Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényeg gáz fiatalon szülni?

Tényeg gáz fiatalon szülni?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és 20 hetes kismama. 6 éve dolgozok, fősulit is levelezőn végeztem.

Egy multinál vagyok jó pozícióban, de nekem ez nem szól semmi különösebbről, mint pénzkeresés, bár szeretem is, de nem ez az életem.

A férjem akivel 6 éve vagyunk együtt vezetői pozícióban van 34 éves, megvan mindenünk, ház, kocsi, feleslegesnek érezzük még évekig várni a semmire kb, és húzni az időt.

Én nem érzem magam fiatalnak a szüléshez, de a munkahelyemen a 28-30+ nők akik nagyrészének nincs gyereke mindig "oltogatnak", vagy megkérdezi valaki, hogy terveztétek? Vagy szóvá teszik, hogy nem félek hogy majd nem találok gyes után hasonló jó munkát? A hátam mögött meg már megjegyezték, hogy persze, hogy a legfiatalabb megy elsőnek szülni..De miért ilyen fura ez? Nem vagyok 16 éves tinilány..


2017. ápr. 3. 19:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár én még nálad is fiatalabb vagyok, de szerintem nem gáz. Nagyon sokan szülnek későn a mai világban, amivel szintén nincsen probléma. Ha te úgy érzed készen állsz az anyaságra, biztosítva van a gyereknek egy háttér akkor miért ne?
2017. ápr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindig beszólnak valamiért, én 34 éves vagyok, nincsen gyerekem, engem is folyamatosan oltogatnak. 24 éves az szerintem nem korai, egyik barátnőm 21 évesen szült, aztán 23 évesen második gyereket, normálisan elvannak a férjével, ő ezt választotta.
2017. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem fiatalon gaz szülni hanem meg nem lévő egzisztencia nélkül az, legtöbb esetben a fiataloknak ez hiányzik, tőlük ezért gaz. Ha milliomos a család akkor nem az, ha 32 évesen 0 megtakarítással meg mindig évente munkahelyet vált 110 es 120 netto bérek között ugralva, akkor ugyanúgy gaz...
2017. ápr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Istenem azthittem írsz vagy 17-18 at.

24 évesen ilyrn felmerül benned??

A cuki kis kolléganőid meg csak irigyek rád. Fel se merüljön benned hogy ez rossz dolog vágj nekik vissza valamivel nehogy már hagyd hogy rossz érzést keltsenek benned az ilyen irigy hárpiák.

2017. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez azért van mert általánosítanak. Most őszintén valljuk be, hogy a mai fiatalok még 25 évesen is nagyon gyerekesek és életképtelenek tudnak lenni. Mondom ezt 22 évesen. Sok huszonéves csak a szülői házban tengődik-lengődik, lehet egyetemeket próbálnak ki, mindenféle szakot, itt dolgoznak, ott dolgoznak, de az életükben nincs egy biztos pont, amire támaszkodhatnának. Nagyon de nagyon ritka az, amikor egy olyan huszonévesről beszélünk, aki önálló, van férje/ partnere/ barátja több mint 1-2 éve, akinek biztos anyagi háttere van és saját lakással rendelkezik. Ha körülnézek, akkor azt látom, hogy a korosztályom nagy része szülői segítség nélkül életképtelen. Ezért benned is csak ezt látják.

A másik dolog meg az irigység. Amikor ők 30 körül járnak és még mindig nem értek el annyit mint egy 24 éves, akkor azért elkezdenek egy kicsit puffogni.

2017. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos nagyon rosszul esik, pedig nem vagyok egy érzékeny típus, nagyon nem. Gondolkodok is rajta, hogy inkább elmegyek táppénre már, pedig nem akartam elsietni, mert az egészségemmel minden rendben.
2017. ápr. 3. 19:41
 7/11 A kérdező kommentje:
*táppénzre
2017. ápr. 3. 19:41
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gáz szülni ha nem gondolod át és nem tudjátok előteremteni a gyerekhez szükséges feltételeket. Vagy akkor ha csak azért kell a gyerek hogy bebiztosítsa magát az ember a jól kereső csávónál.

Ha átgondolja az ember, megengedhetik maguknak, képesek egy jó környezetet teremteni és fenntartani a gyerekneveléshez és még akarják is akkor nem korai.

2017. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%

Manapsag azert furcsalljak ezt, mert sok no meg ott tart 30 evesen is, ahol a 20 evesek. Szombatonkent partik, hetkoznap beules, shopping, stb. A 30-as az uj 20-as.


En 25 evesen szultem (szinten multi, szinten vezetoi poziciobol :)), ram is furan neztek, de nem erdekelt. En kibuliztam magam 17-24 kozott, persze azota is megyek evente 1-2 alkalommal bulizni de ennyi siman fer :) Es azota meg magasabb pozicioban vagyok egy meg jobb multinal. Szoval a karrierem sem sinylette meg a "korai" szulest.

2017. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok nő később szül, én is. Ennek ellenére a 24 egyáltalán nem korai, főleg, ha dolgoztál is már előtte néhány évet. Ha nagyon kekeckednek, akkor ne válaszolj őszintén, hanem csak annyit, hogy így alakult az életed. Ők meg gondolnak, amit akarnak. esetleg mondhatod azt is, hogy izgulsz te is, hogy milyen lesz az anyaság, kicsit félsz is, akkor sokkal megértőbbek lesznek veled, mint ha azt mondod vagy mutatod,hogy ők vannak késésben.
2017. ápr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!