Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Feliratkoztam egy internship-r...

Feliratkoztam egy internship-re, hogy tanuljak. Minden főnök ilyen? (többi lent) 20L

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok az egyetemen. Még soha nem voltam felvéve egy céghez.

A múlt héten, csütörtökön voltak nálunk az egyetemen egy cégtől, tartottak előadást, és mondták, hogy akit érdekel, az jelentkezhet internshipre, mert van 10 hely (voltunk vagy 50-en az egész egyetemről), csak kell küldjenek egy CV-t a manager e-mail cimére (a manageer tartotta az előadást). Még aznap este hazamentem, és megnézem a lakótársammal a manager facebook profilját (a szobatársam is ott vot), és mivel láttuk, hogy páran ejelölték, bejeöltük mi is, majd elküldtük a CV-t. A tegnapelőtt este érkezett egy e-mail tőle (csak a tegnap reggel vettem észre), hogy pénteken vár mindenkit egy interjúra, és küldött tanulnivalót, valamint megkért, hogy szóljunk, ha tudunk menni. A tegnap mivel eléggé zsúfolt napom volt, elhatároztam, hogy a mai napra hagyom, hogy tudjam szépen megfogalmazni. Ma reggel irt nekem a facebokon, hogy "Szia! Megkaptam az e-mailemet? Akkor pénteken tudsz jönni?".Irtam neki, hogy "Jó napot kivánok, igen, tudok jönni". Aztán mondta "Jól van, akkor felirlak a listára. Mondd meg X[a lakótársam keresztnevét mondta]-nek, hogy ne legyen épp ennyire formális :)) Mert nincs sok különbség köztem és köztetek. Csak pár év :)) ".

Ami a legfurcsább volt az egészben az az, hogy nem értem, hogy miért pont a facebookon irt, mikor megvolt az e-mail cimem, és honnan tudta, hogy ismerem őt (a lakótársam), mikor semmi se utalt arra: a facebookon közös képünk nincs, a CV-be nem irta, hogy hányad éves, csak a szakot. Azért a CV-nk egy kicsit hasonlitott, a modelt ugyanarról a siteról töltöttük le. A manager tényleg fiatal (34), de azért úgy láttuk jónak, hogy magázzuk


2017. márc. 8. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Szóval mi itt a probléma? Inkább bunkóznia kellett volna?
2017. márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Túlfilózod!


Multiknál a vállalati kultúra része a munkatársakkal való tegeződés. Bár a régi etikett szerint, minden esetben csak a nő ajánlhatná csak fel a tegeződést, de ahol a céges kultúráról tudott, hogy az tegeződős, ott azoknak is ehhez kell igazodniuk, akik ehhez a céghez csatlakozni akarnak.


Gondolom lakótársad közös ismerősötök, facebook is ma trendi kapcsolattartási eszköz (amerikai hadsereg toborzásra is használja). Ne csodálkozz azon se, ha írása kicsit lazább, cégen belül a belső levelezés is laza a közelebbi munkatársakkal.

2017. márc. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!