Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi per a munkáltatóval...

Munkaügyi per a munkáltatóval ebben a dolgozó csak vesztes lehet? Ha a pert meg is nyeri addigra rég kirúgták?

Figyelt kérdés

Nézem egyik ismerősömet. Munkaügyi vitája elmérgesedett a munkáltatójával, így bíróságra vitte az ügyet. Ahogy a cég értesült a perről már indult a szopatás, minden hiba volt amit csinált de ő bírta a szekát. De hiába bírta a cég kitette mikor látta hogy a szeka nem használ. Indok papíron jónak tűnik. Szóval állását már bukta.

Per még tart mi lesz a kimenetel eleve kérdéses mert arra épített hogy volt (ill a per indítása idején még nem csak volt…) kollégái majd segítenek tanúskodással-kiderült hogy mindenki úgy be van szarva hogy nyikkani se mer.

Szóval állás bukta perből talán lesz valami de vszínű az is bukta neki (noha napnál világosabb hogy jogos és igaza van de hát a bizonyítás…)

Szóval a kérdésem: ha én perelem a munkahelyem csak veszthetek? Ha nyerek akkor is vesztek (mert állást bukom azonnal) hát ha még a pert is bukom.


2017. ápr. 15. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor pereld, ha a jövőben már nem akarsz ott dologzni, de akkor mindenképp!
2017. ápr. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Á így nem jó, rosszul csinálta.


El kell menni betegszabira, majd táppénzre, és azalatt ki sd rúghat, es fizetni is köteles, es még be is perelheted.


Én elmentdm pszichiaterhez, hogy kikészít a mjnkaltatóm idegileg, így táppénzen is tudtam maradni ( persze ez igaz is volt)

2022. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kollégákban meg sose bízz, mind beszari. Nem állnak ki melletted a pozijukat féltik.
2022. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja es ha igy el tudod húzni a dolgot hónapokig, fel evig táppénzen, még állást is találhatsz.
2022. jan. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!