Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes-e kilépnem a bónusz...

Érdemes-e kilépnem a bónusz előtt?

Figyelt kérdés

Persze elsőre mindenki azt mondaná, hogy maradjak amíg a bónuszt ki nem osztják,de persze a márciusban esedékes fizetéssel fogják utalni! Tegnap kiakadtam, 10hónap után kiszakadt belőlem a sok stressz és a főnökasszonyommal vitába keveredtem, tudni kell róla, hogy egy öntelt, idegbeteg sok esetben paranoiás, ál perfekcionista hül-ye p-csa! 10hónapon át ettem a kefét, minden piszlicsáré dologba beleköt, mert unatkozik, vagy a férjével veszekszik-kell vkin levezetnie-én meg ott vagyok helyben kb. ezt érzem. rengetegszer lealázott, sok esetben igazságtalan és lenézően viselkedett velem. Én sokáig tűrök ez a baj és most kifakadtam és el is sírtam magam, dühös voltam és baromira ki kelltem magamból, nem voltam bun-kó vagy sértő,de kb. mindent elmondtam neki mikor, hogy bántott meg alázott meg, ja ő észre se vette, hogy nekem ez fájt...nah bumm, ennyit az empátiájáról. Ő 20éve ennél a cégnél van, magyarán ő egy belső körös személy, én csak 10hónapja gürizek, a helyettese vagyok kb. fele pénzért csics-káztat és sokkal többet dolgozok mint ő, de gondolom ez máshol is ez van. Nem ezzel van a bajom, a munka részét még szeretem is,de most elszakadt a cérna rendesen. Az idegeim ki vannak, tegnap a vita után hazakéredzkedtem itthon megmértem 177/103/82 vérnyomásom volt,amitől meg még jobban megijedtem. Apukámnak 3szor volt szívinfarktusa, nagynéném stroke-ban halt meg,szóval azért lehet túl lihegegem, de 33évesen nem szándékozok lebetegedni ettől az iszonyatos stressztől amit mindennap kapok tőle.

A céget magát szeretem, a többi munkatársakat is kedvelem, helyben van, ami nagy szó vidéken, fél óra alatt ott vagyok bicajjal és persze ami nem elhanyagolható egész jó bért kapok..

DE: a kérdésem, hosszabb távon ez megéri, a nettó 153000 ft, hogy vmi nagyobb betegségem legyen?!? nem tudom, hogy bírom ki márciusig, most táppénzen vagyok, de ha kilépek akkor a városban lehet többé nem lesz normális munkám, mert sok fele elér a kezük.. vagy simán tönkre megyek idegileg és testileg is.

Ti mit csinálnátok a helyemben? Értelmes építő kommenteket légyszi. köszi



2016. dec. 14. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Megéri? Nyilván nem éri meg. Ha nem tudtok javítani a viszonyotokon, akkor el kell jönnöd, mielőtt felőröl a stressz.
2016. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok ėn is több szempontból mint te. Annyi a különbsėg hogy mi ketten vagyunk helyettesek. Nekem a kollegina mindennapi kirohanásai nehezítik meg az ėletem.

Mindenesetre mi csak munkaügyekben nem ėrtünk egyet, mint ember nincs vele bajom...olyan amilyen.

Nem lehet csak a felmondás megoldás. Alá rendeled magad a hülyesėgeinek! Legyėl távolságtartóbb, ne szemėlyeskedj vele. Csak a munkára szorítkozz ha vele beszėlsz ės minden helyzetet kezelj higgadt nyugodt -külső szemlėlő- közönnyel. Itt nem az a problėma szerintem hogy a főnököd sanyargat, sokkal inkább az, hogy nem tudod megfelelően kezelni a helyzetet... ez pedig fejben dől el.

Engem ha nagyon frusztrál már valakinek a pattogása azt elkezdem felszólìtó módban magázni. Erre önkėnytelenül visza szoktak hőkölni a delikvensek. Az ilyen kis praktikák ėletet -ės ėpp elmėt- mentenek.

Addig már eljutottál hogy kilėpj igy veszteni valod már nincs. Ha nem is sikerül menteni a dolgot, legalább elmondhatod hogy te mindent megtettėl.

2016. dec. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!