Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az egészséges hőmérséklet...

Mi az egészséges hőmérséklet az irodában, nyári melegben?

Figyelt kérdés
A csoportvezetőm szétfagyaszt az irodában. Megy a klíma kapcsolgatása le és fel.(én le, ő fel, hiába mondom neki, hogy szétfagyok) Tudja valaki, hogy mi az egészséges hőmérséklet különbség a kül- és beltér között? Van erre valamilyen előírás?

2013. júl. 26. 21:15
 1/5 anonim válasza:
Én úgy tudom 6-8 fokkal kevesebb,annál több már nem egészséges.
2013. júl. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy embere válogatja, hogy ki mit bír, ezért van köztetek is a konfliktus. Nekem a 24-25 fok vált be.
2013. júl. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ. Én egy üzletbe dolgozom ott az üzlet helyiségben és az iroda raktárban is van klíma a főnököm megmondta hogy figyeljem a külső hőmérőt mert ha kint van 30 fok akkor 26 foknál hidegebb nem lehet bent mert a hirtelen hőmérséklet különbség komoly betegséget elsősorban megfázást és tüdőgyulladást okozhat. Tehát ott hiába van melegem és csak 26 fok van bent akkor sem kapcsolhatom lejjebb maximum akkor ha már kint hideg van.

Az irodába egy titkárnő is dolgozik aki nem bírja a meleget ő akkor 22 fokra állítja még én is majd megfagyok amikor valamiért bemegyek oda. A főnököm is ordibál vele hogy legalább 24 fokosra tolja fel.

Egyszer én is bementem egy ajándékba boltba a 34 fokból be a 22 fokos üzletbe olyan szinten megcsapott hogy picit náthás is lettem miatta akkor fáztam is de nagyon a nő meg egy szál ruhácskában mondta hogy ez csak 22 fok. Akkor ordibáltam vele egy sort hogy ez így nem oké meg ez veszélyes, de nem foglalkozott vele. Pedig ilyenkor az ellenőrök ezt is figyelik ám.

2013. júl. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Biztos vagyok benne, hogy van valamilyen objektív értékelése (konkrét értékek) a hőmérséklet beállításoknak, mert az nem járja, hogy valaki mondjuk szereti a 15 fokot nyáron is, ahhoz kell alkalmazkodni, mert hogy neki az a komfortos...
2013. júl. 27. 13:46
 5/5 anonim válasza:

Igen. Sajnos ez örökös probléma a munkahelyeken. Gyakran előfordul, hogy egy irodában dolgoznak olyan emberek is, akik ülő munkát végeznek és olyanok is, akik gyakrabban rohangálnak ide-oda vagy ki-be mászkálnak. Na, általában a mászkálósok kimelegszenek és letolják a kondit hidegre a szerencsétlen üldögélők meg megfáznak, mert ők nincsenek kimelegedve.

Az is fontos, hogy egy évben min. 2x legyen kitisztíttatva a légkondi. Nagyon durva betegségeket lehet elkapni egy nem tisztított légkonditól.

Általában a főnökök spórolnak ezen is, nem tisztíttatják, aztán amikor az alkalmazottjuk egyik reggel betelefonál, hogy felkelni sem bír az ágyból, szörnyű beteg, akkor meg ki vannak akadva, hogy mi lesz most a munkával.

Egyébként én is úgy tudom egy max 6-8 fok a megengedett. Aki hidegebbre vágyik az várjon télig. Bár akkor meg azon megy a vita, hogy mennyire legyen meleg. :)

2013. aug. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!