Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek? Póba idő, táppénz...

Hmmm hmmmm kérdése:

Mit tehetek? Póba idő, táppénz, kirúgtak.

Figyelt kérdés
1 hónapja lett egy munkahelyem, és 3 hónapos próbaidőn vagyok. Sima raktáros meló, csomagolás, pakolás...stb. De mivel nem szoktam hozzá hogy egész nap 10kg-os dolgokat emelgessek, ezért a bal kezembe az izmaim letapadtak, begyulladtak, és be kellett gipszelni, majd a doki kiírt táppénzre. Van orvosi papírom, minden. Tenni lehet valamit ez ellen??? Valami kártérítés? vagy? Ez hogy működik. szeretem ezt a munkahelyet nagyon. Legszívesebben visszamennék. Amúgy az indokuk az volt, hogy: "olyan ember kell aki normálisan bejár."

2017. ápr. 25. 12:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Adtak neked papírt, amin ez rajta áll? Akkor avval meg az orvosi igazolással irány a munkaügyi bíróság! Ha nem, akkor nem tudsz mit tenni, mert próbaidő alatt igazából nem kötelesek indokolni.
2017. ápr. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A Doki ezt határozottan kijelentette. ha megvan minden papirom amit mondtal es bemegyek, feljelentem őket akkor ez elhúzódik sokáig nem ?? Vagy ?? Nincs tapasztalatom ebben a témában. Meg mit nyerhetek vele ? Visszamehetek dolgozni ? Vagy ???
2017. ápr. 25. 12:28
 3/25 A kérdező kommentje:
Meg hát ha perelem, utána hogy mennyek vissza. Mármint na .csak várják az alkalmat h kirugjanak. :/
2017. ápr. 25. 12:29
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Milyen kártérítés?!aki ennyire nem bírja az ilyen pakolgatós munkát az keressen másfélét...
2017. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen kirúgják azt aki a próbaidő alatt táppénzezik. Ha nem is a tp ideje alatt, hanem akkor mikor visszamegy az első munkanapon. Sajnos a legtöbb helyen nem érdekli a munkáltatót, hogy mi van veled, hanem csak az, hogy a munka el legyen végezve....

Köszönhető azoknak, akik anno nagyban nyomták a táppénzezést.

2017. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indok nélkül elküldhet. Itt most hiába perelnél.
2017. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A próbaidő alatt bármelyik fél megszüntetheti indoklás nélkül a munkaviszonyt.

Hogy nem bírtad fizikailag, az nem a munkahely hibája.

Semmiféle kártérítésre nem tarthatsz igényt.

Miért mennél vissza olyan helyre dolgozni, amit nem tudsz fizikailag ellátni?

2017. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

hát én ezt megértem, meg semmi gondom nincs vele. Már bocsi, de 2 évig egy lovardában dolgoztam, és hát, nem csak lovagolgattam, hanem kemény fizikai munkát is végeztem lány létemre.


Nem gondoltam volna, hogy pár doboz pakolgatása miatt ez lesz. -.-" és ha nem tudsz normális hangvételbe hozzászólni, akkor inkább ne tedd...

2017. ápr. 25. 12:51
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Jesszus te hány éves vagy hogy nem tudod felfogni hogy semmi rosszat nem írtak. Leírom röviden: Próbaidő alatt kirughatnak ok nélkül, ezzel nem mehetsz bíróságra. Ha nem bírod az ilyesfajta munkát (táppénzen vagy miatta) akkor keress mást.
2017. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A mznkáltató látta h nem vagy fizikailag alkalmas a munkára,ez van.a munkáltató h tervezzen olyannal aki valószínűleg havonta kéthavonta lerokkan a munkája miatt?az h egy lovardában mit csináltál az itt most mindegy mert vannak akik a statikus izommunkát nem bírják...
2017. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!