Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs munkád, a munkaügynél a...

Nincs munkád, a munkaügynél a közmunka elutasítva okok miatt, így a TB-t sem tudod-miből fizetni érthetően. A NAV, ezért megbüntethet téged valóban?

Figyelt kérdés

Ismerős kérdezte tőlem és a navnál jártamban már rákérdeztem kíváncsiságból és álláspontjuk az, hogy ezt mindenképpen fizetned kell, ha nincs is miből.Tehát halj éhen akár, de ezt fizessed be, mert hiába nem veszed igénybe a TB szolgáltatást, akkor is pénzt akarnak tőled vagy bármit, ami neveden van elkobozva törlesztésül.

Komolyan, ennyire egy tolvaj-kisemmiző országban élünk vagy csak megfélemlítés-félrevezetés volt csupán a tájékoztatás...ha ez így van, akkor érdemes innen a fenébe elköltözni valóban, mert padlón lévő embert kirabolni...felháborító, hogy finoman fogalmazzak!



2017. márc. 6. 10:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van! Elvehetik érte a vagyonodat!
2017. márc. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm suli után feketén dolgozott jó ideig és nem fizette a TB-t, egyszer kórházba került és jött neki pár százezres csekk...

nem tudom, hogy ez a kórházi számla volt, vagy az elmaradt havi TB-k...


24F

2017. márc. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mit kezdenek ismerősöm be nem fizetett csekkjeivel...vagyon?

Ezzel csak azt érik el, hogy egy újabb hajléktalan embert "teremtenek", akit még jobban eltarthatnak, mert a lábra állás esélyét is kihúzzák alóla.

Az más, ha valaki villában él és luxusautóval jár, kobozzák persze és van miből ott, de a csórókkal kitolás ez...ennyire buta egy államban élünk???

2017. márc. 6. 10:57
 4/31 anonim ***** válasza:
Nézz csak utána neten, külföldön milyen ellátást kapnak az emberek, ha nincs betegbiztosításuk.
2017. márc. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

kiadsam333


Szerintem a kórházi számla volt, mert ellátásban részesült.

Az más ha nem akarja fizetni és nem tudja valaki szerintem, de egy kalap alá tenni mindenkit, nem éppen rendes dolog vallom.

2017. márc. 6. 11:01
 6/31 anonim ***** válasza:

De az mi hogy közmunka "elutasítva"???


Ez valami új hülyeség?


Akkor bemész az önkormányzathoz és kapsz támogatást, hagyd a munkaügyi központot, van valami támogatás az önkormányzatnál, nem tudom mi a neve, azt hiszem aktív korúak támogatása, 30.000 körül, és abból fizeted a TB-t, pl.


Hagyd a munkaügyit, viccközpont amúgy is.

2017. márc. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

# 4/5


Az itthoni ellátásért se éri meg fizetni sokszor, mert a helyi "kovács" szintjén van és a várólistákról ne is beszéljünk.

Bölcsebb félretenni a pénzt és baj esetén egyben fizetni, mint keveset állandóan a semmire, de erről írtam már egy véleményt hálapénz kapcsán.

Viszont kint legalább nem semmiznek ki, azért ez mégis emberibb vagy nem?

2017. márc. 6. 11:05
 8/31 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom külfölddel kapcsolatban de pokolian felháborító ez a rendszer nálunk tényleg. Ide nem élni születsz hanem nyomorba pusztulni... Ba#sszák meg!
2017. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

# 6/7


Na, mivel nem az én ügyem, így nehezebb válaszolnom...

Annyi a lényege, hogy vonat és bkv bérletet a srácnak kellett volna állni, amely 34500ft-ra jön ki...amit kap a közmunkáért és ez lejön belőle...nem érné meg a 48 vagy 53-ért gürizni vagy igen?

Az alkalmikkal jobban kijön bár abból nincs tb fizetve...és jön a nav megint.


Az aktív korúak ellátása is csak pár hónapos, így azzal sincs előrébb és utána ugyanott van, ahol jön a nav elkobozni...

2017. márc. 6. 11:12
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg lehet kérvényezni, hogy az állam átvállalja helyetted egy bizonyos ideig, ha nem tudod kifizetni. Nem tudom, mennyi az esélye, hogy tényleg át is vállalják, én még nem próbáltam.
2017. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!