Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha valóban eltörlik a munkanél...

Ha valóban eltörlik a munkanélküli segélyeket, és helyette csak közmunka lesz, mi lesz azokkal, akik a közmunkában sem tudtak helyt állni, magyarul kirúgták őket onnan is?

Figyelt kérdés

[link]


Mert hogy vannak ilyenek, engem is február végén elbocsátanak, azaz nem hosszabitanak, mert nincs velem megelégedve a munkáltató. De más közmunkást is kirúgtak már a cégtől. Velük mi lesz a kormány terve szerint?



2016. febr. 1. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
az már magánügy
2016. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%
Sírni fognak. Ha már közmunkán se tud valaki helyt állni, az már elég gáz.
2016. febr. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Az ìgy jàrt. Aki egy közmunkàn nem marad meg, az èletkèptelen.
2016. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
Elpusztulnak a nagy igyekezet tüzeiben.
2016. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom valószínűnek, hogy ezt meglépnék, épp a napokban olvastam, hogy már az NGM is túlzásnak tartja, hogy minden utcára harminc embert vezényelnek ki söprűvel a kezében, jelenleg ugyanis kis túlzással ez a helyzet.


Ezek az ötletelések, hogy eltöröljék az FHT-t még 2014-ből származnak, azóta érdemben nem hallani róluk és őszintén mondva csodálnám is, ha választási év előtt meghúznának egy ilyet, politikus mondás, hogy a választópolgár csak utolsó másfél évre emlékszik, de arra nagyon. A fidesznek nem érdeke, hogy százezerszá küldjön át választópolgárokat a baloldalhoz meg a Jobbikhoz.

2016. febr. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem közmunkás, hanem közfoglalkoztatott, ez nem megy az újságíróknak sem. Akinek nem hosszabbítják meg a szerződését, vagyis nem kirúgják, hanem egyszerűen csak lejár a szerződése, ellátásra továbbra is jogosult marad, csak annak az összege sajnos még alacsonyabb, mint a közfoglalkoztatási bér, ha jól tudom 22800 ft. Ha viszont ezt az ellátási formát kivezetik, és helyette csak közfoglalkoztatás lesz, akkor valószínű, hogy a közfoglalkoztatóknak meg lesz rá a lehetősége, hogy folyamatosan foglalkoztatni tudják a dolgozóikat. Olyan nem lesz, hogy ellátást sem kap valaki, és munkát sem.
2016. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem fogják. Tévedésben vagytok a köz(rabszolga)munkával. Úgy állnak egyesek hozzá, hogy a köz(rabszolga)munka egyfajta főállás jan-tól dec.-ig. Közbe a nagy francokat....felvesznek 1-2 hétre/hónapra utána meg kapod azt a húszonezres alamizsnát....ha kapod....


"helyette csak közfoglalkoztatás lesz, akkor valószínű, hogy a közfoglalkoztatóknak meg lesz rá a lehetősége, hogy folyamatosan foglalkoztatni tudják a dolgozóikat."


Az frankó lesz......főállású köz(rabszolga)munkás...alamizsnáért....



"Nem közmunkás, hanem közfoglalkoztatott, ez nem megy az újságíróknak sem."


Öszintén.....mi értelme van a nyelvészkedésnek.......úgyis tudja mindenki, hogy milyen egy rabszolgatartó, megalázó rendszerről van szó

2016. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző: A közfoglalkoztatásnak az önkormányzatoknál van rövid távú formája, ebben dolgozónként egy hónaptól négy hónapig tartó időszakra kap az önkormányzat közfoglalkoztatásra szerződéskötési lehetőséget, és van hosszútávú változata is, ez lehet akár egész éves munkaszerződés. Ebben dolgoznak pl. a mezőgazdasági programok résztvevői, a start munkaprogramok résztvevői, és a kulturális közfoglalkoztatás is egész éves időtartamra szól. Egy-két hétre nem kötnek szerződést senkivel. Az, hogy alamizsnáért, ebben igazad van, de nem értem miért engem támadsz ez miatt, hiszen egy szóval sem írtam, hogy egyetértenék a bérezés mértékével. (51 ezer jelenleg) A kiigazítást pedig nem véletlenül tettem, mert a közmunka az, amikor elkövetsz egy könnyebb súlyú bűncselekményt, vagy nem fizetsz be egy szabálysértési pénzbírságot, és a büntetésedet elzárásra vagy közmunkára változtathatják. Tehát a közfoglalkoztatott, akinek munkaszerződése van, munkabért kap (igen, itt "nyelvészkedhetünk" úgy is, hogy alamizsna, mert nem vonom kétségbe) nem azonos azzal az emberrel, aki a büntetését dolgozza le közmunkán.
2016. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
milyen álszentek itt néhányan
2016. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kilences, ha összefügg a kérdéssel amit írtál, kifejthetnéd bővebben.
2016. febr. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!