Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan működik egy felmondás...

Hogyan működik egy felmondás próbaidő alatt? Illetve hogyan működik egy kirúgás, próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen? Milyen papírt kell kinek adni, melyikkel járni jobban stb?
2015. nov. 5. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én megmondtam, hogy holnaptól nem jövök és ennyi volt. Szerződést nem kaptunk szóval nem kellett semmilyen papírt kitöltenem ez ügyben.
2015. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali hatállyal bármelyik fél indoklás nélkül megszüntetheti a munkaviszonyt. Vagy kapsz egy papírt a munkaviszony azonnali megszüntetéséről, vagy ha te akarsz távozni, akkor írsz egy papírt, hogy azonnali hatállyal meg akarod szüntetni a munkaviszonyodat.


Itt nincs még szó jobban járásról, gyakorlatilag egyik félnek sincs semmi kötelezettsége a másik felé. Annyi, hogy el kell számolni az esetleges tartozásokat oda-vissza (feléd ki nem vett szabi, munkabér, részedről eszközök visszaadása, ilyesmi.)

2015. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
3%
Próbaidő tartama alatt azonnali hatállyal fel lehet mondani, ha a munkáltató teszi, indoklás nélkül, ha a munkavállaló, akkor indoklás is kell. Írásba kell foglalni mindkettőt, és a próbaidő időtartama alatt kézbesíteni. Jó aláíratni egy átvételt igazoló papírt dátummal.
2015. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell indokolnod, dehogy!


79. § (1) Azonnali hatályú felmondással – indokolás nélkül – megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt

2015. nov. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
2%
Változott a jogszabály...
2015. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
2%
Hozzáteszem, nekem egy munkaügyis mondta így, ami attól még nem szentírás.
2015. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Mai napon hatályos Mt-ből másoltam!


A munkaügyisek sokszor mondanak egetrengető baromságokat, ez még csak egy apróság, ahhoz képest, amiket már hallottam. :)

2015. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyik félnek sem indokolni. Hozzá nem értőnek nem is ajánlom, mert sokan támadható dolgot írnak bele, mind munkáltatói, mind munkavállalói oldalon, könnyen per lehet abból, ha felesleges dolgokat beleírnak a felmondásba.
2015. nov. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
A munkavállaló részéről még a próbaidő letelte után, rendes felmondás esetén sem kell indoklás. Csak ha határozott idejű a szerződés. Szóval ne beszéljünk hülyeségeket, főleg ne az ultimate "most változott a jogszabály" szöveggel együtt.
2015. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor odaadom a főnökömnek és mehetek pakolni, aztán haza? Amit kaptam, azt visszaadom. Munkaügyre kell mennem?
2015. nov. 5. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!