Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahely mellett másik keresése?

Munkahely mellett másik keresése?

Figyelt kérdés

Lett egy munkahelyem, felvettek, mint segéd-asszisztens. Az első 5 nap, mint alkalmi munkás egész jól telt. Aztán ahogy aláírtam a szerződést egyből rám sóztak olyan dolgokat, amik már nem is az én szakterületem de úgy voltam vele a fejlődés sosem árt. Viszont a cég állandó lemaradásban van, és szó szerint a hét minden napján túlórázunk +2 órát és szombaton is délután 1 óráig munka van. Persze alap órabérért mindezt. 6 óra után hazaérek már teljesen hulla vagyok és semmire sincs erőm és ez így megy szombatig. Viszont annyira szerény a munka kínálat, hogy egyelőre amíg nem találok mást nem akarok felmondani.


Ámde: ha sikerülne valami interjút összehozni, akkor azt hogy oldjam meg? Mert eddig amiken voltam azok sosem az este 7 órás időpontra estek. A főnöktől való elkéreckedés itt esélytelen.


Jobb lenne felmondjak vagy mit kellene tegyek? Ez életem eddigi legrosszabb munkahelye, de nem akarom 1 hónap után itt hagyni, mert ígérgetik, hogy csak 1-2 hónapos időszak ez, de számoltam, hogy túlórákkal együtt heti 7 napot dolgozok a minimálbérért..


Ti mit tennétek?



2017. jan. 21. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Én valamilyen módon mindennap dokumentálnám, hogy mennyi időt töltök bent a munkahelyen, írnám a pályázatokat mindenhová, ami szóbajöhet, és ha interjúra kell mennem, akkor nemes egyszerűséggel közölném a főnökkel, hogy dolgom van, tehát lecsúsztatom a túlóráim egy részét, úgysem fizette ki, és elmennék. Ha nagyon kellesz, úgysem rúg ki, ha kirúg, mehetsz munkanélkülinek, de előtte fizettesd ki a maradék túlórákat.
2017. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nincs elkéredzketés?

Olyan nincs, hogy egy munkahelyen nem adnak szabit. Akkor menj táppénzre, vagy egyszerűen ne menj be, vagy lépj le az interjú előtt 1-2 órával.

2017. jan. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Próbaidő alatt nincs ilyen. Szerinted csak úgy lelépek interjú előtt 1-2 órával, mikor akkora lemaradásban vagyunk, hogy 6-ig bent vagyunk minden nap? :-p Olvasd végig legközelebb az egész storyt.
2017. jan. 22. 09:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen ám, de ha a szerződésedben benne van, hogy mettől meddig tart a munkaidő, akkor neked onnantól kezdve mi közöd van ahhoz, hogy lemaradásban vagytok, főleg úgy, hogy a túlórát ki sem fizetik?
2017. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem tetszik a munkahelyem, akkor fogom magam, és keresek másikat, nem azon vacilálok, hogy mekkora lemaradésban vagyunk (kit érdekel?). Ha állásinterjúra kell mennem, akkor elmegyek. Ez a jöttem is, meg nem is, hoztam is, meg nem is hozzáállás.. komolytalan.
2017. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!