Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kiégéssel mit lehet kezdeni...

Kiégéssel mit lehet kezdeni ha egyszerűen dolgozni kell tovább mert különben miből éljek? Kiégésre alap lépés lenne a közeg elhagyása ami a kiégést okozza.

Figyelt kérdés

22-es csapdája. Ha valaki a kiégést tapasztalja magában minden szürke minden iránt érdektelen a munkáját utálja elképesztően unja úgy megy be minden nap mintha a fogát húznák na menjünk aztán csináljuk aztán húzzunk már a retekbe… ismerős lehet sokaknak.

És ez egy idő után átcsap betegségbe életutálatba öngyilkossági gondolatokba.

Erre az orvosság összetett dolog de egy alap lépés: el kell hagyni azt a közeget ami ezt okozza. Amíg az ember ott van abban a közegben ami megbetegíti őt addig egyszerűen nincs miről beszélni. El kell hagyni.

Na igen de ha elhagyom akkor no állás és no pénz. Na akkor aztán lesz csak igazán kutya világ-mert az ember szarul van oké de legalább pénze van. Na de ha otthagyja még pénze se lesz akkor aztán még a fedelet is elveszti a feje felül akkor aztán ko.

Másik munkahely? Ilyen állapotban? Szóba se jöhet. Sehova fel nem vennének. Alapból se nagyon kellek sehova de ilyen állapotban még oda se ahova egyébként esetleg kellenék.

Szóval mi erre az orvosság? Maradni és akkor ko hamarosan vagy menni és akkor ko hamarosan?


2017. febr. 19. 14:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Aki úgy dolgozik hogy mellette nincsen hobbija, az persze hogy beleunja magát az egészbe.

Találni kell valami értelmet amiért megéri dolgozni, nálam ez alapesetben a kisállatok, macska, és az autó.

24F

2017. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Találni kell valami értelmet amiért megéri dolgozni"


Ühüm. És miből ha a pénz 100%-ban elmegy a legszimplább megélhetésre?

Kocsi? Állat? Miből? Magamnak alig van mit ennem nem még benzin meg állatkaja...miből.

Hobbi? Miből.

2017. febr. 19. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:
ó,AKKOR ezek szerint nekem az általános iskolát és a középiskolát is el kellett volna hagynom...basszus,másikba menni..nem gondoltam volna,hogy attól voltam olyan sz*rul
2017. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ez most hogy jön ide?
2017. febr. 19. 16:16
 5/15 anonim ***** válasza:

Értelek kérdező, és meg is értelek. Totál ilyen az én helyzetem is. Talán annyi a különbség, hogy anyagilag jól elvagyok.

Nagyjából két éve, hogy ezt élem át nap mint nap. Gyakorlatilag fizikai fájdalmat okoz a munkahelyen való tartózkodás. Idegrendszerem meggyengült, teljes kimerültség amit érzek. Igen, és mégis ott vagyok még mindig. A környezetem persze rég arra biztatnak, hogy váltsak. Rég ezen a helyen vagyok, és annyira félek az újtól, félek az újbóli kudarctól, nem vagyok elég merész. Pedig ha ezt folytatom, totál rámegy az egészségem.


Ezt sokan nem értik meg. Akkor miért vagy még mindig ott? Miért nem próbálsz meg máshol boldogulni? Miért nem teszel valamit? Záporoznak a kérdések. Szerintem meg nem ilyen egyszerű ez a mai világban. Persze vannak emberek, akik a jövőjüket illetően felelőtlenek, nem törődnek azzal miből, és hogyan fognak megélni. Ebből adódóan gyors, és felelőtlen döntéseket hoznak. Nyilván a legfontosabb, és elsődleges szempont az egészség. Nem egyszerű ez!!

2017. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

"Ühüm. És miből ha a pénz 100%-ban elmegy a legszimplább megélhetésre?

Kocsi? Állat? Miből? Magamnak alig van mit ennem nem még benzin meg állatkaja...miből.

Hobbi? Miből."


Bírom az ilyen dumát. Most azt meg sem említem, hogy gyakorlatilag a csapatsportok mindegyike, meg az egyéni sportok nagy része is gyakorlatilag nulla pénzbe kerül.

Induljunk ki a biztosból: van számítógéped és interneted. Videószerkesztés? Annyi amatőr youtubos van mint égen a csillag, nagyon jó hobbinak tűnik, ha jól csinálod akkor meg még pénzed is lesz belőle. Képszerkesztés? Weboldal készítés? Programozás? A legtöbb hobbihoz alig kell pénz.

2017. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

" Képszerkesztés? Weboldal készítés? Programozás? A legtöbb hobbihoz alig kell pénz."


HAGGYADDD MÁR KÖNYÖRGÖM!!!!!! Programozás??? Hát mi a szarról pofázol????? Hát ha ez így menne szted egy minimálbér-közeli helyen szopnék???


Programozás persze... miért nem egyből agysebész vagy rakétamérnök!!


Mert az csak úgy megy. Leülök egy könyv elő na nézzük programotzzunk C++-ban. És lám kiolvasom és máris programozó vagyok és dől a pénz...

mert ez így megy.

De akkor mi a szarnak tanulnka infó szakokon kőkeményen 5 éveket sokat és hullik ki az emberek zöme a képzésből? Ha ez csak így megy?


A másik dolog hobbi szerkesztés stb? Hát az nagyon szép de a kis hobbim az nem hozza csak viszi a pénzt. Azért ki a franc fizet nekem hogy én otthon elpiszmogok ezzel azzal?

nekem kerül majd pénzbe...

2017. febr. 20. 08:28
 8/15 A kérdező kommentje:

"meg az egyéni sportok nagy része is gyakorlatilag nulla pénzbe kerül. "


Nem tudok olyan sportot ami 0 pénzbe kerül. Mi az? Nudista békaugrás ruha nélkül? Kb?

2017. febr. 20. 08:29
 9/15 anonim ***** válasza:

a 75%-os válaszoló vagyok

A legyen egy-két hobbid elmélet megbukni látszik! Erre én vagyok a példa.

Vannak madaraim(papagáj,gerle,stb.), kutya, cica. Régiségeket gyűjtök, elég szép gyűjteményem van. Azt vettem észre, hogy egyre kevesebb az energiám ezekre az elfoglaltságokra, a munkám miatt. Nyűgös vagyok, egyre ingerültebb, nincs türelmem a hobbijaimhoz. Tudom, biztos vagyok benne, hogy a munkám miatt van ez velem.


Úgyhogy nem marad más, mint a váltás. Még akkor is, ha anyagilag rosszabbul járok esetleg. Félek attól, hogy ebben a lelki állapotban, miként teljesítek az új helyen?! De azt hiszem mégis ez az egyetlen megoldás!

2017. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

" Még akkor is, ha anyagilag rosszabbul járok esetleg."


A váltás előfeltétele hogy legyen hova. Mert higy az új helyne anyagilag rosszabbul jársz az még egy dolog. Na de ha nincs új hely és anyaglilag se rosszabbul hanem egyenesen a semmibe váltasz... akkor ez se járható.

2017. febr. 20. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!