Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondja a főnököm felleng...

Miért mondja a főnököm fellengzősen. "neked nem jár fizetett szabadság"?

Figyelt kérdés

1998-óta vagyok személy és vagyonőr.Sok nívós helyen megfordultam màr.Még soha sehol nem kaptam őrként sem táppénzt,sem fizetett szabadságot.Sőt egyszer a cég hibàjàból munkahelyi balesetem lett,ott még engem kezdtek el fenyegetni,mit mondjak a kórhàzban.

Mindenkinek emelkednek a bérek,az őröknek nem,és minimàlbér alatt éhbérért dolgoznak.Sok óraszàm kell,hogy legyen valamennyi pénz.

Sok őrt ismerek.Egyik az apeh-nàl őrködik,és ők sem kapnak fizetett szabadságot semmilyen formàban ::)))Még ezt is meg merik tenni.

Ez nem síràs,sosem sajnàlok senkitől semmit,de ami állampolgári jogon járna,legalább azt kapjuk màr meg(ha már mindenki más megkapja).Tudom most az jön,az őrök alulképzettek,felhígult a szakma,meg az őr soha nem csinàl semmit.Egy nap betekintést adhatnék egy munkanapomról ràjönnének,vannak nehéz helyek.

Nem vagyok mexikói bevàndorló,becsületesen dolgozom,nekem miért nem jár fizetett szabadság ? :D



2017. febr. 3. 12:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
55%

milyen időbeosztásban dolgozol?


23F

2017. febr. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki tudja, hogy az őröket gyakran feketén foglalkoztatják. Igazad van, téged ugyanúgy törvényesen kellene foglalkoztatni, mint bárki mást. De hiába van igazad, ha a világ nem így működik. 19 éve látod, hogy szar a helyzeted. Miért nem tanultál ki közben egy másik szakmát, amellyel jobban boldogulhatsz?
2017. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
12órázok,de össze-vissza.Van hogy 8x12-őt megyek zsinórban
2017. febr. 3. 12:23
 4/30 A kérdező kommentje:
Mert szeretem a munkám,és volt hogy nagyon jól kerestem vele.Idegen nyelvet is beszélek(angol),amit hasznàlnom is kell a munkahelyemen.
2017. febr. 3. 12:26
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz az alvállalkozós csaló rendszer a hibás, amiért ugyanebben a cipőben járnak pl. a takarítócégek dolgozói is.

Adott vállalatnál (multicég, gyár, szupermarket, pláza, stb.) pályáztatnak arra, hogy melyik alvállalkozó kapja meg a vagyonőri feladatokat. Ezt többnyire az nyeri el, aki a legalacsonyabb árat mondja. Ez olyan po.fátlanul alacsony, amiből egyértelmű, hogy a tulajon kívül senki se jár jól. Csak akkor jön ki, ha a fizikai dolgozók nincsenek bejelentve, nincs fizetve a túlóra, se betegszabadság, se semmi. Ezt a megbízó is tudja, de konkrétan sza.rik rá, ő ezt a szolgáltatást leírja az adójából. Az meg egyáltalán nem érdeke, hogy rendesen, saját állományban, bejelentett őrök dolgozzanak, mivel az kétszer annyiba kerülne, mint megbízni egy céget az őrzéssel.


Ezért mondja azt a kedves főnököd, hogy ez neked nem jár. Meg azért, mert ezekbe a feltételekbe sajnos te is belementél, mikor elvállaltad a munkát, és nem mondtál fel az első héten, mikor kézhez kaptad a szerződést.


Ismerek olyat, aki hasonló munkakörben abban a percben felmondott, amikor megérkezett az első havi fizetés. Pittyeg a mobil, jött az sms a fizuról, ránézett, jött egy kur.vaanyátok, és bement átöltözni. Otthonról szólt be telefonon, hogy postázzák el a kilépő papírokat, ennyiért belőle nem csinálnak bohócot.

2017. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen nem az adott cég alkalmazza az őröket, hanem egy vállalkozóval kötnek szerződést.

A cég nem foglalkozik azzal, a vállalkozó miként dolgoztatja a dolgozóit.

Ezt látom az én munkahelyemen is az őröknél, pedig az is állami irodaház.

Nagyon kevés a korrekt vagyonőrt foglalkoztató cég.

2017. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mostani helyemen tavalyelyelőtt kijelentettek 4hónapra a tudtomon kívül.Utólag elnézést kértek,nem indokolták.Tavaly az adópapíromért úgy kellett könyörögnöm.Utolsó percben tudtam elintézni azt is(ismerős àltal),és tavaly is csak 9hónapot akartak igazolni.Most is Nejem màr megkapta az adópapírt,Én még mindig nem.Remélem idén nem játszák el ugyanazt velem,mint tavaly
2017. febr. 3. 12:41
 8/30 A kérdező kommentje:
40/F
2017. febr. 3. 12:43
 9/30 anonim ***** válasza:
52%
Van olyan vagyonőri munka ahol nem kell az egészet végigállni, te hogy bírod az egy helyben állást?
2017. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Munkaügyi bíróságra kell menni. Mindenkinek jár, aki legálisan dolgozik.

Azt nem értem, hogy amikor szóltam hasonló helyzetben lévőknek nemrégiben, hogy tudok tuti bejelentett helyet, ahová keresnek embereket, közalkalmazotti jogviszonyban, egyből mind visszaszívta a siránkozást, mert hát azért feketén csak többet kap.

2017. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!