Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás/kirúgás próbaidő alatt?

Max0007 kérdése:

Felmondás/kirúgás próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Hülye voltam aláírtam egy szerződést és első nap után meg utáltam a munkahelyem mert sok dolgot kell észben tartani gépbeállítás bürokrácia minden...stb holott ilyet még sose csináltam nem voltam tisztában vele hogy mivel jár konkrétan. Ma bementem hogy felmondok de erősködtek hogy maradjak. Viszont nem mentem vissza dolgozni és nem is akarok. Tiszta stressz vagyok. Próbaidő alatt ez így megoldható hogy kirugatom magam mert nem megyek be?

Vagy ezért meg büntethetnek?



2017. febr. 17. 15:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha nem mész be, fegyelmit adhatnak, és úgy rúgnak ki. Nem annyira jó. Mi a bonyolult abban, hogy írsz két sort?
2017. febr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Ma bementem hogy felmondok de erősködtek hogy maradjak."

Ne legyél már ennyire életképtelen, hogy nem tudsz kiállni a döntésed mellett. Megírod a felmondólevelet, beviszed a főnöknek, onnantól nem marasztalhat, probléma megoldva.

2017. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A torveny szerint probaido alatt akarmikor indoklas nelkul, azonnali hatallyal felmondhatsz. Ugyh, ha nem mentel be, akkor ez eleg egyertelmu felmondas :D Ezutan mar nem rughatnak ki, hiszen megszunt a munkavizsonyod onnantol, h be sem mentel dolgozni.
2017. febr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

1. Ha valóban próbaidőn vagy, akkor nincs gond

2. Nehogy azt hidd, hogy másik munkahelyen majd nem kell magadat megerőltetni ilyen-olyan módon, hogy el tudd végezni a melódat

3. Miért nincs benned egy kis önbizalom, egy kis akaraterő, hogy megmutasd, te sem vagy hülyébb a többinél, és meg tudod csinálni. Nem kellene rögtön feladni, ez csupa kudarcélményt ad a következőkre is.

2017. febr. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nézd teljesen igaz nem sok önbizalmam van de ketten mondták hogy ne menj mert szeretnénk ha maradnál...stb én meg onnantól már tényleg nem mertem szólni. Ami a munkát illeti ha odaállítanának egy géphez hogy pakold a kész terméket meg szedd ki nem lenne semmi bajom. Mielött aláírtam volna szerződést konkrétan azt csináltam. mondták is elötte hogy nem nagy dolog akkor se ha felvesznek(mondta ezt egy dolgozó aki 10 éve ott van. A probléma az hogy van 10 osztályom és felvettek úgy hogy gépbeállítónak meg minőség ellenőrnek plusz egy csomó papírmunka és ez mellett még normát is kell csinálni. Elsőnap elmondta a srác hogy mi merre hányóra ja meg hogy 2 gépre lennénk betanítva. Hozzá teszem ezen a területen nincs is tapasztalatom.
2017. febr. 17. 16:28
 6/14 anonim ***** válasza:
Majd belejössz!
2017. febr. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ó Te jó ég! Hol ez a munkahely, mert máris szívesen beállnék oda dolgozni.


Próbaidő lényege: Mindkét fél meggyőződik valamiről. Te arról, hogy megfelel-e a munka, belefogsz-e jönni, jó-e a közösség, emberileg normális-e a vezetőség, megfelelő-e a fizetés, jogszabálykövető-e a cég.

A munkáltató arról győződik meg, hogy megfelelő vagy-e a munkára, megbízhatnak benned, vagy sem.


Miért nem élsz ezzel a lehetőséggel? A próbaidő nem kötelez semmire, alatta bármikor felmondhatod a szerződést indoklás nélkül úgy, hogy utána már nem kell menned dolgozni.

Lehet, hogy 1 hét után más véleményen lennél, és szívesen dolgoznál ott.

Nem csak Neked kell megtanulni dolgokat, minden munkavállaló átéli ezeket, még az is, akinek van szakmája.


Na hajrá! Kitartás... :)

2017. febr. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Gerinctelen dolog szó nélkül nem bemenni egy munkahelyre, ahol ráadásul még szemetek sem voltak veled és számítanak arra, hogy bemész. Gondolom ha pl. az orvosnál ülnél betegen és kiderülne, hogy órákig hiába vártál, mert szó nélkül hazament a doki, akkor az nem tetszene. Ha nem szeretnél ott dolgozni, akkor mondd meg határozottan, még indokolni se kell. És akkor legalább te is szabad leszel és vállalhatsz egy felelősség nélküli munkát, amihez ész sem kell, pl. utcát seperni közalkalmazottként. Na de most komolyan, az nem probléma, amin problémázól. Ha tudták, hogy dolgoztál-e és hogy nincs szakmád, tudják ők hogy idő amíg beletanulsz, de merni kell kérdezni. A cégek ezt egy új dolgozónál bele is kalkulálják, hogy eleinte inkább veszteség alkalmazni, amíg beletanul, sőt más ember idejéből is elvesz a tanítás, de hosszabb távon megéri. Mivel nekik természetes már amit csinálnak, már elképzelni se tudják milyen lehet tapasztalat nélkül és egy idő után te is így leszel ezzel. Nem szégyen valamire mondani, hogy ez még nekem gyors, vagy mutassák meg újra, MERT meg szeretném tanulni. Talán még jó pont is, ha látják hogy te azon vagy hogy megtanuld.
2017. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Dodzs úgy gondolom igazad van de egyszer jeleztem is hogy ez nekem sok. Szóltam hogy nekem ez nem fog menni. A szándék ott volt jeleztem hogy részletesen nem mondták el hogy mi lesz a feladatom és most hogy ezzel tisztában vagyok magamból ki indulva szerintem ez nekem nem fog menni mert mondjuk ki ehhez hülye vagyok. Ők nem akarták hogy menjek. Na most akkor hogy van ez? Ha valaki menni akar akkor azt nem kéne annyiban hagyni?
2017. febr. 19. 11:23
 10/14 anonim válasza:

Nyugi; anno reptéren dolgoztam egy gyorsétteremben, úgy bántak velem mint a sz.rral, 2 hét után találtam jobb helyet, a felmondás próbaidőn azonnali tehát bármikor azt mondhatod, hogy cső, akkor én többet nem jövök. Így volt, hogy bementem reggel, hogy én akkor már nem megyek többet dolgozni és 3-an csesztek le, hogy hétvégéig igazán maradhattam volna és hogy ezt így nem lehet munkahelyen játszani, hogy felmondasz egyik napról a másikra, hiába szajkóztam, hogy próbaidőn voltam.


A munkáltató szereti ijesztegetni az embereket mert hát az velük kitolás ha kevesebb ember húzza az igát odabent; ha a szerződés szerinti próbaidő alatt felmondasz, akkor lépsz le amikor akarsz.

2017. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!