Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek is vicc?! XD...

Szerintetek is vicc?! XD (külföldi munka, retardált kamu közvetítővel)

Figyelt kérdés

Legutoljára egy kőzvetítősdit játszó sófőr (elején nem tudtuk persze) átpasszolt egy másik fuvarosnak. 300eurót kaptak, de úgy hogy abban benne volt a közvetítői díj(ezt mi többször meg is kérdeztük és a hirdetésükben is az volt nincs más költség)

Az nonszensz volt, hogy kiderült nem csak mi utazunk a 4 személyes autóban 3 an hanem + 2 ember jön... Csak az én és párom cucca 6 nagy táska/bőrönd volt... A többiek cuccai betömködésekor sok anyagi kár keletkezett.

Az utat folytatva Németbe érve kiderült: Nincs cím hova raknak ki... Üzenetbe dobáltak a sofőrnek a random címeket...mindenki tiszta ideg volt mi ez már: 2helyre elutaztunk több km-t potyára , a harmadik az alpokban volt..ahol gyorsba aláirattattak egy papírt átolvasásra nem volt idő..., utána a másik embert kitettük a 4. helyen , a mi címünket pedig az autópálya szélén vártuk kukutyinban 1 órán át, miközbe a címet küldő bejelentette elmegy gyógyszertárba...

Megkapva a címet mondom: Jólvan innen letojom mit szívtunk csak érjünk oda.


Oda érve kipakoltunk, bementünk a retek kínaiba (450fős), dumált egy sort a kínai főnökasszonnyal a telefonos tolmács, folyosóra pakoltuk cuccainkat, fuvaros lelépett. Ott áltunk s néztünk mi van...senki nem mondta mi merre, pl a szobát se. Ok kinyitva a szánkat odaadtak egy kulcsot, megmutatták melyik ajtó azon a folyosón.

Ember...egy ablak, fűtés nélküli üres szoba 2 ággyal, aminek a matraca abból állt 2 karton köztük nyikorgó rugó... 4x4m szoba, de a nagy ágy miatt 1x1,5m szabad helyünk volt (cuccaink). Ráadásul kivágtam a balhét, mert enyhén klausztofób vagyok párommal.

Sajnos émelyegve éltük meg a napokat, olykor gyógyszerrel. A munkaidő se volt igaz...10:00-éjjel 01-03ig benn szívtunk, a 2 órás szünetet pedig mindig megoldották, hogy csak 1 vagy 0,5óra legyen... Rengeteg fizikai munkát ránk sóztak magyarokra (4ember volt rajtunk kívül az elején, de leléptek, mert elegük volt) Hát de azokkal is mit műveltek...éjjel 2kor végeztünk egyik nap s a főnökasszonynak nem tetszett, hogy 2 hét múlva haza akarnak menni...rácsapott az asztalra, felkelt és kérte a kulcsot. Odamentek a szobákhoz és szó szerint 6percet kaptak, utána kidobta őlet a minuszokba decemberben... Kint aludtak egy éjszakát, egyet pedig szállodában, de a kinaiak berezeltek s keresni kezdték őket. A magyaroknak a közvetítőjük írt menjenek vissza megkapják a pénzt és szállást kapnak hazaút napjáig... Azz igenn!

Elmentek, párommal mindent mi csináltunk, amit addig 6an végeztünk... Egy pohár innire nem volt időnk. A testünk mindennapos fájdalmakkal dolgozott az élettelen kinai rabszolgatartóknak. Aludtunk, dolgoztunk...melegvíz nem volt, a fürdés pokol volt az amúgy is fűtetlen helyen. Találtunk s vettünk hősugárzót, azt is titokban s a kislámpa fényében voltunk a szobában, mert ha a nagy lámpát felkapcsoltuk a hő/pára elszívó is bekapcsolt, mivel raktárszoba...


Mondtuk annak ellenére mit kellett eltűrni s ünnep napokon sincs szabad nap, hogy januárig kihúzzuk valahogy, de végül nem... Csúnyán megbetegedtünk, lázasak voltunk, az amúgy is fájó agyon terhelt testünkkel... Párom is határán volt, közel 39fokos lázzal s úgy is kiküldték a minuszokban csurom vizes ruhában... Az utsó 2 hétben jött 3 magyar...egyik se munkára termett...egyik kisfiú, a másik öreg, a harmadik meg a mosogatáskor ilyet mond: Ő nem hajol a mosogató fölé...csinád egyenes háttal magyképűen, ez nem titkárság. A kisfiú alig 1 hét után elment, hogy ő nem bírja s visszamegy a csajához, aki kb a srác rokonságán végigment. XD ok...

Az újabb magyarok miatt probáltak jófejek lenni a kinaiak, mert féltek a távozásuk miatt.

Nah vissza ránk: Mi a legnagyobb forgalomban bejelentettük, hogy ebből elég!! Lázasan, majdhogynem összeesve dolgozunk... Elkezdtek kilökdösni menjünk dolgozni, nah akkor felordítottam (tuti hallották kint is) patáriázni kellett, hogy felfogják: Komolyan gondoltuk. A főnökasszony anyja által mehettünk pihenni és másnap hajnalban kaptuk a pénzt s vonatra szálltunk december közepén.

Az újév alatt gyógyulgattunk s megírtam akkor a közvetítőnek: Ünnepek után tárgyalunk...

Nos ezen a héten megírtam peren kívűli megegyezést ajánlott az ügyvéd ismink. Az inkorrekt közvetítés, testi és anyagi károk miatt a 300euro ból 200at kérek, kapnak 1,5 hetet. Aztán kétségbe esetten írta dolgozunk-e még xD , szép...azt se tudja eljöttünk hetek óta. Annyit válaszoltam a többit anyám intézi (mivel ő beszélt ügyv. ismivel)adtam tel számot. Erre ők: Szóval igen (-.-azt hiszik ugyanott dolgozok még, barmok.)

Ez egy fenyegetés a részükről, legalábbis csak lenne. Az újabb beszélgetésben most is abban a tév hitben vannak, hogy ugyanott dolgozunk xD s fenyegetve... Meg írta: Mennek értetek autóval....én: Ahaaaa mint legutóbb 2 börtőn szökevény?! Semmi válasz azóta. XD menjenek csak, de megírtam : Ne feledd jövő hét péntek.


Sok bizonyítékom van... Arról nem is beszélve a kínaiban az első hetet azért akarták hogy eltőltsük, mert 2 börtön szökevénynek tartoztak s az át se tudtuk olvasni papíron -100euro a közvetítőnek volt, amit nekik kellett adni. Az elején nagyot nézve néztünk ez mi a franc.... A faszik ilyeneket mondtak: "rátok gyújtjuk az éttermet, mindenkit egyesével kicibálunk...stb Haha arra ráBnátok több szemszögből is.


Nos ez után ki nem dobná fel őket, főleg ha nem lehet megegyezni se velük s fenyegető szövegek is itt vannak plusz bizonyítéknak. ><



#német #munka #külföldi munka #fenyegetés #kamu közvetítők #információ hiányos
2017. jan. 7. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem vicc! - az idejüket infók szerzésére sajnáló emberkék lehúzása.

Ha eleget tanultál ezért a tandíjért, máshogy fogod csinálni...

2017. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ne haragudj, de ilyen helyesírás és intelligencia szint mellett itthon sem fogok belőled komolyabb munkát a nézni.
2017. jan. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ja, rendes munkaközvetítőn.

kedves 2-es megnézném, hogy te mindig helyesen írsz-e. S az is érdekelne milyen életet folytatsz ekkora segg arccal. Lehet tipikus az az ember vagy, aki el van nyomva s itt próbál okoskodni.


Sok olyan ember van, akik csak helyesírással tudnak jönni, de semmi más nem megy át az üres fejükön. Puszi.


Leginkább azért is írtam le, mert tudom nem egy ember olvasgat ebben a témában.


De nincs sok helyesírási hibám, ha meg van, akkor bocsika a magadfajta nyelvtant oktatgatóktól. Unalmadban azt is írd meg: Hol a hiba s hányast kapnék rá sensei.

2017. jan. 8. 03:25
 4/7 A kérdező kommentje:
A te pár sorod végébe is bele lehet kötni.
2017. jan. 8. 03:28
 5/7 anonim ***** válasza:
En senkire nem biztam magam, plane nem fuvar szempontjabol, amikor kijottem. Most sem, inkabb kozlekedek egyedul. Vettem buszjegyet es elindultam a Pesten a Nepligetbol. Es en is munkakozvetitovel kezdtem, de nem magyarral. Bennem is volt felsz, hogy esetleg atvagnak, es akkor mi lesz. Mi lenne, vettem volna hazafele masnap egy buszjegyet es kesz. Nekem el volt tervezve mikor mit csinalok, ha esetleg nem jon ossze. A magyart messzirol kerulni kell es a kinai munkakat is. Ezzel a net tele van, meg ez az oldal is, nem artott volna informalodni informalodni es megegyszer: informalodni elotte.
2017. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött át, hogy akkor most konkrétan hány hét munkára mennyi pénzt kaptatok fejenként a pároddal, ezt írd már le pls

Amúgy ezek a kínai szarok azt hiszik , h otthon vannak, Kínában dolgoznak ilyen körülmények között, talán még rosszabba is

2017. szept. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Munka közvetítéséért EGT tagállamokban TILOS pénzt szedni az álláskeresőtől!


Pont.

2018. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!