Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van elég sok iskolában...

Miért van elég sok iskolában iskolapszichológus?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 8. 13:26
 1/5 anonim válasza:

Röviden és tömören: csak nézz körül a mai fiatalokon ( rosszabb esetben szüleiken) és megtudod.

Nagyon sok a depressziós gyerek. Már az se lenne csoda, ha az óvodában is lenne...

2017. ápr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

A mi sulinkban kettő pszichológus van és mind a kettő pocsék. Az egyik meghallgat, de semmi tanácsot nem ad és olyan a nézése, hogy az ember attól aggódik, hogy levest akarnak főzni az agyából. A másik iskolapszichológus, pedig egyben szexuál terapeuta. Fél évig tartott nekünk párkapcsolat és szexuális felvilágosítást. Na, na annál illúzió rombolóbb csajt életemben nem ismertem. A szex téma: "lányok, majd fogok nektek tanítani intim tornát, hogy a puncitok úgy szorítson, mint egy satu és megtanítalak titeket hullámozni; fiúk, nektek pedig megmutatok egy olyan technikát, amitől hihetetlenül el fogtok menni..."-te jóó ég. Nem, ez nem vicc, idáig süllyedt a magyar oktatás. De a legjobb az egyik általa készített kérdőív volt. Volt benne egy kérdés, idézem: "Svédországban legális-e a prostitúció"- Én pedig ezt honnan a f@52omból tudjam, nem olvasom a svéd törvénykönyvet, mellesleg ennek a büszke viking népnek a mitológiájáról és történelméről sokkal többet tudok, mint az össznépi keféléseikről. Szóval én inkább II. Gusztáv Adolfot istenítem, minthogy azzal a kérdéssel foglalkozzak, hogy ottan a prostitúció legális-e vagy sem. Ami meg a szexet illeti, én jobban szeretem a spontaneitást :D.

Hogy miért van ennyi pszichológus a sulikban. Azért, mert egy ritka elcseszett világban élünk és úgy gondolják az emberek, hogy a pszichológusok, majd segítenek. Csak azt nem veszik észre, hogy a pszichológusok is szintén lelkibeteget, akik nem értik önmagukat és abban reménykednek, hogy más embereken keresztül megértik saját magukat is. Mellesleg (érdekes módon) egyre több a figyelemzavaros gyerek és úgy gondolják, hogy rajtuk csak a pszichológusok segíthetnek. Szerintem meg pont nem. Ennek a problémának egyetlen megoldó kulcsa van és az a szigor.

2017. ápr. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A magyarázat mögötte az, hogy manapság a szülők egyre inkább elhanyagolják a gyereket, ezrét a serdülők nem tudnak a problémáikkal sehová sem fordulni (és elég sok lelki teher éri őket ebben az időszakban, és eléggé labilis is a lelkiviláguk...). Mivel sok fiatal ezt nem tudja olyannal megbeszélni, aki meghallgatja, és normális tanácsot tudna neki adni, ezért az iskola úgy van vele, hogy legyen iskolapszichológus, hogy ők segítsék a diákokat.


De van egyéb oka is, pl. sok osztályközösségben vannak szociális problémák (valamiért nem tud működni a közösség a sok konfliktus vagy akármi miatt), és ilyenkor az iskolapszichológus segíthet felmérni a problémát, illetve olyan közösségi tréningeket csinálhat a csoporttal, aminek eredményeként jobban összecsiszolódhat az osztály...


Szóval ilyen dolgok vannak mögötte, de hogy a gyakorlatban ez mennyire működik és van-e értelme, az más kérdés. Nyilván mindenkinek más tapasztalatai vannak, úgyhogy lehet erről a kérdésről jót és rosszat is írni.

2017. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Leginkabb azert, mert kotelezo. (Az mas dolog, hogy nalunk nincs, mert nincs ra penz.) Meg mert szukseg van rajuk. Ennyi.
2017. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így is kevés van. Csak a legproblémásabb esetekkel tudnak foglalkozni, ahol tettlegességig fajultak dolgok..
2017. ápr. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!