Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állás hirdetésekben látni,...

Állás hirdetésekben látni, hogy "versenyképes fizetés/ kiemelkedő jövedelem" Kivel versenyzik?

Figyelt kérdés

Átlag európai minimálbér nettó 550e ft... Pályakezdőként, legyen szíves valaki magyarázza már el nekem, hogy a magyar munkáltató kivel versenyzik a 100ezres minimálbérével?

:D Komolyan mondom a bicska kinyilik...



2017. febr. 9. 12:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%

Az egy vicc, akkor írják ha nem is tudják mennyit akarnak adni.


Nekem sokszor volt ilyen: álláshirdetés, persze versenyképes fizetés. Állásinterjún: kérdezi a fickó mennyit kérnék. Mondom: akkor Önök mennyire gondoltak. Válasz tőlük: nem tudjuk.



Ez valami vicc lesz, hidd el nekem. Nem is tudják mennyit kellene adni, lövésük sincs, homály. Ha meg beleírják mondjuk hogy 300 bruttó, aki jó szakember nem is jelentkezik, hanem elmegy mondjuk külföldre, ez egy vicc.

2017. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
Àtlag minimàl hol 550 ezer? Az majdnem 2000 €. Te is csak hallomàsbòl ismered a külföldet látom. 1000-1400 € nettó között sehol sem kap többet egy minimàlbères. Aztàn abbòl pròbálj megèlni nyugati lakbérek mellett. Ha sikerült, majd szòlj hogy csinàltad.
2017. febr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Olaszországban 600ezer a minimálbér. Dolgoztan olasz cégnél onnan tudom.
2017. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%

"a magyar munkáltató kivel versenyzik"


A tobbi magyar munkaltatoval, aki REGIONALISAN hasonlo munkaerot keres.


Teljesen irrelevans ilyen kontextusban barmilyen europai berekre hivatkozni. Ha annyit akarsz keresni, menj kulfoldre. Es persze szembesulj az ottani arakkal is.


A netto 550e forint europai atlag minimalber szerintem marhasag, ettol joval alacsonyabb. A luxemburgi sincs ennyi, az pedig az EUban a legmagasabb.


[link]


Szerintem ha van 500 euro netto az atlag minimalber, akkor lehet sokat mondtam.

2017. febr. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"Olaszországban 600ezer a minimálbér"


Marhasag. Olaszorszagban nincs is torvenyileg eloirt minimalber.

2017. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, persze 600.000. 2000€-t Olaszországban csak a jòl keresők kapnak. Elèg gyenge bèrek vannak Olaszországban nyugati mèrcével. Ilyen szövegeket olvasva sokan beleugranak külföldbe, aztán ott koppannak hogy mi is a valóság.
2017. febr. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez úgy van, hogy azt amit ajánl, szégyelli kiírni, tehát fogja ezt a sablonszöveget és hirdet.


A bicskanyílást nem értem: ilyen ajánlatra én telefonon rákérdeznék, mit takar, addig egy lépést nem tennék feléjük, tehát nem is veszítenék semmit, hogy bosszankodnom kelljen pl. a hiába utazás miatt, mikor kinyögik.

2017. febr. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Már világos. Az egyik paraszt versenyez a másikkal. Aki 500ft-al ad többet.


"...négyszer kellene gazdagabbnak lennünk, hogy felzárkózzunk az ÁTLAGOS európai szintjére."


[link]

2017. febr. 9. 15:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Igy van, a munkaadok akarjak megvenni a munkaerot, nyilvan ok versenyeznek ebben egymassal. A versenykepes fizetes nem azt jelenti hogy sok, hanem azt hogy van annyira jo mint regionalisan hasonlo munkakorben hasonlo cegnel.


Pl. egy miskolci ceg nem versenyez fizetesben egy gyorivel, ahogy a berlini sem egy münchenivel, csak mindig a helyiekkel.

bar nyilvan ez erosen munkakor fuggo. Olyan munkakorokben, ahol a munkaero globalisan mozoghat, ott a berverseny is globalis.

2017. febr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Számomra ezt jelenti: Összevetve a többiekével aránylag nem rossz. Én így értelmezném. A többiek az mindenki más, munkahelytől független, hogy hol dolgozik, lehet tök más cégnél is tök más területen dolgozókéval is összevetni, és nem rossz, lehet belőle fenntartani egy adott szintet.
2017. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!