Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön dolgozó szémélytől...

Külföldön dolgozó szémélytől kérdezném elsősorban, miért mennek külföldre dolgozni? ( kutatáshoz )

Figyelt kérdés
Elsősorban külföndön élő személyeket kérdezném arról, hogy ők miért mentek külföldre mióta és melyik évben :) ?

2017. febr. 21. 18:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Pénz miatt, meg az ország is vonzott (USA). 2015-ben.
2017. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Olaszország 2006 ba. Nem megyek el egy olyan helyre dolgozni ahol még a felét se kapom mmeg amit itt megkapok. De azért jo haza menni egy évbe 1 szer megyek.
2017. febr. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

2008-2009 Németország, akkor pénz miatt,

2011-2013 Németország, a pénz folt a fő motiváció, de az is beleszámított, hogy könnyebben találtam munkát.

2014- Ausztria már nem annyira pénz motivált, mint inkább a környezet, más a mentalitás, nem utasítanak, megkérnek, aztán megköszönik, amit itthon soha nem tapasztaltam. Másrészt minden eszköz adott a munkám elvégzéséhez. De ezek csak felületes dolgok, mélyen belegondolva, memetikai (Richard Dawkins) alapjai lehetnek, Apám is külföldön dolgozott, legtöbbet német nyelvterületen volt, gyerek koromban kaptam a német kultúrát, vhs kazettán, játékok, dobozos üdítő, ami akkor a nyugat volt, 80-as évekről beszélek és én is itt kötöttem ki, hasonló szakmába még távolságban is nagyon közel, ahhoz ahol apám dolgozott. Nővérem szintén Németországban él már pár éve, de ő már családdal együtt. Én még lehet, hogy hazamegyek, de ő már biztosan nem! Először mindenkit a pénz motivál, illetve ezzel magyarázza mindenki, de akkor is elindultunk volna, ha pénz nem indokolja. Apám keresztfia is Németországban dolgozik, ő is hasonlóan azokat kapta gyerekkorában, amiket én, gyakorlatilag együtt nőttünk fel. 99%, hogy a fiam is így fog tenni az életében, de szerintem a keresztlányom is, aki magától választotta a német nyelvet általános iskolában. Ha esetleg más kérdés felmerülne szívesen válaszolok még.

2017. febr. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kaland és jó kereset :)


Egy Kicsit Mindenhol

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2017. febr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2007 óta úton. Bocsi ez lemaradt.
2017. febr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2009. Jobb kereset miatt. Valamint elegem lett a magyar munkahelyi mentalitásokból (irígykedés, áskálódás stb.).
2017. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
jsvítás: 2008
2017. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

javítás: 2008


Hogy miért nem lehet létrehozni egy olyan opciót, hogy az elküldés után lehessen egy ideig szerkeszteni a hozzászólást, úgy mint az SG-n?

2017. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
64%

Az irigykedés és áskálódás, külföldön is megvan és még magyar kollégának se muszáj lennie. Agilis, törtető emberek mindenhol vannak.

A kérdezőtől kérdezném, hogy milyen kutatáshoz kell?

2017. febr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9: A kérdező feltett egy kérdést, és én válaszoltam rá. Nem a másik válaszaival kell foglalkozni, hanem a kérdésre válaszolni. Amúgy lehet, hogy megvan külföldön is, de a magyarokra hatványozottan jellemző.
2017. febr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!