Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak neki?

Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés
4 hónapja dolgozik a 21 éves kollégám. Én 37, kicsit több munkatapasztalattal. Flegmán szól rám mindenért. Nekem minden végzettségem, jogsim, stb megvan. A drágámnak ez az első melója. Forgatja a szemét. Olyan hangnemben válaszol, hogy felnyomja a pumpám. Beleszól a munkámba. A fönökök még soha nem szóltak rám. Ti mit mondanátok és hogy?
2017. jan. 25. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha csak a kora miatt és mert nincs jogosítvány azért háborít fel, akkor semmit, max annyit, hogy ennyi idősen már tudhatná mi az illem. Ha valóban tudásban is felette állsz, akkor mondd meg, hogy legyen szíves tisztelni téged és a tudásod.


A szemem forgatni én is szoktam, ha hülyeséget beszélnek. A rossz hangnem viszont tényleg nem illő, senkivel szemben sem, ha csak nem érdemelte ki. A munkába beleszólás, attól függ segítő szándékkal van-e. Tőlem 50 éves kollégák elfogadják a beleszólást, ha az jogos és helyes.

2017. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"A drágámnak ez az első melója."


Te nem vagy flegma picikét?

Oké, te 37 vagy, minden végzettséged megvan (majdnem 40 évesen ez valóban kimagasló eredmény, ), de ettől még lehet, hogy sz**ul csinálsz dolgokat a munkahelyeden, a főnökeid meg nem szóltak, mert legalább megcsinálod. Nem hiszem, hogy a semmibe bele tudna kötni a kollegina.

Az meg miért lényeges, hogy forgatja a szemét? Ki vagy te, az öreganyja, hogy ezen háborogsz ? :D

Talán inkább az a legnagyobb bűne, hogy ő csak 21, te meg már 37... :D

2017. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szóld le te is azért ha rosszul csinál valamit, válaszolj flegmán, majd leszáll rólad.

Ez az ilyen gyengébb taktikám az ilyen agyhalottak elhárítására, beszokott válni.

2017. jan. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az meg miért lényeges, hogy forgatja a szemét?"

-LOL, mondjuk én pl. 20 évesen sem forgattam a szemem munkahelyen ba..szus. hát ezért!( 25 vagyok)


És szerintem akinek gyök 2-nél magasabb az iq-ja, az nem játssza be ezt sem munkatársára, sem főnökére egy munkahelyen. ;)

Nem 16 éves kiskamasz, és nem otthon van, forgassa otthon a szemét az anyjára, ha az engedi neki.


Egyébként meg nem tudni, jogos-e amit mond. Hátráltatod valamiben? Össze kell dolgoznotok? Mert akkor próbáljatok meg kompromisszumot kötni.

Én mondjuk a stílusért biztos, hogy már szóltam volna, és ezt az elején megfognám.De azért ne ess át te sem a ló túloldalára, fiatal és tapasztalatlan még, próbálj te is támogatóan hozzáállni közben.

Itt pont a lényeges információkat/hátterét nem tudjuk, a stílusa oké, hogy nem tetszik. Te nem voltál vele lekezelő korábban?

2017. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon bántott a dolog, hogy miért ilyen. (Értékelem, mint ember és munkatárs.) Rámentemés megkérdeztem mi van? Majd szépen megbeszéltük és azóta fintorgás nélkűl tudunk dolgozni. Sokkal jobban érzem magam. És már ő sem haragszik.
2017. jan. 31. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!