Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tanulmányi szerződésben...

Tanulmányi szerződésben foglalt tanulmányi szabadság jár cégvezető váltás esetén is? Nem a cégvezetővel hanem a céggel kötöttem a szerződést ugyanis!

Figyelt kérdés

Tanulmányi szerződésem van a céggel. Kiegészítő egyetemi képzést végzek el, és van tanulmányi szerződés melyben benne van: államvizsga előtt jár nekem 30 nap tanulmányi extra szabadság mely a normál szabi túl adandó. Így nekem van ebben az évben 23 nap rendes + 30 nap extra szabi.

Soknak tűnik a 30 nap? lehet de benne van a szerződésben. Akkor az jár.

Időközben történt egy vezetőváltás és az új vezető közölte szó se lehet a 30 napról honnan veszem ezt a baromságot? nem vitáztam orra alá nyomtam a szerződést erre ő unottan félrelökte és közölte akkor se enged el. Nem érdekli mi van ott mert (magyarázat) ezt a szerződést még az előző főnökkel kötöttem.

Na és itt van a nagy tévedés ugyanis én a szerződést nem X emberrel nem Kovács Józsika főnökkel kötöttem hanem a céggel magával (amelynek a mindenkori főnök a képviselője).

Nem számít hány vezető jön és megy a cég az marad. És nekem X kft-vel van szerződésem és nem XY józsikával.

És amíg a cég marad az ami volt addig a szerződés él és jár nekem ami abban van.

Ráadásul még ki se rúghat csak úgy mert tanulmányaim vége + 1 évig határozott idejű jogviszony lép életbe és az köt engem is és a céget is.

Vagyis nyugodtan elküldhet akármikor igazából de akkor jár a szerződés szerint a le nem töltött hónapokra is a fizum.

Hogy lehet egy cégvezető ilyen ostobán tájékozatlan?

Ha nem adja ki a szabit az szerződésszegés mely ok az azonnali hatályú felmondásra és mivel ez a felmondás a másik fél magatartása miatt következik be így ld előző pont. Le nem töltött hónapokra is jár az átlagbér egy összegben.


Vajon mit képzelnek ezek magukról? Olyan segg és tájékozatlan a fickó hogy állítom a takarítónő többet tud nála. De nem baj ha kedve van bíróságra járkálni és majd 1 éves (+30 nap + szabi 23 nap ) béremet egyben fizetni + állni a bírósági költségeket is... barom.


2016. jún. 8. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Eleg ostoba a cegvezeto, az tuti. Igazad van, m a az elozo cegvezeto a ceg neveben irta ala a tanulmanyi szerzodest, mivel Neked a ceg a munkaltatod, nem pedig a szemely. A cegvezeto a ceget kepviseli. En a helyedben utolso napon szolnek a cegvezetonek, h Te holnaptol nem jossz, m toltod a tanulmanyi szerzodesed szerinti 30 napos szabidat. Ha kirug, akkor meg szepen birosaghoz fordulsz. Nincs olyan birosag, amelyik ne marasztalna el a ceget es meg egy jo kiskarteritest is a nyakaba varrhatsz. Ha meg akadekoskodik, akkor ezt is megmondhatod neki. Amugy meg, h a vizsga utan kirug, akkor nem kell visszafizetned a penzt, amit a tanulmanyokra koltott a ceg...szoval en a helyedben kicsit batrabb lennek, m a diplomaval a kezedben sokkal konnyebb lesz mashol elhelyezkedned ;)
2016. jún. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Természetesen neked van igazad.

Az új főnök meg rosszul kezdett. Ha szépen megkér, hogy ha sok munka van, akkor lehetőleg ne vedd ki mind ezt a plusz 30 nap szabit, akkor azért más lenne a helyzet.

Nekem is volt szerződésem, én mondjuk a plusz szabikat sose vettem ki. Mondjuk ennek egyszerű oka volt, elég volt tanulásra az este és a hétvége, és az én munkámat nincs aki megcsinálja helyettem, szóval csak magammal szúrtam volna ki, ha kevesebbet megyek be és felhalmozódik :)

2016. jún. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy van!

Az a mozdulat ahogy unott flegma pofával elémdobta a szerződést és közölte nem érdekel mi van benne akkor se engedlek el-na akkor nyílt ki a bicska.

Akor döntöttem el hogy azanyád azért is elmegyek de az utolsó napig és ha kirúg csak annál jobb majd kapok 1 évig + 2 hónapig (30 + alapszabi) fizetést a semmire.

Nem is kérdés hogy bíróság lesz a vége.

2016. jún. 8. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy mi lett a dologbòl.
2019. ápr. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!