Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen hátrányai lehetnek...

Milyen hátrányai lehetnek annak, ha a cégvezető nem nagyon tanít be egy új alkalmazottat a munkakörre, hanem kéri, hogy az találja fel magát úgy, hogy eredményes is legyen?

Figyelt kérdés

Pár hónappal később az új alkalmazott munkamódszerei hatásosak, eredményesek, viszont a cégvezető ennek ellenére azt mondja mégis többször, hogy nem jó a munkamódszer, de továbbra sem szeretne betanítani arra a munkamenetre, amely neki megfelelő. Mi történik valójában? Irodai ügyfélszolgálatos munkakörről van szó.

Köszönöm a válaszokat.



2017. jan. 31. 10:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Marketing feladatot kell végezned? Ha igen, akkor egyértelmű, hogy a cégvezető szempontjából akkor eredményes a munkád, ha a cég sok megbízást kap.
2017. jan. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ugyanez volt!

A vége az lett, hogy kirúgtak, és még én lettem megalázva, hogy rosszul csináltam. Úgyhogy egyáltalán nem bánom hogy megszabadultam tőlük.

2017. jan. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátásban kezdtem így dolgozni. Első napomon úgy mentem be, hogy azt sem tudtam, pontosan mit kell majd csinálnom. A kollégák mondták mindig egyenként, hogy most ezt csináljam, most azt stb. és egy pár nap után már figyeltem, hogy mit kell épp csinálni azok közül a feladatok közül, amiket korábban rám bíztak. Aztán jött a menedzser, elkezdett kioktatni, hogy más nem úgy tartja a poharakat, akkor én mért úgy tartom, meg mért annyit viszek, meg mért úgy rakom le őket a mosogatótálcára. Persze nem mondta/mutatta meg, hogyan csináljam. Néztem, más hogy csinálja, de nekem úgy nem állt kézre, egy csomó mindent eltörtem úgy. Úgyhogy végül is nem érdekelt a főnök, csináltam tovább úgy, ahogy tudtam. Én legalább csinálom, nem úgy, mint a kollégáim többsége, akik a munkaidő 80%-ában állnak és beszélgetnek.
2017. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Okos főnököd van, másik munkahely esetleg, értelmesebb főnökkel mint gondolat?
2017. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott ezt a munkahelyet mert ez ökörködés.


Ez nem munkahely.

2017. jan. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Rögtön életem első munkahelye volt ilyen, az elvárások az egekben, de megtanítani, na, arra se idő, se "kedv" nem volt. A vége az lett, hogy kölcsönösen intettünk búcsút egymásnak.
2017. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az történik valójában, hogy lehet, hogy a cégvezető nem akarja, hogy jól működjenek a dolgok. Lehet, hogy neki más céljai vannak a céggel, csak azt nem mondja el neked.


De simán lehet az is, hogy egyszerűen hülye. Vagy tapasztalatlan. Kezdő. Bár attól még átláthatná a dolgokat, szóval akkor valószínűbb, hogy hülye. Hihetetlen, de vannak emberek, akik ennek ellenére cégvezetők. És az ilyen attól érzi magát főnöknek, ha mindenbe beleköt, akkor is ha jól csinálod. Azt gondolja ha nem köt beléd, akkor te vagy a "győztes", pedig ő a főnök, ezért mindig neki kell lennie a győztesnek.

2017. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ja fel is merül rögtön a "főnök hogy került oda" probléma.
2017. jan. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell ilyenkor kérdezni: te főnök most voltaképpen te mit is csinálsz itt??
2017. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!