Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha 12 órás munkarendbe vesznek...

Ha 12 órás munkarendbe vesznek fel a + 4 óra nem is számít plusznak?

Figyelt kérdés
Már munkabérként kérdem. Tehát akkor az a 8 órán felüli 4 óra ugyanolyan alapbér és nincs benne az a +25%? Gondolom így logikus.. Illetve ha hétvégi munkavégzés is van akkor az is csak sima pénz lesz?

2017. ápr. 11. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:

heti 5 napot fogsz menni?

úgy tudom a 12 órásoknál más az időbeosztás nem olyan, mint a 8 órásoknál


24F

2017. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok heti 5-öt elvileg, de hétvégén is menni kell majd szinte minden héten.
2017. ápr. 11. 09:45
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, alapbérben a kötelezően ledolgozandó órákba számít bele, de délutáni pótlék (este 18-22 között), vagy éjszakai pótlék, ha este 22 óra és reggel 6 közé esik. Ill. ahogy írod, ha hétvégi pihenő napra, vagy munkaszüneti napra esik.
2017. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor egyedül a 18-22 óráig történő szakasz? Van, hogy hajnali 2-ig kell lenni majd.
2017. ápr. 11. 13:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Az éjszakai pótlék 18-tól reggel 6-ig tart. A túlóra pedig a havi munkaóra feletti ledolgozott órák után jár.
2017. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18-22 között a délutáni műszakpótlék, 22-től reggel 6-ig az éjszakai pótlék. Ha még ezen felül szombat-vasárnap, akkor azokra jön még külön pótlék...
2017. ápr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hm Érdekes. Akkor éjszakai pótlékot kapni fogok. Biztos fizetik a hétvégi munkavégzést pluszban? Akkor is ha nekem előre mondták hogy a hétvége is lesz munkanap? Tehát úgy kérdezem, hogy nem lehet szerződésbe úgy kikötni hogy nekem az ugyanolyan sima átlagos munkanapnak számít mint aki normálban.
2017. ápr. 11. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ezt inkább a munkahelytől kérdezd, hogy van a bérezés, mert nálunk is van esti műszak még hétvégi, de az alapbért fizetik arra is, csak a papírokon van feltüntetve a magasabb összeg, amit ténylegesen megkapsz, az kevesebb. :( És nem csak a mi munkahelyünk ilyen, két ismerősöm is van, ahol szintén ezt csinálják: papíron megkapják a fizut, valóságban meg nem. Az egyiküknél meg úgy oldják meg, hogy letúlóráztatják a különböztet. Tehát annyit ingyen dolgozik pluszban minden hónapban. :(
2017. ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy olyan lesz amit te is írtál, hogy nem lesz kifizetve csak sima alapbér, na mindegy jobb mint a semmi!
2017. ápr. 11. 20:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Éjszakára és a vasárnapra jár pótlék, illetve ünnepekre, valamint túlórára. De én azt mondom, hogy örülj neki, ha a túlórát kifizetik, nem igazán jellemző (előző munkahelyemen napi 8 óra volt a munkaidő, majd kirúgtak, mert elmentem a munkaidő lejártát követően 10 perccel - így is tovább maradtam - az elbocsátás közlése során tájékoztattak, hogy lehet, hogy 16:30ig tart a munkaidő, de mint láthattam mások is +2-3 órát ráhúznak naponta és ha itt akartam volna dolgozni, akkor én is bent maradok minden nap legalább 7-ig. )
2017. ápr. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!