Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Erős migrénnel bemennétek...

Erős migrénnel bemennétek dolgozni? Ilyenkor milyen lehetőségei vannak az embernek?

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nincs munkahelyem, tanulok (még). Épp ezért is merült fel ez bennem.


Havi rendszerességgel elkap egy durva migrénes roham. (Gyógyszermellékhatás, nem tudok ellene tenni.) Van, hogy 1,5 napig fáj a fejem, (jobb esetben csak 1 teljes napig), és nincs az a gyógyszer, ami használna ilyen helyzetben. A legnagyobb gond ezzel, hogy ilyenkor megszűnök funkcionálni. Zavarnak a fények, a hangok, valamint a fejfájás kihatással van a gyomromra is (ami pl. hányinger formájában mutatkozik meg). Egyszerűen képtelen vagyok bármire koncentrálni, a sötét szobában létezni is fáj. Ha tehetem, mindent lemondok aznapra.


Egyetemen ugyan megengedhetem, hogy ha muszáj, 1-2 gyakorlatot kihagyok, és senki nem kérdez semmit. De gondolom, egy munkahelyen kicsit másképp működik a dolog...


Ilyen esetben ti bemennétek dolgozni, ha mondjuk előző este vagy aznap reggel elkap egy migrén titeket? Vagy mit tennétek? A ti munkahelyeteken ezt elnéznék?


A válaszokat köszönöm.



2017. febr. 2. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy nem nézik el. Vagy elmész orvoshoz és arra a napra táppénzre mész vagy szabadságot veszel ki arra a napra.

De valahol még a rendszeres hiányzást se tolerálják.

Nálunk nem gond, ha valaki nincs ott minden nap, csak végezze le a feladatát időben.

Tehát nem gond, ha x nap nem megyek be, mert akkor majd y nap tovább bent leszek és megcsinálom, amivel lemaradtam.

2017. febr. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%

Ki kell vizsgáltatnod magad. Ha nincs szervi, idegrendszeri vagy pszichés probléma, akkor jön az életmód. Pl. lappangó epekő vagy problémás bélrendszer is provokál rohamot, érdemes teljes kivizsgálásra menni.


Életmód:

-rendszeres sport

-napi 2.5 liter víz

-nem eszed magad degeszre, csak jóllakásig

-kerülöd a tipikus provokátorokat, mint az olajban sütés, túlfűszerezés, rengeteg zsír, műanyag adalékok, junk food, kakaó, kávé, tej stb. Így ki tudod deríteni, hogy mi okoz és mi nem okoz rohamot

-nulla alkohol és nulla cigaretta


Gyakorló migrénes voltam (heti-kétheti rohamok, hányásig menők), majd átestem a leírtakon. Évi egyszer van rohamom, és az sem 3 napig tart, mind korábban, hanem ki lehet aludni egy görcsoldó-fájdalomcsillapító kombóval. Szóval lehet normális életet élni.

2017. febr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

2-es vagyok: most látom, hogy gyógyszermellékhatás. Akkor csak változtass az életmódodon. Segíthet, hidd el!


Kevés munkahely tolerálja azt, hogy havi 1-2 napig nem vagy rendszeresen.


Meditáció is segít, mint önuralmi gyakorlat. Tapasztalat. Az ember többet visel el, migrénből is, mint amit elsőre gondol, ha nincs más választása.

2017. febr. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Gyerekkorom óta fejfájós vagyok.Most 32 éves vagyok,kb.10 éve van borzasztó erős migrénem,nagyjából heti! rendszerességgel,de van ,hogy napokig tart.Sajnos meg kell tanulni együtt élni vele.Más is megoldja,neked is menni fog(én ráadásul állandó 12 órás műszakot nyomok).Gyógyszert nem szedek rá több okból kifolyólag.Ez van,sajnos.
2017. febr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
34%

Függ a munkakörtől. Aki nehezen nélkülözhető az nálunk ezt nem tehetné meg, hogy egyszer csak váratlanul nem jön.

Azt mondanák hogy nem lehet rá számítani.

Nekem pl olyan napokon amikor fontos dolgok történnek akkor is be kell mennem ha bármi bajom van.

Elég furcsán néznének ha azt mondanám fáj a fejem nem megyek.

2017. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

ma 18:05-ös: a migrén meg a fejfájás két teljesen különbözö dolog!


Akinek migrénje van, az nem tud dolgozni roham alatt, olyan nincs, hogy megtanul élni vele!


Kérdezö: menj orvoshoz, egyrészt, hoyg mit lehet tenni a migrén ellen - mert az nincs rendben, hogy olyan gyógyszert szedsz, amitöl ilyen gyakran vannak rohamaid, másrészt meg egy munkahelyen csak orvosi igazolással hiányozhatsz ilyen gyakran - és ezt sem mindenhol tolerálják.

2017. febr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Tulajdonképpen nem sok választásom van, mert egy meglévő, másik problémára szedek gyógyszert, amire nem sok külön gyógyszer létezik (valamint ez már a 4. féle, amit szedek, mert az összestől voltak ennél rosszabb problémáim is). Járok rendszeresen orvoshoz, de már ő sem tud nagyon mit javasolni.

2017. febr. 2. 18:25
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

#6 Mint írtam 10 éve van migrénem.Nekem te ne mondd meg,hogy mim van!Erős hányingerrel jár,olykor hányásik fajul a dolog.Reggel alig tudok felkelni.A volt munkahelyemen többen is voltak ebben a cipőben,reggelente látszott rajtuk,hogy a halálukon vannak.Nem mindenki teheti meg,hogy heti rendszerességgel megszakítsa a munkát és haza ballagjon.2-3 alkalommal esett meg,hogy haza kellett mennem a munkahelyről mert a hányinger miatt munkaképtelenné váltam.Persze más dolog ,ha otthon vagy és úgy tör rád a roham.Egyszer ki kellene próbálnod milyen érzés mondjuk féloldali fejgörccsel,fény-,hangérzékenységgel lehúzni 12 órát.A felerősödött szaglásról nem is beszélve.

Szívesen elcserélném veled az életemet egy időre,csak ,hogy érezd a törődést.

2017. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó:

a 6-os vagyok és NEKEM tényleg vannak migrénrohamaim. Olyankor nem (CSAK) hányingerem van, hanem felkelni sem tudok, mert azonnal elesek, semmi hangot - vagy fényt nem tudok elviselni, és egy-egy ilyen rohan 2-3 napig tart.


Szóval hidd el, ami neked van, az VAGY nem migrén, VAGY igen enyhe formája.

2017. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Ez az általánosabb ,ami nekem van.Egyébként meg nem vagyunk egyformák,lehet,hogy aminél te elesel,annál a másik "csak" szörnyen rosszul van.Van mikor én is szédülök szinte egész nap, a fejfájás,hányinger mellett,meghalni lenne kedvem,stb.Több migrénes ismerősöm van/volt,de egyik sem esett-kelt migrénkor.Szerintem nálad valami egészen más oka lehet,más válthatja ki.Nekem fáj a fejem ha szeles idő van,frontoknál,inkább a hidegnél,ha nem eszem rendesen vagy ha fáradt vagyok.Rettegek tőle,ha valahova időpontot kell kérnem mert,nehogy pont akkor fájjon.De mindegy is,nem érdemes versenyezni egymással..Sajnos befolyással van az egész életünkre.És a mai világban ,ahol hírből sem ismerik a együttérzést,ott bizony félholtan is muszáj bemenni dolgozni..
2017. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!