Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kolléganő betegsége?

Kolléganő betegsége?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen 7-en dolgozunk egy nagy irodában. Az egyik idős kolléganő még az ünnepek előtt beteg lett, de nem ment haza, mert szabadsága már nem volt, táppénzre meg nem akart menni. Az egyik kollégám már másnap elkapta tőle, ő haza is ment. A nő egész nap köhögött, prüszkölt, de nem ment haza.

Másik két kolléga is beteg lett, hazamentek. Rajtam ez a szar karácsonykor jött ki, 39°C-os lázzal feküdtem karácsonykor és másnap is. A kisfiam is beteg lett, szerencsére hamar túljutott rajta. Én még most sem vagyok jól, annyira köhögök, hogy majdnem megfulladok.

Összefutottam ma a kolléganővel, aki meg is jegyezte, mennyire szarul nézek ki. Elmondtam neki, hogy milyen jó karácsonyom volt és megkértem udvariasan, legközelebb, ha beteg, akkor menjen haza, mint a többiek. Nekiállt üvöltözni az utcán, hogy mit képzelek magamról, az anyám lehetne, hogy merem kioktatni és egyébként is van e róla fogalmam, hogy mennyivel kevesebb a táppénz, mint a fizetés. Olyan stílusban viselkedett, hogy otthagytam, de amíg a kocsiig értem, azért a hátamnak elordította, hogy én könnyen beszélek, mert jól keres a férjem és neki a 2 felnőtt lányát és az unokáját is segítenie kell, de én mit sem tudok az ő nehéz életéről.

Ahogy ismerem, januárban vissza fog térni a dologra és egyszerűen nem tudom, mit csináljak. A normális szóból nem ért, én meg nem akarok belemenni az adok-kapokba, mert tudom magamról, hogy egy határ után én is rohadt primitíven tudok viselkedni.

Mit tennétek a helyemben?



2016. dec. 27. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Jelentsd a főnöknek! Nyilván a munkaadónak sem érdeke, hogy egy miatt 3-4 dolgozó kiessen. Legközelebb hasonló esetben pedig elküldöd a büdös francba haza (igen, nyugodtan ereszkedj le az ő szintjére), de addig is tegyél fel egy maszkot.
2016. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

Nem tennék semmit.

Szerinted ő élvezte, hogy betegen dolgoznia kellett???

Én is dolgoztam már így. Kollégák is dolgoztak már így. De mondjuk mi nem kaptuk el egymástól. Ahhoz azért kell valami közvetlen kapcsolat is. Csókolózni nem szoktunk, egymás poharából nem iszunk. Szellőztetni szoktunk. Nem bújunk össze. Szóval nem szoktuk egymást megfertőzni.

Lehet, hogy nem is tőle kaptad el, hanem tömegközlekedéskor, vásárláskor, stb.

Tök felesleges volt b_aszogatni. Gondolom, van elég baja és te voltál az utolsó csepp a pohárban, ezért küldött el.

Felesleges ezt fokozni, lépjetek túl rajta.

2016. dec. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A helyi kisfőnök egyébként felajánlotta neki, hogy menjen haza és írja végig a jelenlétit nyugodtan dec. 22-ig, a hiányzást meg majd jövőre ledolgozza (6 órás), de ez sem tetszett neki.

Nagyfőnöknek nem szeretnék szólni, de a kicsivel beszélni fogok.

A maszk jó ötlet! :)

2016. dec. 27. 16:56
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Nyilván nem élvezte, ahogy én sem az elbaszott karácsonyt és a másik 3 kollégám sem a karácsonyi rohanás idején a betegséget.

Férjem cégénél pl. teljesen természetes, ha valaki beteg és nem megy haza, akkor a főnök hazaküldi.

2016. dec. 27. 16:59
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

4: Hát ez sajnos nem természetes.

Nekem is kellett már betegen dolgozni. És még csak nem is a pénzért. Nem halnánk éhen akkor sem, ha "csak" táppénzt kapnék. De van olyan feladat, amire tök egyedül vagyok, és ha határidő van, vagy éppen pályázat, amiről nem lehet lemaradni, akkor mindenképpen el kell végezni a munkát.

2016. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Ezt a főnöknek kellene csírájában elfojtani azzal, hogy közli vele mennie kell betegen és kész. A kialakult helyzetben pedig össze kellene állnotok a többi kolléganőddel és együtt szembenézni vele, kitartani a véleményetek mellett, hogy haza kellett volna mennie és a jövőben ezt el is fogjátok várni tőle ezentúl.
2016. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös.

Jelen esetben semmi komoly határidő nem volt, ő egyébként műszaki rajzoló, természetesen megcsináltuk volna helyette a részét, ebből nem szokott sosem gond lenni.

2016. dec. 27. 17:06
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

köszönöm a válaszod.

Mindenképpen beszélünk vele, csak nem egyszerű. Ő jóval idősebb nálunk, nyugdíj mellett dolgozik. Nehezen lehet neki szólni bármiért, mert irtó könnyen megsértődik.

2016. dec. 27. 17:09
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
Gyenge az immunrendszeretek, az van. Én is beteg voltam, a férjem pedig nem kapta el tőkem, pedig egyszer beleivott a poharamba is. Szóval ha ti csak azért, mert egy légtérben vagytok, sorban kidőltök... hát az nem a kolléga hibája. (igen, az enyém is gyenge, én is azért fertődődhettem meg).
2016. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Én csak annyit mondanék neki mindenki előtt, hogy készítse a pénztárcáját, mert beperelem és rajta fogom leverni a kieső munkabért, felmerülő gyógyszerköltségeket, persze kamatokkal. Aztán meg is tenné, persdze csak ha a többi is tanúskodik, akik miatta betegedtek meg.


Nincs joga semmi okból, hogy másokat megbetegítsen. Még a Btk is testi sértésként kezeli az ügyet. Ezt is megemlítenmém neki.

2016. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!