Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bérigény megjelölése önéletraj...

Bérigény megjelölése önéletrajzában vagy motivációs levélben? Mindenhol mást írnak.

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 19:55
1 2
 1/16 ElekTamás88 ***** válasza:
80%
Szia! Ha meglátok egy önéletrajzot és motivációs levelet, jobban örülök, ha az előbbiben látom a bérigényt a kedves állásjelentkezőnek. Motivációs levél egy rövid, lényegre törő bemutatkozás a leendő kollégáról. A bérigényt nálunk szóban is megkérdezzük interjú során. Egyébként érdemes felmérned a terepet a fizetésről,+10, +15%-ot kérj, úgy is alku lesz belőle. De ha az adott pozícióra az igényed nem éri el a bérminimumot, akár többet is kaphatsz! :-)
2017. jan. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is az önéletrajz végére ìrtam egy -tól -ig bérigényt. Többet mint amennyit most keresek könyvelőként, de nem pofátlanul sokat. Ha a minimum bérigényt megkapom, elégedett vagyok. Ha többet, az csak jó.
2017. jan. 31. 20:26
 3/16 ElekTamás88 ***** válasza:
100%

Még egy dolog ami lényeges, légy határozott a fizetésigényeddel is, s egyetlen konkrét összeget tüntess fel. A -tól, -ig nem a legmegfelelőbb, de végül is miért ne?

Mivel könyvelőként dolgozol, gondolom nem kell elmagyaráznom a bruttó és nettó fogalmakat, de lehetőleg könnyítsd meg a leendő munkáltatód dolgát azzal, hogy bruttóban jelzed az igényedet! :-)

2017. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 ElekTamás88 ***** válasza:
100%
jaa és sok sikert!
2017. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezt a -tól -iget is ajánlották, meg azt hogy alkuképes a bér, ezt is be lehet ìrni.Na az utóbbi felesleges, úgy is szóban dől el.

Igen, bruttót ìrtam.

Köszönöm a jótánácsokat!

2017. jan. 31. 21:21
 6/16 anonim ***** válasza:
61%

Nem írok motivációs leveleket

CV vége: bruttó 750000+ (+cafetéria) lenne

De nem keresek munkát úgyhogy 850+ mondok az összes fejvadásznak, aki telefonál, főleg azoknak, akiknek van pofája megkérdezni, hogy a 2,5 éves önéletrajomban feltüntetett összeg még érvényes-e :D

2017. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
72%
21:31 nem minimálbért írt, le is lett pontozva :D
2017. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
77%

Amúgy a tól ig dologra reagálva, képzeld azt, hogy a munkaerőpiacon te magad is egy áru vagy, mint a Tesco polcán a tej.


Ha az van kiírva tejre hogy 150-től 250 forintig, akkor szerinted mennyit fognak fizetni érte? 150-et, mert miért adnának többet.


Ugyanez a helyzet az alkuképes dologgal, igaz hogy 150 a tej, de azt mondták lehet alkudozni, akkor tuti mindenki 140-et fog rá mondani elsőre, aztán kiegyeznek 145-ben.


De adtam el használtan számtech cuccaimat, videókártyát, stb. Ha odaírtam hogy "alkuképes" 20 ezer az ár, akkor 10-ből 9 ember azzal jött hogy "tizennyócér kápéba mostazonnal"

2017. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért lett lepontozva, mert nem a témához kapcsolódott.

Kit érdekel, hogy mennyi a bérigénye?

Nyilván más egy operátornak és más egy vezetőnek.

2017. jan. 31. 22:19
 10/16 anonim ***** válasza:
81%

én már mondtam tól-ig bérigényt, és nálam bevált, a maximumot adták. mivel van értékem, és el akartak csábítani a volt munkahelyemről.

szóval ha van tapasztalatod, stb. akkor nyugodtan írj be -tól -ig-et, szerintem jó benyomást kelt a rugalmasság is.

2017. jan. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!