Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Diákként, ha megvan az AM...

Akosszabo kérdése:

Diákként, ha megvan az AM jogsim lehetek diákmunka keretein belül robogós pizzafutár?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, már egy éve megvan az AM jogsim.

2017. márc. 25. 23:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak akkor ha munkahelyed foglalkoztathat téged 18 év alatt. Egyébként szerintem nincs akadálya.
2017. márc. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
diákmunka keretein belül nem, mivel az ilyen helyek 99%-a be sem jelenti a futárjait, így tehát egyrészt nem diákmunka közvetítőn keresztül kell próbálkoznod, másrészt emiatt semmi akadálya nincs.
2017. márc. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem hiszem, de ha lehetne is, vázolnám a helyzetet. Diákmunkára is van bejelentés elméleti síkon, vagy legalábbis valamilyen szerződésed van. Azonban egy konkrét 18.-ik életévét betöltött személyt mint futárt/pizzafutárt sem jelentik be normálisan minden helyen. Ha balesetet okozol, vagy te szenvedsz balesetet, akkor a TB (Társadalom Biztosító) nem fog téged ellátni, ha nem vagy bejelentve. Továbbá sok helyen magadnak kell állnod a járgányt, és a benzint is. Habár manapság már az üzemanyagot legalább térítik, ha hosszabb távon csinálod ezt a motorral, akkor számolni kell a javítással is, illetve annak költségével is. Mivel ugye a kocsi/moci kopást azt nem fizeti meg senki, illetve nem tudja senki sem megfizetni. Ha persze akad lé, akkor nem kell emiatt idegeskedni. :D Hozzá tenném, hogy én diákmunkán nem voltam anno, bár akkor még tutira lehetett, most nem tudom hogy hogy megy ez a diákmunka dolog. Amennyiben jól tudom, már hivatalosan nem lehet, vagy legalábbis nem lehetne 16 éves korban elmenni ilyenre, csak 18-tól, lehet, hogy tévedek, nem tudom, mert akkor amikor én akartam magamat rászánni, akkor mindenhova 18-at írtak. Most nem tudom hogy ez hogy megy, ne legyen igazam, ennyit mondok. :) DE ugye kétlem hogy ilyenre sor kerülne, hiszen olyan embert keresnek a legtöbb helyre, aki B kategóriával is rendelkezik, hiszen ha céges járgányokról van szó ha nem, sokkal jobban preferálják azt, ha jó idő esetén, illetve amikor csak teheted motorral mész dolgozni, ha rossz idő van, vagy tél van, akkor meg autóval. Így a legkönnyebb mindenkinek. Plusz némi helyismeretet azért elvárnak, igaz, létezik már GPS, de motoron akkor is macerás lenne. :) 1 év alatt, ha motoroztál napi rendszerességgel, vagy majdnem "orr vérzésig" úgymond, akkor mááááár valamennyi tapasztalatod van a forgalomban, mondjuk így. :) Tehát, tudsz közlekedni. Plusz pénzt kell kezelni, és arra nagyon vigyázni kell, amit te megkapsz pénzt, illetve arra is figyelni kell, hogy jól adj vissza. Valamint van már Terminál, kártyás fizetésekhez is, arra szint úgy figyelni kell, és a kettő blokk közül az egyiket eltenned, és nem elhagyni, hogy a nap végén el tudj számolni vele. :) Én futár vagyok jelenleg is, igaz, azért nem olyan túl régóta, de már van tapasztalatom ebben, előnyök, hátrányok egyaránt. :) 19 vagyok, közel egy éves B kategóriával, és majdnem 5 éves M kategóriával. :) Helyismeretem van már most elég sok fele, mert a munka ami rendes munkám volt segített ebben. De hát ebből már le jön ugye az, hogy már bőven betöltöttem a 18-at, lassan már a 19,5-et taposom nyáron, és azért nekem már közel egy éve meg van a B kat. is. :) Elnézést ezért a minimális regényért, azt sem tudom igazából hogy miért írtam ezt le ide. :D Fáradt vagyok nagyon, és már így utólag nem emlékszem hogy mit írtam le, nem törlöm, mert sok időbe tartott végig gondolni. :D


Ha szeretnél később esetleg suli után, vagy utána tovább tanulási szándék mellett elmenni ilyen munkára, amikor már betöltötted a 18.-at (az a biztos), és esetlegesen meglesz a B kategóriád is (szintén ez a biztos), és Te úgy gondolod, hogy meg birkóznál ezzel a munkával/feladattal, akkor válaszolj, és segítek nyugodtan. :) Esetlegesen normálisan, össze szedetten le írok mindent részletesen, amire egy futárnak szüksége van, lehet, kezdőként. :)


További szép estét kívánok!

2017. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!