Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha valaki a végzettségéhez/tap...

Ha valaki a végzettségéhez/tapasztalataihoz képes alacsonyabb szintű munkára pályázik, akkor el tud helyezkedni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 17. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Gyártósori operátornak bárkit felvesznek.
2017. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tapasztalat.
2017. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Több tényezőtől is függ. Ha a szinteltérés jelentős, akkor nehezebb.

Ha eddig osztályvezető főorvos voltál, akkor a cukorkacsomagolók között nem fogod jól érezni magad, s ők sem tudnak mit kezdeni veled.

Ezt figyelembe veszik a felvételkor is. Ha még a főnököd is csak 8 általánost végzett, akkor kizárt.

Ugyanezzel az előélettel alacsonyabb beosztású doki még lehetsz simán.

2017. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem ilyen egyszerű.


Nekem mérnök diplomám van, épp mikor felmondtam egy munkahelyen nem igazán sikerült elhelyezkedni, jelentkeztem egy helyre villanyszerelőnek. Na és a szerződésben is ez volt: villanyszerelő.


Fizu minimálbér volt, de inkább más volt a probléma: kialakult a cégnél egy ilyen káoszhangulat, úgyhogy 2-3 hónap múlva "elhagytam a helyszínt".


Szóval el tudsz helyezkedni, de nekem úgy igazán nem jött be.

2017. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy van egy orvos vagy közgazdász diplomám, nem vesznek fel sehova, és akkor jelentkezem "gyárba operátornak".


Nem azt mondom hogy hülyének néznek, rögtön látják mi a szitu, de nem ilyen egyszerű.

2017. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn végeztem főiskolát, de nem találtam a diplomámmal munkát, igaz, nem is nagyon kerestem, mert mire elvégeztem a sulit, már nem érdekelt. Most gyárban dolgozom, soron szerelek, az önéletrajzomba az érettségimet írtam bele. Előtte jelentkeztem már több gyárba is, de nem vettek fel, be sem hívtak interjúra, pedig itt is a szakközépiskolás végzettségemet adtam meg. Szóval el lehet helyezkedni, de nem egyszerű.
2017. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze. De halgatnia kell a magasabb bizonyítványokról. A cègeknek nem èrdeke ezeknek lètezèsèt kutatni.
2017. febr. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak ne hangoztasd, hogy tele vagy diplomákkal és a jelentkezési lapra vagy az önéletrajzba se írd be, úgysem kutakodnak semmi után. Agrármérnökként voltam már takarító, felszolgáló, pénztáros. Sehol nem kérték az érettségi bizonyítványt még egy fénymásolás erejéig sem elég volt csak megemlíteni, leírni. Az ilyen munkaköröknél 10-20 perces pofavizit a felvételi a leendő főnöknél, kis főnöknél és általában ők beszélnek , szóval nem nagyon kell aggódni, ha szimpatikus vagy felvesznek, ha nem nem. Szinte mindenhol van egy próbanap amire, ha nem válsz be akkor adnak zsebbe ca. 5000 Ft-ot, nehogy elpofázd, hogy bejelentés nélkül dolgoztál nekik.
2017. febr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk gond nélkül felveszik a diplomásokat gépkezelőnek. Le se kellett tagadniuk.
2017. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!