Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jelen problémát sok...

Miért jelen problémát sok munkahelyen, ha az ember csak a kötelező munkanapokat tudja le?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni rólam, hogy sose vállalok túlórát 2. munkahelyem ez, az előzőnél "bedolgozás" címszó alatt szombaton is kellett volna menni soha nem mentem, 2 hét után jött a szankció, írásbeli figyelmeztetés, utána elvették a bónuszt, végezetül nagy vita során jöttem el, minden szemét, mocsoknak elhordtam a multit, meg a műszak vezetőket, osztályvezetőt.


Ez a második helyem de 3 éve vagyok itt, első perctől kifogástalanul melózok, ezáltal én akkor keresem őket ha szabadság kell, amúgy nem.

Túlóra itt is van de nem vállaltam itt se, a magyarországi bérek nagy része egy fos, 5-10e ft pluszért nem fogom magamat törni, az amúgy se kiemelkedő fizetés miatt

Van aki mindig a dolgok elejébe megy és robotol önként mint a hülye, mert neki gyerek kellett. Ebből is volt veszekedés, hogy aki akarna az nem jöhet korlátlanul az adott évbe, mert egy keret van azért, ezt akarták megszüntetni, hisz az olyanok mint én jöhetnének csak nem teszik. Ezt meg hozzám vágta az egyik dolgozó, amire én úgy reagáltam hogy dolgozzon aki rá van utalva, mindenkinek a maga dolga hogy vállal-e plusz napot vagy nem, én leszarom.

Persze itt is fenyegetőznek hogy másra lehet számítani, rám nem, meg hogy a "fentről" ha kérdezik mi az oka ennek, akkor mit mondjanak rólam. Én csak annyit válaszoltam erre hogy semmit, ha bajuk van jöjjenek ide és elmondom nekik hogy így is kevés a pénz a munkához mérten, -160e ft így nem ér ennyit ez az egész, ha meg nem tudunk megegyezni írjuk meg a felmondást.

24F


2017. máj. 5. 21:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Gondolom azért vagy ilyen nagyba, mert otthon laksz....

De anno mig ilyen nyomortanyákon dolgoztam én is csak akkor mentem ha kellett a pénz... most mar hála az égnek végleg szakítani tudtam az ilyen féreg helyekkel....

Amúgy a 160.000 kifejezetten jó pénz gyári munkásnak... ha másért nem azért, mert sok helyen ennél xarabb a pénz....

2017. máj. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen stílussal, hozzá(nem) állással csodàlkozom hogy van mèg munkád. 160.000 Ft-ot keresel, az meg a te esetedben kiemelkedő. A legtöbb helyen a hozzàd hasonlókat pàros làbbal rùgjàk ki mint azt a bizonyos macskàt. Nagy az arcod a semmire.
2017. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Otthon lakom, de ennyiből már egyedül is tudnék élni, persze saját ingatlannal, egy autó is beleférne könnyűgépkezelőként kapok ennyit.
2017. máj. 5. 21:35
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

#2 dehogy rúgnak ki! (bárcsak kirúgnának)


Csak idén van 7 írásbeli fegyelmim, mert nem mentem be a kötelező szombati túlórára.. na most benne van a szerződésemben, hogy 4 írásbeli fegyelmi azonnali elbocsátást von maga után! Nekem idén 7 DB van!


Sajnos még mindig ennél a cégnél dolgozom!

2017. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Imádom nézni, amikor az ilyen csikókat arcon csapja a valóság....
2017. máj. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%

#4 sajnos? Te a "szenvedéseidnek" egy soros felmondással barmikor véget vethetsz...

Ha oylan xar lenne már veget vetettél volna... :)

2017. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Érthető!

Menjen,akinek gyerek kellett!

De azok meg pont azért nem akarnak menni,mert akkor mikor lesz a családdal.


De kikötelezte rá,hogy vállaljon gyereket?


Ha nem kötelező túlóra,akkor nem értem mi a gond.

Keress olyan munkahelyet,ahol sosem kell hétvégén dolgozni.

Akkor mikor él,pihen az ember,ha még szombaton is dolgozzon,azért,hogy a gazdag ingyenélőknek többet termeljen?

2017. máj. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy nekik több pénz kell az ő problémájuk. Oldják meg, ahogy akarják.

Ha nem kötelező bemenni, akkor ne menj.

Én se mentem sose túlórázni, a dolgozóknak nem tetszett, de a főnökök lesz4rták.

"fentről" ha kérdezik mi az oka ennek"

Fentről nem kérdeznek semmit, miért nem mégy be, csak okoskodni próbálnák, hátha megijedsz és elkezdesz túlórázgatni. Ne foglalkozz velük.

2017. máj. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Aki sose vállal túlórát, az kockáztatja, hogy ne teljesüljön a vevők megrendelése, ezzel kockáztatja a cég jövőjét, ezzel kockáztatja a munkahelyemet és az én jövőmet. Hagy utáljam már ezért ha már vélemény szabadság van. Emiatt akiknek az ilyen kérdező félék miatt kell dupla túlórát vállalni érzik élősködő-lusta-lógósnak azokat akik soha nem hajlandók bemenni hétvégén. Ha neki joga van nem bejönni, nekünk legyen már jogunk így érezni!
2017. máj. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Lusta-lógós akkor lenne, ha a törzsidőt linkelné el. Ez túlóra, túlmunka. Ha nem vállal, mert nem kötelezően van elrendelve, akkor nem vállal. Ha te azért utálod az ilyen munkatársaidat, mert élni szeretnének robotolás helyett, akkor nagyon nézz magadba, mert baj van.
2017. máj. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!