Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet bekerülni egy...

Hogy lehet bekerülni egy könyvelői irodába?

Figyelt kérdés

Pénzügyi számviteli ügyintézői okj-n vagyok ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb.. de nincs nyári gyakszi, viszont beiratkozásnál is mondták, hogy ajánlott valahol dolgozni, ahol gyakorlatot szerzünk. Anyukám munkatársának a lánya is ennek tanult és egy könyvelői irodába dolgozott is.

Hogy érdemes jelentkezni egy ilyen helyre? E-mailt írjak vagy esetleg személyesen menjek el megkérdezni?

Anyukám személyesen szeretne elmenni velem megkérdezni, de nem tudom ez jó ötlet-e? Már csak alapból az is, hogy 19 évesen anyám kísér él? Vagy szerintetek?


2017. márc. 30. 07:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Személyesen menj, egyedül.
2017. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Miért kellene személyesen?


Szerintem interneten nézzél cégeket, és telefonon érdeklődj tudnak e fogadni.


Email, telefon előszöt szerintem.


Ha behívnak beszélgetésre akkor menj.

2017. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Hogyne, minden álláskereső kopogtasson csak be hozzánk személyesen. Ezt hívják zaklatásnak. Nem gyári munkásnak jelentkezel, ember.
2017. márc. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A telefonos zaklatás is zaklatás. Olyan mint ha egy kéretlen valamit akarnának rádsózni.
2017. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pont ezért tettem fel a kérdést, ember! :D

Nem tudom most akkor mi legyen, mindenki mást ír...

2017. márc. 30. 13:14
 6/10 A kérdező kommentje:

Üzenetben meg azt a tanácsot kaptam, hogy menjek anyukámmal nyugadtan... :D

De amúgy, utolsó válaszoló, ha már egyszer van tapasztalatod akkor válaszolhatnál a kérdésre is.

2017. márc. 30. 13:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Keress egy könyvelőirodát, ahol van ismerősöd aztán látogasd meg! Az már nem zaklatás. Csak haverkodás, rokonkodás.
2017. márc. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát kösz, de nincs könyvelő ismerősöm... Egyéb ötlet?
2017. márc. 30. 14:09
 9/10 A kérdező kommentje:
Lehet nem olvastad, de 19 éves vagyok. Nincsenek valami hú de nagy ismerettségeim. Ha lenne könyvelőirodában ismerősöm, nem itt kérdezőskösnék.
2017. márc. 30. 14:11
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát anyukádat mindenképp hagyd otthon, egyáltalán nem vall érettségre, azt sugallhatja, hogy egyedül képtelen vagy megoldani bármit is.

Nekem az a tapasztalatom, hogy nehéz bekerülni könyvelőirodába, annak idején én az egyetem mellett voltam pár könyvelőirodában, volt ahol közölték, hogy ők csak olyanokat vesznek fel, akik több éves tapasztalattal rendelkeznek, ahol alkalmaztak volna ott ingyen, a papírtologatós részt elvégezhettem volna.

Ettől függetlenül mindenképp próbáld meg, de szerintem személyesen felesleges odamenni, hisz elképzelhető, hogy az illetékes nincs bent/nem ér rá. A telefonra ugyanez igaz, lehet, hogy feleszi Rózsika, akinek fogalma sincs, hogy a főnöknek mik a tervei, nem is ér rá, így kapásból rávágja, hogy nem. Mindenképp e-mailt írnék, amit nem baj, ha Rózsika kap meg, mert egy kattintással továbbít az illetékes felé.

2017. márc. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!