Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 6 órásba jöttem vissza...

Ha 6 órásba jöttem vissza GYES mellett dolgozni, de szeretnék visszatérni 8 órás munkarendbe, akkor azt a munkáltatónak elég csak bejelenteni, vagy jóvá kell hagyni? (pl. megakadályozhatja-e. )

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Persze, hogy megakadályozhatja, ha azt mondja nincs 8 órás munka csak 6.

Amikor visszatérsz a munkába, attól a pillanattól már semmi nem védi az anyukát.

2012. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem bejelented hanem kéred és vagy elfogadja vagy nem. ha 6 órásban dolgozol akkor semmi nem kötelezi, hogy dolgoztasson 8 órában ha neked az az igényed.
2012. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Már bocsánat, de védi. A MT 66 paragrafusanak 6. pontja szerint a gyermek 3 eves koraig az anyukat vagy a gyermeket egyedul nevelo apukat ugyanolyan vedelem (lasd lentebb) illeti meg, mint azt aki 5 even belul betolti a nyugdijat.

Akkor rughato ki, ha szandekosan vagy sulyos gondatlansagbol kart okoz a munkaltatonak, vagy nem a munkaszerzodeseben leirtak szerint viselkedik (ergo fegyelmivel).

Ellenben a munkaltatonak fel kell ajanlania a munkavallalo kepessegenek es kepzettsegenek, gyakorlatanak megfelelo poziciot (amennyiben van ilyen betoltetlen a munkahelyen (itt hivatkozik egy masik paragrafusra, ahol konkretan helyileg irja le a munkahelyet, ahol a munkavallalo a munkajat vegzi) ugy fel kell ajanlania, amit ha nem fogad el a munkavallalo, akkor mehet a levesbe.

Igen sok helyen tamadhato, ha ennek ellenere ki akarjak rugni a vedett szemelyt, szoval szerintem igenis vedve van az anyuka.

Azt viszont nem tudom milyen lehetosegei vannak a 6-bol 8 orasba valtasra.

2012. szept. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem idén január 1.-jétől nem védi semmi, ha a gyerek 3. éves kora ellőtt munkába áll. Akkor védi, ha nem meggy vissza nem rúghatják ki de ha visszamegy a GYED után onnantól már semmi nem védi.
2012. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Javaslom elolvasni a hatalyos MT 66 paragrafus 4-5-6. pontjait...

[link]

2012. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, de a kérdésem a 6-8 órásba való átállásra vonatkozik, azt már tudom, hogy bármikor kirúghatnak ha van 3 év alatti gyerekem, ha nincs.
2012. szept. 20. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem köteles 8 órában foglalkoztatni, de az igényedet jelezd persze. És ahogy fentebb is írták, nem rúghat csak úgy ki a gyerek 3 éves koráig.
2012. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!