Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az oka annak, hogy aki...

Mi az oka annak, hogy aki hazudozik, meg kibújik a munka alól, azt imádják az emberek, s aki tisztességes és dolgozik, arról meg az utolsó bőrt is lehúzzák?

Figyelt kérdés
pl: Felvesznek dolgozni, viszonylag keményt munkát kapsz ennek ellenére betanulod és tökéletesen csinálod. Eleinte még dicsérnek is stb. Van egy másikfajta ember aki hanglérkodik, nem jól dolgozik, fenn hordja az orrát rakják ide, oda, amoda, nem nagyon megy neki és előfordulhat h a végén még főnök vagy csoportvezető vagy egy magasabb beosztásban lesz, mert ő már mindent betanult függetlenül attól h nem egy ügyes kezű meg nem nagyon ment neki. És aki elsőre mindent tökéletesen csinál leragad egy helyen és ha vergődni mer még őt vágják(pofon)
2017. jan. 17. 18:51
 1/10 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Hallottad már azt a mondást, hogy "Összenőtt ami összetartozik" (?)
2017. jan. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha megfigyeled ez ugyan olyan mint az iskola ott is az ilyeneket mindenki isteníti (diàkok,nem a tanárok) a szorgalmasabb emberektől pedig csak a házi kell. Sose növünk ki ebből a mentalitásból ezért ilyen a munka is.
2017. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Lehetséges, hogy a saját magunk iránt érzett gyűlölet a lustaság miatt átprojektálódik arra, aki tisztességesen végzi a munkáját, vagy tanul.


Én egyébként jó tanuló voltam gimnáziumban is mégis bírtak a többiek, lehet azért mert nem járult stréber aura a viselkedésemhez D:

2017. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Igen a tapasztalatok azt mutatják hozzá hogy mindig az a népszerűbb amit többször, könnyebben észre lehet venni, és nem az aminél tudatosan indokolni lehetne. Tudod az egyik mond 1 véleményt, 3 ellene mond, 6 meg azellen xD SouthPark szomorú de igaz
2017. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Na még egy közmondás : Azt a lovat ütik amelyik legjobban húz.

Szóval aki rendesen ügyesen dolgozik az ott fog megrohadni,aki nem ért semmihez,lébecol, csak a nagy pofáját jártatja és törleszkedik felfelé ,azt megteszik főnöknek, hiszen úgy se alkalmas munkára.

2017. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

"lehet azért mert nem járult stréber aura a viselkedésemhez D:"


De nagy pofád látom volt.

2017. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 --> Ha számodra ez a mondat azt jelenti legyen, nekem azt, hogy sosem törtem magam azért hogy jobban teljesítsek, mindenkinek megfeleljek és nem picsogtam minden dolgozat előtt, hogy jaj majd egyes lesz, vagy törtem össze ha nem ötöst kaptam.


Nem terheltem a környezetem az aggodalmaimmal, nem izgatott az sem, ha egyest kaptam. Ismerek olyat aki mindig attól fél, hogy megbukik vizsgaidőszak alatt, de általában mindig négyest vagy ötös osztályzatot kap. És nagyon unalmas hallgatni mikor újrahallgatom egymásután, hogy mit nem tud vagy éppen tud.


Biztos másoknak is van ilyen ismerőse és én erre céloztam.

2017. jan. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ennyiből senki nem tudja hogy te most pontosan mire gondoltál, iskolában kb. minden 3. gyereket érint iskolai bántalmazás, és akkor te itt még nyíltan kiírod hogy hát téged azért nem ért ilyen mert nincs stréber aurád, és nekem ez úgy jött le mintha azt írnád hogy akit cikiznek, az egy szerencsétlen stréber, ezért szóltam vissza agresszívan, már ne haragudj meg ha nem így gondoltad!


Mindenkinek van ilyen ismerőse aki feszt a jegy miatt fsik, én is ilyen voltam, de 5.-be kinőttem, van aki még 12.-ben se növi ki. És ez tényleg gáz DE SENKIT nem jogosít arra fel hogy lelkileg bántalmazza. Ez nem indok erre. Ő lehet ha flúgos, de aki bántalmazza az meg egy bunkó lélektelen féreg, most melyik a jobb? Az erkölcsileg állatnak minősülő, vagy a későn érő?

2017. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy kit ér bántalmazás, hanem arról hogy miért nem kedvelik azt aki tisztességesen tanul, vagy dolgozik -és hogy általában miért azok nem kedvelik akik nem csinálnak semmit se-.


Az én tapasztalatom pedig az, hogy aki általában jól teljesít az nagyon teper, nagyon feszeng és ezért egy olyan felületet képez magán ami a közösség számára egy jó célponttá válik. És van aki olyan mesteri szinten űzi -mint a szaktársam- akivel egyébként szívesen beszélgetek bármiről, csak vizsgaidőszak / dolgozatok idején kerülöm el, mert nem szeretném azt hallgatni, mennyire nem tudja az anyagot.


Aki másokat bántalmaz annak nincs különösebb indoka arra, hogy miért kell a másikat szekálni. Elég a kinézete, a ruhája, a viselkedése vagy akárcsak a jelenléte is. Azért gondoltam, hogy ez a téma egyáltalán nem keverendő azzal, hogy bizonyos közösségek miért rekesztik ki azt aki rendesen végzi a munkáját. De igazad van lehet nem voltam egyértelmű

2017. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sztem meg a főnökök is se-ggnyalásból lettek még annó főnökök és azért értik meg egymást egy felnyalizóval, mert egyik se nagyon akar dolgozni csak osztják az észt. és persze ha van egy dolgos ember azt meg kihasználják, én is ebben a szituban vagyok, asszisztensként még a saját munkámon kívűl a főnököm helyett is dolgozok és most két hétig még a hátamon vittem a másik kolléganőm munkafeladatát is... szóval én azt tanácsolom mindenkinek, hogy ne siessen a munkával, tanuljon a nya-lis munkatársától, mármint ne legyen fagyinyaló, de pl. én azóta lelassultam, órabérbe vagyok! 4.20kor meg megy a buszom, szóval biztos nem fogok ott rohadni másnak az elmúlt évi elmaradását két hétben megcsinálni.. ja és még egy halk köszi lett a jussom.. ohh most táppénzen vagyok és már hívogat a főnök mert semmihez sincs esze, nekem ez jó visszacsatolás, h mégiscska értékes vagyok..márciusban fizu emelést fogok kérni azért is.

kérdező-kicsit te is szocializálódj, ártani nem árt ha több embert ismersz meg és téged is megismernek legalább.

2017. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!