Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetek saját magamért felelős...

Lehetek saját magamért felelős egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Ugye mondjuk a munkahelyi előírás, hogy viselj sapkát mert megsérülhetsz munka közben. És nekem muszály sapkát viselnem, mert ha megsérülök az a munkahely felelőssége.

Ugyanígy mondjuk ha munkaidőben kiakarok menni a boltba és elüt egy autó.


Arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami papír ami lehetővé teszi, hogy teljes felelősséget vállaljak magamért, szóval bármi történik ne legyen felelősségre vonható a hely ahol dolgozom.



2017. ápr. 20. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nincs.


Egy közösségben dolgozol, egy munkahelyen ami nem a magántulajdonod, ahol vannak szabályok amiknek meg kell felelni és te ezt fel akarod rúgni. Ezek szerint összeférhetetlen vagy, vagy valami ilyesmi. Tartsd be a szabályokat, felelj meg azoknak, mert különben búcsút inthetsz a munkádnak és könnyen az utcán találhatod magadat.

2017. ápr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BlackSword ***** válasza:

A munka és balesetvédelem nem vicc... És még csak nem is lehetőség... Majd rájössz, ha betörik a pici buci fejed...


A védőfelszerelés használata pedig KÖTELEZŐ...

2017. ápr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz. A hulyeket is vedi a torveny.
2017. ápr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:
Nincs. Nem lehetsz.
2017. ápr. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen. Viszont arra mérget vehetsz, hogyha balesetet szenvedsz úgy, hogy nem használod a védőfelszerelésedet, vagy engedély nélkül elhagytad a munkahelyedet, stb., akkor úgy rádverik a felelősséget, mint a huzat. Vagyis a papírnak nincs értelme.

A munkáltató kötelessége, hogy a munkavállaló rendelkezésére bocsássa a védőfelszerelést és írásban tájékoztassa a munkavállalót, hogy a viselése kötelező itt és itt, ekkor és ekkor. Ha a munkavállaló ennek nem tesz eleget és balesetet szenved, akkor felelősségre vonható. Ugyan felmerül az a kérdés is, hogy a munkavállaló miért nem tiltotta meg a munkavégzést az illető számára, ha nem hordja a sisakot (pl.), de általában ebből simán kifarol egy cég.

Vagyis ne aggódj, egy baleset esetén a vizsgálatnál simán magadra húzhatod a felelősséget és még örülni is fog neki a cég.

2017. ápr. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én csak nem szeretnék semmiféle korlátozást, nagyon kihat rám lelkileg ha megpróbálják korlátozni a szabadságom. Erről tudnék e papírt kérni orvostól/pszichológustól?

Tudom, hogy a munkáltató felelőssége, stb.. pont ezért kérdezem, hogy hogyan tudnám átvállalni a felelősséget, hogy senki ne vonhassa felelősségre a munkáltatót, így valószínűleg beleegyezne. Kizárólag arra értem, ha rajtam kívül senki másnak nem eshet baja.

2017. ápr. 21. 19:21
 7/9 BlackSword ***** válasza:

Menj orvoshoz, de max a gumiszobába kapsz majd papírt...


Mégis mi a bajod a munkavédelmi sisakkal??? Fel kell venni és kész... Kötelező, nem lehetőség... Nincs apelláta... Szóval törődj bele...

2017. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt várod a munkáltatótól, hogy akkor mászkálhass ki amikor akarsz? Ezt nem feltétlenül azért ellenzik, mert félnek, hogy valami történik veled... :D
2017. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen utolsó. Nem beteges veszélyvágyam van, csak hogy ha látom, hogy kialakul egy rendszer pl a sisakos példánál, ha előírják, hogy egész nap hordjam, de csak pár óráig nyújt védelmet, esetleg egy fél órás kávészünetben ne az legyen, hogy én nem mehetek máshova, mert a cég felelőssége. Volt már hogy kaptam egy 6 órás munkát (szerelés), de vissza kellett mennem a céghez (pedig már semmi dolgom nem volt). Csak úgy "elbúcsuzni".
2017. ápr. 22. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!