Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha se hiper-szuper végzettsége...

Ha se hiper-szuper végzettségem nincs, se ismerősöm aki segítene munkát találni, akkor inkább kössem fel magam? 23F

Figyelt kérdés
8 hónapja vagyok munkanélküli, de sehova sem vesznek fel, sőt nem is reagálnak a jelentkezésemre. Ha személyesen megyek be, akkor csak lenézően elküldenek, hogy nincs semmi. Munkaközvetítő irodáknál is voltam, azt mondták jelenleg nincs munkalehetőség sehol. 2 másik városba is eljártam munkát keresni, semmi siker. Már a szüleim is folyton cs***tetnek, teljesen szégyellek élni is. Hiába vállalnék el bármilyen munkát, nem akarnak felvenni sehova, még egy beszélgetésre se hívnak be. Továbbtanulni se tudok, a szüleim már a kajámat se akarják finanszírozni, pláne az egyetemet. Diákhitelt meg már vettem fel (azt is a szüleim unszolására, mert egy vasat se akartak adni), fizetnem kellene, de miből? A gyakorlati helyemről sem hívtak vissza, pedig az volt az első, hogy ott jelentkeztem. Másnak meg persze rég van melója, aki csak kettesekkel, 2 év csúszással végzett és nem is èrdekli az egész...mert ismerősei berendezték. Nekem meg a rokonok között sincs senki olyan helyen/beosztásban...csak azt kérdezgetik, hogy van-e már valami munka meg mikor akarok végre dolgozni...komolyan mondom legszívesebben felkötném magam most már.
2017. jan. 23. 17:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Regisztráltál már állásközvetítő oldalakra is? Profession..stb? Ez sajnos ilyen. Mindenki szereti hangoztatni, hogy ismerős..stb nélkül nem megy (és úgy valóban könnyebb), de egyébkétn kis billióan vagyunk, akik ezer helyen próbálkoztak mire felvették őket. Ez sajnos ilyen. Mindenhova küldözgetni kell, regisztrálni, aztán ha behívnak jól felkészülni. Nem értem a szüleid, ha látják, hogy próbálkozol miért cseszegetnek. Mire vettél fel diákhitelt, ha nincs végzettséged? Ha van végzettséged, akkor pedig kérdezgess a volt tanáriadtól/témavezetődtől nézz szét az egyetemen nem-e hirdetnek valamit..stb
2017. jan. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélkülin végezz el egy tanfolyamot.
2017. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

én csak azt tudom javasolni, hogy keress olyan tanfolyamot ami keresett. akár szobafestő-mázoló, akár autószerelő bármi ilyesmi ha van hozzá indíttatásod.


munkanélkülieknek szóló tanfolyamon keress olyat, ami hiányszakma.

2017. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De már nem akarják a szüleim, hogy tanuljak. Ha még elkezdek egy 1-2 éves tanfolyamot, szakmát, akkor tuti kiakadnak és nem fogják engedni.
2017. jan. 23. 17:36
 5/12 anonim ***** válasza:
azért egy tróger 3 műszakos helyre nem lehetetlen bejutni.
2017. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Munkanélkülin fizetnek a tanfolyam mellett
2017. jan. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Milyen diákhitelt vettél fel, ha nem mentél felsőoktatásba?
2017. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt én egy szóval se mondtam, hogy nem végeztem egyetemet. De nem lehet elhelyezkedni vele.
2017. jan. 23. 19:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja értem. Mit tanultál?
2017. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a végzettséged? Milyen nyelven beszélsz? Hol élsz?


Mert ezek nélkül nem lehet segíteni.

2017. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!