Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Folyamatosan hallani, hogy...

Folyamatosan hallani, hogy tanuljatok szakmát fiatalok és ne egyetemen kínlódjatok, ha nem megy igazán jól. Milyen szakmát javasoltok lányoknak? Kézügyesség nulla.

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Informatikai Szakközépiskola. Szakács, cukrász. Ápolónő. Szociális gondozó.
2017. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem ameddig az embernek van választási lehetősége, nem szabad kényszerpályára röpíteni magát csak azért, mert az egyetem nehéz. Akkor inkább érdemes fogcsikorgatva kiszenvedni, még ha vért is kell izzadni. Édesanyám erre azt mondta mindig, hogy tessék ahhoz menni reklamálni, aki azt mondta, könnyű lesz. Valóban nem az. Viszont egyik oldalon ott van 5 kemény év, a másik oldalon meg 40 év a munkaerőpiacon, és az életkörülmények és a pályaelégedettség szempontjából egyáltalán nem mindegy, hogy az a 40 év milyen. Ha valami érdekli az embert, akkor tűzze ki azt célnak, és csinálja végig. Nincs annál jobb, mint amikor az ember élvezi amit munkaként csinál. :)


No, hogy ne csak okoskodjak, néhány ötlet:


Ha végképp nem megy a fenti, akkor el lehet gondolkodni esetleg a közszférán. Kézügyesség nem kell hozzá, stresszes, nem fizet jól, de legalább többnyire stabil és kiszámítható. Vagy pl. a kereskedelem, eladó szakma. Jobb esetben egy üzletvezetői titulusig is el lehet jutni vele.

2017. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Dajka, ápolónő, műtősnő,csecsemő és kisgyermek nevelő
2017. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
2017. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezekből nem lehet megélni MO-n.

A cukrász-szakács jól hangozna,szeretek otthon főzni, de a hivatásos szakács kőkemény fizikai munka, és én nem vagyok egy erőművész.

2017. febr. 5. 14:36
 6/15 anonim ***** válasza:
El kell keserítselek, magyarországon kevés kivételtől eltekintve, diplomával se lehet megélni. G Milyen diplomán gondolkodsz?
2017. febr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Amiből jó vagyok az a nyelvek: angol-német, de folyamatosan azt hallom, hogy nyelvszakkal semmire sem menni, meg túlképzés van stb, stb.
2017. febr. 5. 15:16
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, menj fel professionre, hogy mennyi olyan állás van, amihez 2 nyelv kell. Meg fogsz lepődni, és jól is fogsz keresni vele, bár ha rám hallgatsz felsőfokút szerezz ezekből a nyelvekből és menj valamilyen skandináv nyelszakra inkább angol vagy német helyett. Azzal biztos, hogy lesz munkád, mert konkurencia nem nagyon van, emiatt meg egy vagyont fizetnek a tudásodért.


[link]


Nem kell igazából minden hülyesgnek bedőlni, csak alaposabban utána kell nézni a dolgoknak. Valójában a skandináv nyelvek annyira keresettek, mint az ITsek és a fizetés is kb annyi...


Attól még, hogy a diploma nem ad konkrét szakmát, nem jelenti azt, hogy nem lehet kiaknázni. Attól még lehetsz tanár, idegenvezető, fordító, tolmács, és akkor nem beszéltünk akkor az SSC szektorról, ahol kifejezetten többnyelvű embereket keresnek.


Egyébként a szakmával sincs semmi gond, van amit tényleg jól meg is fizetnek (bár azok inkább férfi szakmák szerintem...), de ha ez érdekel, akkor viszont feküdj rá istenesen és nézz utána rendesen.

2017. febr. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Skandinavisztika...ezen még nem is gondolkodtam, de érdekes lenne.

Köszi a tippet!

2017. febr. 5. 16:19
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvszakok a messze leginkább használható bölcsészképzések. Angol-német kombóval a fővárosban most is nettó 250 körül kezdenek SSC-kben.
2017. febr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!