Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állás hirdetésekben látni,...

Állás hirdetésekben látni, hogy "versenyképes fizetés/ kiemelkedő jövedelem" Kivel versenyzik?

Figyelt kérdés

Átlag európai minimálbér nettó 550e ft... Pályakezdőként, legyen szíves valaki magyarázza már el nekem, hogy a magyar munkáltató kivel versenyzik a 100ezres minimálbérével?

:D Komolyan mondom a bicska kinyilik...



2017. febr. 9. 12:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
*Ja de és ez országon belül másokéhoz viszonyítva. De én asszem, hogy talán külföldön nem terhelik meg annyi adóval a keresetet, mert egyszer láttam valami statisztikát, hogy egy dolgozó fizuját itt Mo-n. nem egyszer, hanem 3X vagy nem tudom mennyiszer fizeti ki a munkáltató. Szóval hogy még kétszer annyit kell adóznia utána, mint amennyit már eleve a dolgozónak adott. Amúgy én nem tudom.
2017. febr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A bér belövéséről:

A munkáltató PONTOSAN TUDJA, hogy mennyit tudna adni az adott posztban a leendő dolgozójának. Az ok, amiért erről mélyen hallgat, az a "spórolás" lehetősége.

Én szeretnék felvenni egy embert, a keretem erre bruttó 450 ezer és tudom, hogy ennyiért a környéken könnyen találok is valakit, mert olyan ember, akit én keresek, már 400-ért is eljönne. Hülye leszek én azt mondani, hogy nesze édes fiam 450 ezer, naná, hogy inkább megkérdezem, mennyit szeretnél kapni, hiszen ott van az esélye, hogy ennél jóval kevesebbel is beéred. Ha többet mondasz, akkor ott a rizikó (NEKED), hogy mást választanak helyetted, vagy ha te felelnél meg a legjobban, akkor megpróbálnak leülni veled bértárgyalni és igyekeznek közelíteni az igényeket. Persze ez normális munkahely normális munkakörében működik így többnyire.


A versenyképes fizetés azt jelenti, hogy a környéken a hasonló munkakörökhöz képest valamivel talán picit többet ad.

2017. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Jogos a Kérdező felvetése:)

Ez kis hazánkban,ahol van kb 3-400 ezer ÁLLÁS,meg 3 millió MUNKAHELY,100-200 ezres arcpirítóan alacsony filléres semmi fizetéssel,csúnya szóval bérrel,értelmezhetetlen.

Álláshoz jutni ismerősön keresztül lehet,illetve ha a polgár képzett,okos, akkor levadássza valamelyik fejvadász cég,ez meg akár másfél évbe is telhet.

Azon versenyez aki ezt kiírja melyik tud több munkát adni mondjuk még 10 euróért,más nem lehet:))

Jaj,de gáz ez tényleg a valóságban.

2017. febr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkeztem egyszer egy olyan helyre, ahol versenyképes fizetést ígértek. Megyek az interjúra, kérdezem mennyi, 70.000 Ft 3 műszak, bejárást nem fizetnek...
2017. febr. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Most a versenyképes fizetés itthon nem azt jelenti, hogy egyáltalán utalnak valamennyit? Tehát hogy van fizetés egyáltalán, bankszámlára?


Máshol ahol meg nem versenyképes, nincs fizetés, kell nekem pl. cipő télre, akkor egyik kollégám hoz egyet a kutya szájából, minek is nekem pénz hiszen kapok a kedves kollégáktól ami kell nekem.


Nem?

2017. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
De jó lenne egy lázadás. Szétverni mindent, a parlamentet felgyújtani a sok szeméttel együtt... tb, áfa, kötelező, adó, számlák, kamat,útdíj... elszemtelenedett a világ
2017. febr. 11. 22:30
 17/17 anonim ***** válasza:
elobb inkabb ismerd meg a vilagot magad korul, utana akarj lazadozni.
2017. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!