Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másoknál is nagy a vita a...

Másoknál is nagy a vita a hőmérséklet és a szellőztetés körül?

Figyelt kérdés

Az irodaházban elektromos fűtés van, szerintem ez az elektromos konvektor. Ventilátor szívja be alulról a levegőt és melegíti fel.

Ha huzamosabb ideig ki van kapcsolva vagy alacsony fokozatra van állítva, akkor még azok is fáznak, akik nagyon bírják a hideget. Ha be van kapcsolva (még közepes fokozaton is!), egy idő után annak is melege van, aki bírja a meleget, fázós.

Ráadásul a páratartalom nagyon alacsony.


Egy irodába került rengeteg ember, aki hűvösben érzi jól magát és nagy az igénye a friss levegőre. Nem vérremenő, nem megsértődést eredményező, nem kiközösítést eredményező - de mégis minden nap vita van a szellőztetésből és a fűtésből.


Ráadásul érdekes, mert az az ember vagyok, aki még jól érzi magát, amikor már mindenki fázik körülötte, aki vékony pulcsiban van, mikor mások két vastagban. De itt, ezen a munkahelyen fázom! Annyira, hogy hideg és lila a kezem! Tuti a páratartalom az egyik oka. Meg több kollégám nagyon jól bírja a hideget - 0 fok már nekik jó idő.


Szóval nálatok is vita van?


2017. jan. 23. 18:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ismered a régi mondást. Ahol büdös van, ott meleg van. Ez fordítva is megvan, ahol meleg van, ott büdös van. Vagy lesz. Ezért néha nem árt szellőztetni. De csak mértékkel.
2017. jan. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én vagyok rettentő érzékeny az elhasznált levegőre, kb. légszomjam van olyankor. De itt nem, valószínű az alacsony páratartalom miatt vagy nem tudom.


A meleg miatt nyitnának amúgy főleg ablakot, hogy hűtsék a területet és van, aki lekapcsolgatja a fűtőtestet.

2017. jan. 23. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk eléggé egyformák az igények, úgyhogy nincs baj. Ezen felül átrendezkedtünk úgy, hogy a fázósok radiátor közelbe, a többiek távolabb kerültek. Mivel általában az ablak alatt van a fűtőtest is, ezért amikor 5 perc szellőztetésre van valakinek igénye, akkor a fázós kimegy és csinál magának egy teát, vagy intézi a fénymásolni valóját, stb.

Én pl. fázós vagyok, de sosem vitázunk senkivel, hogy kinek mi lenne a jobb. Alkalmazkodunk. Összességében a 22-3 fokot mindenki jól bírja, egyébként meg én vagyok a főnök, úgyhogy úgy is az van amit én akarok, én pedig fázós vagyok. :D :D Na jó, nincs diktatúra, de tényleg van, hogy én terepről jövök be átfagyva és 5-ösre csavarom a radiátort úgy, hogy mellette ülök. A többiek ezt tolerálják, cserébe én is tolerálom és kimegyek a szellőztetés idejére. Felnőtt emberek vagyunk, 4-en egy irodába, nem olyan nehéz mindenkinek a kedvére tenni.


Egyébként tegyél fűtőtest közelbe egy kis tálka vizet, ez megoldja a pára kérdést. Viszont hidegben a magas páratartalom szerintem csak rosszabbá teszi a helyzetet, még rosszabb az ember hőérzete, de ez persze relatív.

2017. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!