Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetem után 2 éve vagyok...

Egyetem után 2 éve vagyok munkanélküli mert félek elmenni egy munkahelyre! Félek az emberektől, a környezettől. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy soha nem voltak barátaim, de még haverjaim se! Valahogy magamnakvaló voltam mindig, de bennemvolt egy társasághoz tartozás vágya, ezért odapróbáltam csapódni mindig valakikhez, próbáltam mindig barátkozni. De mindig leráztak mert nem voltam elég menő, elég vicces, elég érdekes. Mindenki furán mondott és túlérettnek, túl jólneveltnek. Ezért középiskola óta egyedül voltam mindig. Már akkor is eljártam egyedül bulizni, koncertekre, sportolni, strandolni, mindenhova. Nem zavart a dolog, mindig gondoltam hogy majd összehaverkodok valakikkel. Sokszor volt is hogy eldumáltam társaságokkal, de aztán leráztak.


Szóval elvégeztem az egyetemet 2 éve, de még állásinterjúkra is nagyon félek elmenni. Azt se tudom hogyan kell viselkedni, mit kell mondani. Hogyan kell beszélni egy másik emberrel egyáltalán. Én úgy képzeltem egy munkahelyet hogy: bemegyek a szóbeli interjúra, köszönök mindenkinek: "Jó napot kivánok, XY vagyok, jöttem XY-hoz a megbeszélt állásinterjúra" Ehhez képest egy nagy multinál jól kiröhögött már a recepciós velem egykorú csaj hogy "mit hivataloskodok itt". Majd a leendő fönököm is azzal indított hogy nyugodtan tegezzek mindenkit, mert egy munkahelyen így szokás, ne legyek ennyire kimért. Amúgy aztán nem is vettek fel, de nekem még mindig furcsa hogy ismeretlen magas beosztású embereket csak úgy letegezzek magamtól. Szerintem bunkóság, főleg ha nő az illető és nekem nem áll rá a szám egyszerűen.


Szóval már itt el szokott bukni a dolog. Abba meg bele se merek gondolni hogy mi lesz ha felvesznek és lesznek kollégáim akikkel beszélgetni kell. Tesóm már pár éve dolgozik, ő meséli mindig hogy kik a haverjai ott meg hova járnak munka után. Én nem tudok senkivel semmiről beszélni. Vannak hobbijaim de mégsem tudok úgy beszélni róluk hogy az másokat is érdekeljen. El se tudom képzelni hogyan telne egy munkahelyi nap. Valószínűleg ott is levegő lennék mint a középsuliban és az egyetemen, akihez nem szól senki. Az meg hosszútávon egyenlő a kirúgással. Valahogy taszítom az embereket, pedig nem vagyok se bunkó, se udvariatlan, vagy túl tolakodó.


Tesóm menő cégnél van, igazi öltönyös komoly fickókkal dolgozik. Az egyik munkahelyi haverjával úgy beszél bennt hogy messziről kiabálja neki hogy "Mi van te f****opó" és röhögnek utána meg löködik, szorongatják egymást. Ő valahogy így viselkedik és mindenki odavan érte. Az ottani csajoknak is simán beszólogat, dicsérgeti a testüket ami látszólag nagyon bejön nekik. Többel is volt már együtt.


Én nem tudok ilyen lenni mint ő, én túl "jó" vagyok. Szerintem ő illetlen és én nem tudom őt utánozni. Én tényleg olyan vagyok mint aki a múltszázadból maradt itt.


Mit tudnék tenni? Milyen tanácsot adnátok nekem? El kéne menni dolgozni, de nem merek így .....



2014. ápr. 30. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is éreztem hasonlóan mint te. Túlságosan jól nevelt vagyok. Már volt úgy hogy egy munkahelyen azt mondtam hogy ebből elég, és felmondtam. Amit sajnáltak a kollégák, mert én dolgoztam helyettük, utána meg dolgozhattak ők. Mivel ismertem Európa országait hogy hol mennyire kulturáltak, ott is dolgoztam ahol hozzám hasonlóan jól neveltek az emberek. Nem kellett messze menni, mert már Bécsben szuper volt minden. Németországban meg még annál is jobb. Idehaza én sem találtam meg a közös hangnemet az emberekkel, a többséget a kutyasétáltatás és kocsma szokta érdekelni szabad idejében, de engem mindez nem érdekelt. De elég átlépnem az osztrák határt, és máris fiatalok sokaságával ismerkedem össze. De azért idehaza a városoktól távolabbi falvakban is sok barátot szoktam szerezni. Van akinek tetszenek a hazai városi munkakörülmények, az hogy a normál bér ötödéért végzik a nyugati munka többszörösét. Tehát a hiba nem benned lehet. Próbálj meg ott dolgozni ahol a normál bér 100 %-áért végzed a normál követelmények egyszeresét. És láss csodát, barátod lesz az egész világ. Ha olcsón adom munkámat, azzal bűnösnek érzem magam, mint ha bűnöző lennék, holott semmiféle törvénybe ütközőt nem tettem. Például egy 8 milliót érő lakást is 8 millió körül illendő eladni, nem pedig az ötödéért, azaz 1,6 millióért. Ez a barátok szerzésének titka, ne csapd be magadat illetve ne hagyd magad becsapni.
2014. ápr. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Keresned kellene egy jó pszihiátert, aki segít abban, hogy képes legyél kapcsolatteremtésre. Nem kell neked olyannak lenned teljesen, mint a testvérednek. De a mostani állapotod sem elfogadható.
2014. ápr. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

14:57


Jó pszichiáter kb 5000+Ftos óradíjért dolgozik, ezt munkanélküliként mégis miből fogja finanszírozni?

2014. ápr. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

1.nem olvastam végig, de ha a szüleid tartanak el, akkor jó ösztönzés lehet például ha semmit nem fizetnek neked ezentúl, és elvárják hogy fizess lakbért a szobádért.

1-2 hét éhezés után lehet, hogy komolyabban vennéd a munkakeresést, és hajlandó lennél több dologra is érte.

2.itt az internet, olvass, nézz videókat munkavállalásról, interjúkról.

2014. ápr. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
89%

Szerintem ezek nagyon súlyos problémák. Azt írod, soha nem volt barátod, nem tudsz miről beszélgetni emberekkel, el sem tudod képzelni, hogy mit csinálnál egy munkahelyen, már az állásinterjúra is félsz elmenni!

Ha egy recepciós beszól, hogy mit hivataloskodsz, miért hagyod magad? Ha te így szereted magad kifejezni, akkor ne engedd, hogy ezért leszóljanak! Én még olyat nem tapasztaltam, hogy valakit azért közösítettek volna ki, mert túl udvarias. Az, hogy nem tud semmilyen társaságba beilleszkedni, viszont már nem fogható mindenki másra! De ha egy munkahelyen az a munkahelyi kultúra, hogy a kollégák tegeződnek, azt miért nem tudod elfogadni? Tegeződve is lehet udvarias az ember, nem kell olyannak lenned, mint a testvéred!

Szerintem is pszichológusnál kellene kezdeni, ezt a TB is fizeti - már ha van biztosításod, mert munka nélkül az sem jár. Így azt gondolom, hogy nem fogsz tudni kitörni a helyzetedből, mert kommunikálni azért mindenhol kell.

2014. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős a helyzeted. Nálam is ugyanez van. Munkahelyen szinte mindenki majd kinyalja a másik seggét, a magán életi dolgok úgy vannak kiteregetve, mint a szennyes, úgy beszélnek egymással, mintha kocsmában lennének.

Ezzel sajna nem lehet mit kezdeni, ezek az emberek ilyenek, megtalálták a közös hangot és ha ez a közös hang ez nem a te ízlésednek való, akkor tovább kell állnod...vagy csinálod ameddig birod.

Én pszichológushoz azért nem küldenélek el, nem tudom mit van úgy oda mindenki értük, lócitromot se csinálnak, csak ki kell fizetned egy rakást pénzt, azért hogy azt mondják "ismerd meg önmagad". Ezt gondolom az ember magától is ki tudja találni :)

A lényeg annyi, hogy sajnos nincs mese, rá kell magad kényszerítened az állás keresésre és az interjúkra. Én is rosszul voltam tőlük, de nem gyilkoltak meg, még csak meg se kínoztak. Volt pár lenéző pillantás, néhány "uncsi vagy, jöhetne már a következő csaj" féle tekintet, de az ilyenekre magasról tenni kell. Rá kell szánnod magad, mert nem maradhatsz örökre a négy fal között. Keresgélj addig amíg meg nem találod azt a munkahelyet, ahol ki tudsz bontakozni. Ez eddig még nem nekem nem sikerült, de legalább elmondhatom magamról, hogy mindent megtetettem, ami csak tőlem tellett.

Ha attól félsz, hogy leégeted magad...hát az sajna benne van a pakliban, de az se érdekeljen! Meg kell tanulnia az embernek, hogy nem szabad mindent magára vennie, érzelmileg meg kell erősödnie.

Nem baj az, ha visszahúzódó vagy meg magadnak való, de dolgoznod akkor is kell. Addig keresgélj míg nem találsz olyan helyet, ahol elfogadnak. Persze azért sokat kell küzdeni és szenvedni, dehát az élet is erről szól. Egy kis rugalmasságot próbálj belecsempészni a stílusodba. Nem kell bunkó ősemberként viselkedned, ha nem akarsz.

Én pl azokat a kollégákat szívlelem a legkevésbé, akik ilyen alpári-paraszt módon viselkednek. A munkahely azért nagyon nem olyan, mint a suli. Barátkozni, haverkodni lehet, de messze nem úgy, mint, ahogy középiskolában szokás. És ezzel nagyon sok ember nincs tisztában sajnos.

2014. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első találkozáskor hivatalosan illik köszönteni mindenkit. Szerintem ez evidens, még akkor is ha 221 különböző ember csesz le, hogy ugyan már tegezd őket. Ezt így szokás, és hidd el, ha nem így tennél megjegyeznék.
2014. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző! Én is ìgy gondoltam, de mi a helyzet ha friss diplomásként egy kb velem egyidős is dolgozik ott?

Nekem letegezni is fura lenne,illetve hivataloskodni is fura.

Hogyan kéne?

2014. máj. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor a beosztástól tenném függővé. Ha egy munkakörben fogok vele dolgozni, akkor letegezem.
2014. máj. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!