valami ajándékkal/borítékkal a cég. Alapesetben a kutyát sem szokta érdekelni, hogy elmész-e egy céges karácsonyra vagy sem. Meg azért egy karácsonyi buli annyira nem fájdalmas, hogy ennyire fel legyél háborodva. Jó egy kicsit más körülmények között együtt lenni azokkal, akikkel a munkanapjaidat töltöd. Végül is a kollégáiddal leszel együtt, nem a főnöknek adtok Mikulásműsort.
2016. dec. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk dettó ugyanez volt. Nincs válasz rá, hiába tettük fel, a kérdés költői maradt. Mer. Csak. Ennyire egyszerű :)
2016. dec. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Mer. Csak. Ennyire egyszerű"


Hát én meg úgy döntöttem letesztelem ezt a "kötelező" dörgedelmet.

És azért se megyek aztán lássuk meg mi lesz.

2016. dec. 13. 20:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

majd írd meg mi lett a vége,érdekel.

amúgy szerintem full logikus a levezetésed,mert gyakorlatilag alsó tagozatos szinten vagytok kezelve a leírás alapján.

2016. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dolgoztam egy autóipari cégnél, ott is ez ment, hogy kötelező, ráadásul 3-4 nappal a vacsora elött tudtuk meg hogy lesz vacsora. Képzeljétek, hogy aki elment a vacsorára és abban az évben 15 napnál kevesebbet volt táppénzen az kapott 10000Ft utalványt aki nem ment el az nem kapott semmit. Volt is utána felháborodás, de semmit nem változtattak a dolgon.
2016. dec. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na te nem ismered ezt a céget. Itt nem fenyeget a veszély hogy akár egy ft-ot is kapsz.
2016. dec. 14. 15:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk se kötelező, csak erősen ajánlott. Ha nem mész, megjegyzik, és garantáltan sose jutsz feljebb. Ezeken kár keseregni (komolyan...), remélhetőleg tíz év múlva kihal ez a hierarchikus agyhalott x generációs beidegződés a munkahelyi kultúrából. Én optimista vagyok. Addig meg eszek iszok ingyen aztán tipli. Őszintén, most egyszer egy évben eszel ingyen, hallgatsz némi bullshitet, aztán hazamész. Rázd le magadról, csak feleslegesen teszed tönkre magad ilyen dolgokon. Úgyse leszel vele előrébb.
2016. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Őszintén, most egyszer egy évben eszel ingyen, hallgatsz némi bullshitet, aztán hazamész."


Ingyen eszek egyszer egy évben? Igen.

Hallgatok némi bullshitet? Hát azt is. De azt nem 1x egy évben hanem 365 napban.

2016. dec. 16. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!