Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megtilthatja a főnököm, hogy...

Megtilthatja a főnököm, hogy munkaidőben kimenjek a mosdóba?

Figyelt kérdés
Gyárban dolgozom,és a munkahelyemen un. "pisi füzet" használatra köteleznek,amiben fel kell írni a nevem,mikor mentem ki mikor jöttem vissza és hová mentem.Mivel 90% -ban nők dolgoznak ott,ezért gyakori a munkaidőben kijárkálás,de személyenként ez nem több 3-4 percnél,és nem olyan munkát végzünk amit ne hagyhatnánk ott ennyi időre,tehát a termelést nem hátráltatja.Most a főnökünk bekeményített és azt mondta egyáltalán nem mehetünk ki csak a szünetben.Ez azért is nem szerencsés mert van 3 wc harminc nőre,így van aki sorra sem kerül.Ez nem jogellenes? Mármint maga a pisi füzet is és az,hogy nem mehetünk ki,csak szünetben?

2017. febr. 6. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Ezt nincs joga korlátozni!

2017. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem ismerem a jogszabályokat, de kizárt dolognak tartom, hogy ne mehessetek ki, ha nem is olyan speckó munkahely, ahol szkafanderben vagytok és nonstop figyelni kell valami veszélyes dolgot, ami nyilván nem igaz.

A pisiszünet is elég fárasztó, nálunk csak az irodából kimenetelt kellett írni egy ideig, de azt is felháborítónak találtam, sokkal többet vett el a munkaidőmből, hogy magyaráztam s néztem, hogy 3 percre kiugrottam egy banánért vagy levegőzni...

Bár ez semmi volt ahhoz, amikor extrém durva határidőnél elvárta a menedzser, hogy félórát magyarázzam, mit, miért, kivel, merre csináltam. Bár őt elküldtem a csudába és inkább a munkámat végeztem.

A napi jelenléti ívet is utáltam, az többször volt s havonta töltöttük ki az egészet. Akkor fejlesztettem ki a hipergyors aláírást...


Bocs, kicsit eltértem, bár összefügg. Szerintem nem így kell ösztönözni a termelékenységet.

2017. febr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jól éreztük,hogy ez totál megalázó.
2017. febr. 6. 20:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Korlátozható a mosdók látogatása munkaidőben?


Különösen a munkavállaló testi épségét és egészségét szem előtt tartva a mosdók látogatásának teljes körű tiltása vagy korlátozása munkaidőben a munkavállaló személységi jogát sértené, ezért a munkáltató ilyen jellegű tiltást vagy korlátozást nem rendelhet el."


[link]

2017. febr. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. febr. 6. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!