Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van rajtam kívül olyan, aki...

Van rajtam kívül olyan, aki rosszul van a nagyvállalati környezettől?

Figyelt kérdés
Még csak egyetemista vagyok, de már volt "szerencsém" betekintést nyerni egy ilyen kizsigerelőnek tűnő, mindeközben pedig fiatalos, lendületes csapatmunkát hirdető multinacionális vállalat életébe. Biztosan velem van a baj, de én majd olyan munkahelyen szeretnék dolgozni, ahol nyugalom van, kevesen vannak, úgymond "tökölhetek" a munkámmal. Utálom az ilyen vállalati pörgést, kollégákkal való jópofizkodást és a nap 24 órájában a tökéletességet sugárzó álszent attitűdöt.

2016. dec. 18. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem se tetszik, de ha kell elviselem... inkább, mint a szalag melletti légkör, nem? Amúgy nem kötelező nagy multihoz menni, kis és középvállalatoknál is lehet munkát vállalni.
2016. dec. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

akkor nem kell olyan helyre menni, ahol elvárás, hogy maradj hajnalig :)

én egy magyar multinál dolgozom, és szeretek ott lenni, jó a társaság, a munka mennyisége is eloszlik (persze, vannak időszakok, amikor sietni kell, de azt meg ki lehet bírni)


nem kötelező nagyvállalatnál dolgozni, de azért ilyen kijelentéseket óvatosan tennék, mint amiket leírtál, főképp mindenféle tapasztalat nélkül

volt már szerencsém kicsi és közepes méretű vállalathoz is, és köszönöm, nem kérek többet ezekből (ott aztán keményen megy egymás lenézése, kisemmizése, jópofizás, munka munka hátán, betartok a másiknak...)

2016. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Undorító.
2016. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek veled, már középvállalati múlttal a hátam mögött (multicég leányvállalata). Nekem sem való.
2016. dec. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Most egy vagy két tapasztalat alapján ítélkezel (alkotsz véleményt).

Nem feltétlen rossz a nagyvállalati környezet.


A leg jobban fizető állások, legtöbb pluszjuttatást adó munkáltatók Magyarországon működő külföldi nagyvállalatok.

Ajánlom figyelmedbe a Magyar Telenor székházat, egy állom. Ha van rá lehetőséged, látogass el oda!

Meg fogsz lepődni, mennyire más világ az.

A munkaidő közti pihenés és a kreatív szoba az alap csak, hogy ki ragadjak egy-két jelenséget az ottani környezetből.

2016. dec. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17 eve vagyok multinal, es teljesen jol erzem magam. Nyugalom van, tokolhetek a munkammal, es ugyan nem jopofizok senkivel.
2016. dec. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez ilyen valóban. Évek óta vagyok benne. Ha besokallok pár év után az egyiktől, pihenek pár hónapot, és megyek egy másikba. Én mindig remélem, hogy jobb lesz, de a "fiatalos, lendületes" szöveg mögött a hatalmas, emberekkel teli iroda rejtőzik, ahol egy tüsszentésre tizenketten mondják, hogy hapci vagy egészségedre, és mindenki figyeli a másikat.


Viszont normális fizetést adnak, és előfordult, hogy barátokat is találtam. Én sem vagyok pörgős típus. Az emberek érdekelnek, de csak a mélyebb beszélgetések. Igényem van a csendre is, ezt munka után keresem is.

Azonban rengeteget tanultam magamról, az emberek lélektanáról a sok év tapasztalat nyomán, szóval káromra nem vált, hogy kibírom ezeket a viszonyokat.


Ha nyelveket beszélsz, protekciód pedig nincs, óhatatlanul ilyen helyen fogsz kikötni. Keresd benne a jót, ha pedig a rossz válik többé, válts egy másikba. Rengeteg van.

2016. dec. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
azért egy multit ne keverjünk egy ssc-vel
2016. dec. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor még nem volták kis magyar cégnél. ;)

Én végigszívtam az utóbbi időben 1-2 nél ( rövid ideig csak szerencsére)


Azóta különösen vágytam

- nagyvállalati környezetre

- BEJELENTETT, pontosan érkező fizetésre

- juttatásra, bónuszokra

- PONT hogy normális munkaidőm van itt

- PONT hogy nyugodtabb a légkör, mert van elég ember:

a kis sz.arrágó cégek mind az emberen spóroltak, nyakukba lódítottat rengeteg feladatot, túlórák, stressz. Elvárták volna, hogy zéró vagy csak minimális "betanulás" után mindent vágjál önállóan, ha nem ment valami, a legtöbb helyen kaffogtak és flegmák voltak.


- VAN betanítás, mert van idejük az emberbe energiát és időt fektetni: nem kaffognak velem, ha kérdezek, mert van idejük válaszolni és megmutatni, nem úgy, mint egy kis cégecskénél.

- A fizetés is NORMÁLIS szint, nem éhbér, nem fekete


Menj el 1-2 ilyenhez, és a két kezed összeteszed majd, én másra sem vágytam jobban, mint hogy végre ne kis magyar céghez kerüljek, mert már undorodtam tőlük.

2016. dec. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!