Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mindent közmunkásokkal...

Miért mindent közmunkásokkal akarnak elintézni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy irodába dolgozni, érettségivel, iroda vezető szakmával 54000 Ft-ért mert, nem kaphatok többet, mert hogy nem szükséges hozzá szakképesítés, meg nekem nincsen semmi végzettségem (?). Aztán átkerültem egy másik irodába, azt mondták felvesznek rendes alkalmazottnak, mire mentem kiderült, hogy ez is csak közmunka, de itt megkapom a 70000-et, de ráíratták velem a papírra, hogy miért akarok ott dolgozni, hogy nincsen végzettségem, ezért nem alkalmaznak máshol...

Két barátnőmet kiközvetítették egy céghez, őket is csak közmunkásként vették fel. Másik ismerőseimet egy iskolai menzára főzni, szintén közmunkára. Annyi ilyet mesélhetnék még.

Miért mindent közmunkával akarnak elintézni?



2017. ápr. 4. 15:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ugyanannyi felelősségem van, mint az itt dolgozó rendes alkalmazottaknak, akár komoly pénzek elúszhatnak egy kis hiba miatt is, de a főnök azt mondta, hogy nem vállalja a felelősséget, én leszek a hibás érte.
2017. ápr. 4. 15:45
 2/18 TR75 ***** válasza:
100%

Mert olcsó, nem kell a minimálbért sem kifizetni, de a közmunkás megcsinálja, mert örül, hogy egyáltalán kap munkát egy kis pénzért.

Mocsok vérszívás, erőfölénnyel való visszaélés, kiszolgáltatott ember sanyargatása és megalázása. És még lehetne sorolni a szinonimáit :/

2017. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
Menj te is külföldre ,ne itt bohóckodj..ott is szolga leszel, de legalább jól fizetett .
2017. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
Szép nő vagy, vagy csúnya?
2017. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Egyik oldalról az, hogy így olcsóbban tudnak dolgoztatni, kihasználják, hogy ennyiért is megcsinálod. (Neked az az érdeked, hogy minél többet kapj, az államnak/cégnek pedig, hogy minél olcsóbban elvégezd ugyanazt a munkát.)

A másik oldalról meg nagyon nézik a papírokat, tehát ha nincs, részben igazuk van, nincs meg a megfelelő végzettség, ezért nem értesz hozzá.

Viszont az senkit nem érdekel, hogy meg van a szakértelmed, ezért fizessünk annyit, amennyit szakmával illene. Rámondják, hogy nincs meg a papír és kész. Tényleg nem túl kedves, mivel a felelősség ugyanaz.

Másik oldalról szemlélve meg kitolás lenne azokkal szemben, akik elvégezték az iskolát, feláldoztak az idejükből 2-3-3,5-5,5-6-8 évet, hogy elsajátítsák a tudást.


Összességében a munka betöltéséhez csak a szaktudás számít (ami megvan neked), a való életben pedig a szaktudás mellett a papír is számít (hogy tisztességes fizetést kapj.)

2017. ápr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem az a kérdés, hogy miért így munkáltatnak-mert ez egyértelmű, olcsóbb, hanem az, hogy te minek vállalsz el ilyet??
2017. ápr. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

„Másik oldalról szemlélve meg kitolás lenne azokkal szemben, akik elvégezték az iskolát, feláldoztak az idejükből 2-3-3,5-5,5-6-8 évet, hogy elsajátítsák a tudást.”


Felénk sincs más lehetőség, mindenhova csak a közmunkás kell, szintén irodában dolgozom nettó 70-ért, akikkel egy irodában vagyok, ők is mind így vannak felvéve, a felelősség és a munka ugyanaz, mint a rendes dolgozóké a másik irodában. Ugyanazzal a végzettséggel rendelkezem, mint az pl osztályvezető helyettes, csak ő több mint 3x annyit kap, de akikkel ugyanazt a munkát végezzük, ők is a dupláját keresik, és még kisebb végzettséggel is rendelkeznek, velem szemben ez nem kitolás?

2017. ápr. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Igen valóban kitolás, de a kérdezőnek nincs semmi végzettsége, nála más a helyzet és én az ő kérdésére válaszoltam. A te esetedben kitolás az ő esetében részben jogos.

2017. ápr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Miért nincs végzettségem? Ezt megmondjátok? Mert nincs diplomám?
2017. ápr. 10. 21:01
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak a diploma végzettség, de te írtad, hogy nincs semmi végzettséged. Gondolom az általános iskolán és az érettségin kívül. Ha bármilyen szakmád van ami passzol a munkakörödhöz, akkor jogos a felháborodás.
2017. ápr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!