Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi kérdés, fontos!...

Munkaügyi kérdés, fontos! Valakinek van esetleg tapasztalata?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az alábbi problémával küzdök: kettő hónappal ezelőtt megszűnt a munkaviszonyom. Munkaügyi központban regisztráltam, ellátást kapok.

Találtam munkát nemrégiben, azonban nem alkalmazott vagyok, csupán megbízási szerződéssel dolgozom.

Nem találok erre vonatkozó információt, kell-e ezt bejelenteni? Az online felületen felsorolt példák között egyik kategóriában sem szerepel a megbízási szerződés, mint olyan.

Valaki esetleg tud-e ezzel kapcsolatban okosat mondani nekem?



2016. dec. 13. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
mondjuk felhívod a munkaügyit.. de mivel lett kereseted, így egész biztos, hogy már nem vagy jogosult az ellátásra, ergo, ha utalnak neked és te jogtalanul felveszed azt a pénzt, akkor majd szépen visszakövetelik.
2016. dec. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mondjuk próbáltam felhívni, de az automatán kívül egyébbel nem lehet csevegni... Nyilván azért teszek fel itt kérdést, mert önállóan nem tudtam megoldani a dolgot.

Nyugodtan lehet normális hangnemben is válaszolni, nem fog rád dőlni a ház.

Mellesleg nem a pénz a lényeg, hanem a jelentési kötelezettség, ezért tettem fel a kérdést, ahogy fent írtam is. Mivel nem tartozik egyik kategóriába sem, ám vannak olyan munkák, amit nem kell bejelenteni, ezért vagyok bizonytalan. A pénznél jobban érdekelnek a hosszú távú következmények, de azért köszi a hozzászólást.

2016. dec. 14. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!