Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokszor olvasom itt, hogy...

Sokszor olvasom itt, hogy jobb fiatalon szülni. Miért gondoljátok így?

Figyelt kérdés
Ha megnézem azokat az ismerőseimet akik fiatalon szültek kevés kivétellel azt láttom,hogy szegények, a gyerek ruházata, élelmezése is gond. Több nő egyedül maradt végzettség nélkül a gyerekkel. Szóval ezért nem értem minek írjak,hogy pl. 28-30akárhány évesen öreg egy nő az anyasághoz? Amikor a gyerek számára egy megfelelő egzisztenciát sikerül kialakitani pl. változatosan étkeztetni,szép ruhába járatni.
2016. dec. 4. 17:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%

Nem hinném, hogy 28-30 évesen öreg. 40-50 fölött már érthetően más a helyzet, megnő bizonyos betegségek kockázata...

De hogy 24 vagy 28 éves az ember, nos, én nem látom, miért számítana pár év. Miközben az anyagi lehetőségek, az érettség, egy jó pár találása, ezek azért igencsak számítanak a gyerekvállalásban.

2016. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Egészségügyileg jobb fiatalon szülni, a tested 20-25 évesen van a csúcson ebből a szempontból. De igen, sajnos kevés az a nő, aki ilyen fiatalon is megfelelő anyagi háttérel rendelkezik :( Szerencsére a modern orvonytudományban már nem gond akár 40 évesen sem szülni.
2016. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%
Régen sem volt gond, max. kockázatosabb. Anyám is 40 évesen szült (illetve 2 nappal korábban, de csak mert koraszülött voltam), s még a szüléskor se látta orvos, mert épp más szülését vezette le félrészegen... Jól jártam. Plusz szerencsénk volt és jó genetikánk. Én azért szeretnék biztosra menni, bár ez orvosfóbiával nehéz. De elég fontos dologról van szó. No persze, gond fiatalon is akadhat, csak az esélyek másak.
2016. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

Lehet kezdeni a lepontozást. :) 20 éves vagyok,6 hónapos manóval. Szép ruhákba jár, ennivalóra is futja és mindene megvan amit úgy gondolunk,hogy szükséges.

Besikeredett, bevoltam szarva, de egy percét sem bánom és párom se. Más kérdés az, ha valaki ennyi idősen a gyesre meg a családipótlékra alapozza a gyereknevelést. Terhesen csináltam végig a sulit és dolgoztam mellette(mielőtt kiderült is). És egyetértek, jó fiatalon szülni,mert, ha belegondolok talán még a gyerekem lagziját is megérem. Persze vannak hátrányai, nem élt annyit az ember stb, de nem is voltam az a nagy bulizós. Mindenesetre, szülői és minden másfajta támogatás nélkül vagyunk, és nem csak úgy naah éppen kihúztuk a hónapot. :) Nem szabad általánosítani.

2016. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Én speciel azért nem akarom halogatni, mert a down-kórnak az esélye exponenciálisan növekszik az idő előrehaladtával és nem csak a nők kora számít, hanem az apáé is. És nem akarok 50-60 éves lenni, mikor a gyerekem középsikolás lesz
2016. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%

Én nem mondom, hogy egy 28-30 éves nő öreg a szüléshez, mert nem az. Teljesen ideális az is a gyerekvállaláshoz.

Ennek ellenére én is fiatalon akartam mindig is szülni és fiatalon is szültem.

23 éves voltam, már házas a férjemmel, amikor is megszületett a kisfiunk, aki már 6 éves. Mindketten dolgozunk a párommal, mindenünk megvan, ami csak kell. Nekem érettségim van, nyelvvizsgám és két szakmám, a második szakmámat pl. a kisfiam 2 éves korában szereztem.

Már 2 éve dolgozom a jelenlegi munkahelyemen, korábban is dolgoztam, a gyerekvállaláskor is és a párom is, és még mindig gondolkozom abban, hogy tovább képzem magam.

Szóval mind én nap, mint nap csinosan járok, a férjem is és a gyerekünknek is megvesszük a csinos, új ruhákat és eljárunk vele erre-arra. Van mit enni, számlák mindig időben ki vannak fizetve, és tudunk takarékoskodni is.

És ami nem mindegy, ami miatt jó is, hogy fiatalon szültem, hogy sok türelmem volt a kisfiamhoz, több gyereket már nem szeretnénk és ezt a munkahelyemen is tudják, éppen ezért fogok tudni karriert építeni, tovább képezni magam, amivel többet tudok keresni és nem fenyeget az a veszély, hogy esetleg ne számítsanak rám hosszú távon pont amiatt, hogy még nem szültem. Pontosan emiatt tudunk majd mindig többet adni a gyerekünknek anyagilag is. Mert nem szakítom meg a karriert már azzal, hogy még csak akkor vállalok gyereket a közepén.

Szóval nem feltétlenül lesz szegény és egzisztencia nélkül az, aki fiatalon szül.:)

2016. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert nem a 28-30 évesekre mondjàk, hogy öreg, hanem a 35 felettiekre első gyerekkel.


Senki nem mondja,hogy jobb 18 évesen szülni. Azt mondja a többség, hogy kb 23-33 között szűkebben 25-30 között a legideàlisabb az elsőt szülni.

30 felett pedig minden év szàmìt!


Amúgy az tudja, aki szült fiatalon és idősen is.

A fiam 23 éves koromban született minden egzisztenciàlis hàtterünk megvolt...amit lehúzott a vàlàs a végén.

10 évvel később született a lànyom 33 éves koromban.


Fizikailag, érzelmileg sokkal nehezebb most, pedig boldog kapcsolatba szültem. Fàradtabb vagyok sokkal. Pedig anno egyedül voltam a babàval, most pedig segìt a nagyfiam és a pàrom is mindenben. Tehàt kb éjjel kel csak nekem kelni a babàhoz ( max 2x akkor is cici utàn egyből alszik is) és délelőtt vagyok vele, koradélutàn a tesó pesztràlja, aztàn apa idő van, aki az esti rutint is viszi. Én meg pihenek vagy teszek veszek. Mìg anno 0-24 ben csak én voltam a gyerekkel, mindent úgy kellett megoldanom. Rugalmatlanabb lettem, 10 év az 10 év.

De ezeket a különbségeket nem lehet elképzelni, csak érezni.


De a gyerekvàllalàsnak minden korban meg van a szépsége és ez a lényeg.

2016. dec. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
63%
Én mindig fiatalon szerettem volna szülni, 24éves vagyok és van egy 4hónapos babám. Férjemmel már a bava születése előtt egy évvel összeházasodtunk. Van saját házunk, autónk, jól kereső állásunk, nem láttuk értelmét tovább várni. Persze, ha valaki egyetemre jár, utána érdemes még 1-2évet dolgozni, akkor később fog szülni. Nekem 30-ig az 1.gyerek az ideális, de persze mindenkinek más.
2016. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Elsö 21éves koromban született. Szakmán nem volt,azóta sincs. Nem tervezett,nem voltunk jó anyagi körülményben se,de neki mindene megvolt,nem járt ronda cuccokba,a bölcsi is fizetős volt akkor még. Dolgoztam is,segítség semmi nem volt. A kapcsolat tönkrement,sőt terhesség alatt is rossz volt,de amig bírtam,tűrtem. Aztán eljöttem albérletbe a gyerekkel,lett új párom,nemrég lett közös baba. És harmadik is lesz,kettes és hármas között nem megyek vissza dolgozni. 25 vagyok. Érettségim vam csak sajnos,de fizetősön megcsinálok két szakmát majd levelezőn persze,amig a harmadik betölti a másfél évet majd,ez max 3,5év . És igen,párom jóval többet keres,de ettől nem ítél el engem,többre tart,mint eddig bárki,mert ő szerinte a család az első,a gyerekkel itthob lenni nehezebb. Jövőre autót veszünk,pár év múlva házat. Járunk nyaralni,bulizni soha,nem is mentünk soha. Segítség van,nem anyagilag,hanrm a gyerekekkel ha kell. Mi kell több? :)

Boldogok vagyunk és mielöbb akarjuk a teljes családot és velük élvezni az életet. Nekünk a velük lét a kiélni magunkat,nem kettesben menni évekig.

Nem minden a "sok" pénz,de én nekem is nagyon nehéz volt az elsővel,mert neki minden megvolt,de nekem már nem.

Most sincsenek nagy igények,néha egy mozi,kirándulás.

25,31 évesen.

2016. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

20 évesen szültem a fiamat. Tervezett baba volt!

Most 30 vagyok és itt szuszog mellettem a 6 hós kislányom.


Én a terhességet rosszabbul viseltem most, de magát a " babázást" jobban. Türelmesebb vagyok ,( bár ez lehet cssk a " rutin" miatt van) jobban bírom az éjszakai keléseket, mint a fiamnál. Valahogy kiegyensúlyozottabb vagyok. De persze tényleg nem biztos h a korom miatt

2016. dec. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!